سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 مزیت فعالیت بدنی منظم

7 مزیت فعالیت بدنی منظم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۱۹ بازدید کنندگان:۸۷۱ نویسنده:سامان موسوی

می دانید که ورزش برای شما خوب است. اما آیا می دانید که چگونه می توان از آن نهایت استفاده را ببرید؟ ورزش کردن در افزایش صبر و حوصله شما گرفته تا بهبود وضعیت جنسی و خلق و خوی شما می تواند موثر باشد.
می خواهید همواره شاد و خوشحال و پرانرژی باشید یا طول عمر بیشتری داشته باشید، از این بیشتر  به چیزهای دیگر فکر نکنید، چاره ی کار شما ورزش است. خیلی سخت است به تاثیرات مثبتی که ورزش مکرر و مداوم بر سلامتی بدن و توانایی جنسی شما (صرف نظر از سن) می گذارد بی اعتنا بود. باز می خواهید دلیل های بیشتری برای قانع شدنتان بیاوریم. خوب مقاله رو ادامه بدید. 7 نکته ی موثری را که در ادامه ی مقاله می آید به کار بگیرید تا از پیشرفت سلامتی خود امیدوار شوید.

 

 
ورزش کردن وزن شما را کنترل می کند

ورزش کردن می تواند باعث جلوگیری از اضافه وزن شما شده و در کاهش وزن تان هم به شما کمک کند. وقتی شما به صورت مرتب به ورزش ادامه می دهید، کالری می سوزانید. هرچه شدت ورزش شما بیشتر باشد، سوخت و سوز کالری بیشتر است. با این حال باز نیاز به صرف زمان زیادی برای ورزش کردن به منظور کاهش وزن نیست. اگر شما واقعا نمی توانید به ورزش های مداوم روی بیاورید حداقل با کارهای ساده مانند پیاده روی یا استفاده از پله به جای آسانسور در زندگی روزانه یتان از اضافه وزن جلوگیری کنید.

 

 
ورزش برای سلامتی

در مورد بیماری های قلبی نگران هستید؟ به مقابله با افزایش فشار خونتان امیدوار هستید؟ مهم نیست وزن شما چقدر است کافی است ورزش کنید تا کلسترول مفید بدنتان را افزایش دهید و بدنتان را از ماده مضر، تری گلیسیرید پاکسازی کنید. تحقق این دو مورد در بدنتان، گردش خون را راحت تر می کند که این مسئله باعث کاهش عوارض قلبی-عروقی می شود. در واقع ورزش کردن شما را در مدیریت وضعیت سلامت خود و ممانعت از بروز بیماریهایی مانند سندرم متابولیک، دیابت نوع دوم، آرتروز، افسردگی و غیره کمک می کند.
 

 

ورزش برای بهبود خلق و خو

به یک تغییرات روحی مثبت نیازمندید؟ می خواهید بعد از یک روز کاری و به کام، خود را تخلیه کنید ؟ ورزش در باشگاه یا یک پیاده روی سریع 30 دقیقه ای می تواند به شما کمک کند. فعالیت های فیزیکی بدن، مغز را به تولید یک سری مواد شیمیایی تحریک می کند.این مواد شیمیایی باعث می شوند احساس خوشحالی و آرامش بیشتری کنید در نتیجه حس اعتماد به نفس بهتری نسبت به خود پیدا کنید.

 


ورزش برای افزایش انرژی

برای خرید مواد غذایی و انجام کارهای خانگی از نفس افتاده اید؟ تمرینات مداوم فیزیکی قدرت ماهیچه ها را افزایش داده و صبر و طاقت شما را بیشتر می کند. تمرینات و فعالیت های های فیزیکی بدن باعث می شود بافت های بدن، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری دریافت کرده و باعث کارآمد تر کردن کارکرد سیستم قلب و عروقی شما می شوند و وقتی قلب و شش شما بازدهی بیشتری داشته باشند به تبع انرژی کاری شما بیشتر است.

 


ورزش برای خواب بهتر

آیا برای خوابیدن خود تلاش می کنید؟ خواب شما بسیار سبک است؟ مرتب ورزش کردن باعث می شود بهتر و سنگین تر به خواب بروید. فقط یادتان باشد زمان ورزشتان به زمان خوابتان خیلی نزدیک نباشد، ممکن است این کار نارسایی های قلبی برای شما ایجاد کند.

 

 
ورزش برای بهبود روابط جنسی

احساس می کنید توانایی یا بدن لازم برای یک رابطه ی صمیمی فیزیکی را ندارید؟ ورزش کردن مداوم و طبق برنامه احساس سرزندگی و خوش قیافگی را به شما می دهد که ممکن است تاثیر مثبتی بر روابط جنسی شما داشته باشد. اما قضیه از این پیچیده تر است. فعالیت های مداوم و ورزش مرتب باعث انگیزش بیشتر در زن و مرد می شود و در بین مردان ورزشکار مشکلات جنسی کمتری گزارش شده است.

 


ورزش برای سرگرمی

ورزش و فعالیت بدنی می تواند راهی سرگرم کننده برای اوقات فراغت شما باشد. ورزش کردن شما با خانواده یا دوستان، برنامه ریزی برای ورزش در فضای آزاد، ملحق شدن به یک تیم ورزشی و گرفتن دوستان جدید، همه و همه می توانند جالب باشند وکمک کنند که  شما از اوقات خود به بهترین شیوه لذت ببرید .

 

در آخر :  ورزش و فعالیت فیزیکی بدنی راهی برای داشتن احساس بهتر و بدست آوردن مزایای سلامتی است. ورزش کردن برای اهداف عمومی چیزی کسل کننده ای نیست و تنها روزی 30 دقیقه کار کردن می تواند مفید باشد. اما اگر شما می خواهید وزن کم کنید یا به تناسب اندام خاصی برسید نیاز به کار بیشتری دارید. فراموش نکنید قبل از شروع هر برنامه ی ورزشی خاص ابتدا با پزشک خود مشورت کنید بخصوص اگر عارضه خاصی در بدنتان می تواند نگران کننده باشد.

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی تناسب اندام ورزش
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha