سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهاتی که باعث کاهش توان عضلانی تان خواهند شد

اشتباهاتی که باعث کاهش توان عضلانی تان خواهند شد
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۴ بازدید کنندگان:۲۰۹۷ نویسنده:سامان موسوی

هدف از انجام دادن تمرینات سخت این می باشد که عضلات بیشتری بسازید تا به شما برای چربی سوزی بیشتر و در نهایت کاهش وزن کمک کنند. با این وجود امکان دارد که با هر اندازه ای که می توانید تمرین سخت بکنید ولی نتوانید به نتایج مورد نظر دست بیابید.


در ادامه این مقاله به بررسی اشتباهاتی می پردازیم که در نهایت منجر به کاهش توان عضلانی شما می شوند.


انجام تمرینات کاردیو بیش از اندازه

در صورتی که تمرینات کاردیو را به میزان زیادی انجام می دهید امکان دارد انتظارات خوبی در مورد کاهش وزن خود داشته باشید. با این وجود ممکن است در نهایت منجر به کاهش توان عضلانی شما شود، بخصوص در شرایطی که تمرینات کاردیو را برای مدت زمانی بسیار طولانی، به دفعات زیاد و یا بدون غذا خوردن انجام دهید. در صورتی که در طول جلسه کاردیو، کالری بیش از اندازه ای بسوزانید، بدن تان را از مواد مغذی که برای ساخت عضله نیاز دارد، محروم خواهید کرد. در صورتی که سوختی در بدن تان نداشته باشید، آن متابولیسم تان را مجبور می کند که برای تولید انرژی، عضله را کاتابولیزه کند.


کاهش میزان کالری مصرفی

زمانیه جهت کاهش وزن غذا می خورید به احتمال زیاد اولین چیزی که به ذهن تان می رسد این است که کالری خود را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید. با این حال اگر این کار را انجام دهید، در نهایت بدن تان را از انرژی که در موقع سخت تمرین کردن نیاز دارد، محروم می کنید. در این صورت تنها یک منبع انرژی در دسترس و راحت دیگر وجود خواهد داشت و آن عضله است.


تمرین دادن به قسمت های خاصی از بدن

در صورتی که روال تمرینی تان را به روزهای زیادی تقسیم بندی کرده اید که هر روز بر روی عضله ای خاص تمرکز کنید باعث خواهید شد که رشد عضلانی تان دچار رکود شود و احتمالا حتی متوقف گردد. شما باید کاری کنید که گروه های بزرگ عضلانی تان با هم کار کنند چون به این ترتیب به سرعت عضله اضافه می کنید.


انجام تمرینات زیاد

در صورتی که بدن تان را بیشتر از محدودیت هایی که دارید زیر فشار بگذارید باید تاوان آن را بدهید. انجام ست ها و تکرارهای بیش از حد، کلید افزایش عضله نیست بلکه به شما عضلات متورمی خواهد داد که به احتمال بیشتری صدمه می بینند. شما شاهد رشد مناسب عضله نخواهید بود بنابراین بهتر است تمرین تان شامل تعداد ست های کمتر با تکرارهای کمتر اما وزن بسیار بیشتر باشد.


تمرین دادن فقط عضلات خاص

امکان دارد که بازو، شانه و سینه هایی عضلاتی باشند که زیبا به نظر بیایند ولی شما نمی توانید تنها آنها را تمرین دهید. آیا می دانستید که تا ۷۰ درصد از ساختمان عضلانی کل بدن شما در پشت و پاهایتان است؟ از این دو گروه مهم عضلانی غفلت نکنید!


انجام ندادن حرکات کششی

امکان دارد احمقانه به نظر برسد ولی واقعیت دارد. انجام دادن حرکات کششی نه تنها از آسیب دیدگی تان جلوگیری خواهند کرد بلکه دامنه حرکتی عضلات تان را نیز افزایش خواهند داد و به ریکاوری تان سرعت بیشتری می دهند. کشش برای فیبرهای عضلانی که روی آنها کار می کنید، فضا برای منبسط شدن ایجاد می کند و به بدن شما امکان می دهد تون و توده عضلانی را افزایش دهد.


نداشتن استراحت کافی

بدن تان فیبرهای عضلانی تان را در طول شب ترمیم می کند به همین جهت استراحت، کلید رشد توده عضلانی است. در صورتی که خواب کافی نداشته باشید، میزان رشد عضلانی تان را کاهش خواهید داد. بلکه بدن شما قادر به تولید مقدار کافی از هورمون های حجم سازی که کلید رشد عضلانی جدی هستند، نخواهد بود.


انجام دادن تمرینات یکسان

در صورتی که مدت زمان زیادی است که هفته ها و ماه ها است که یک روال تمرینی یکسان را انجام می دهید باید بدانید که بدن تان به آن عادت کرده است. افرادی که موفق به اضافه کردن وزن بیشتر، انجام تکرارهای بیشتر یا تغییر دادن حرکات نمی شوند، هرگز شاهد رشد عضلانی جدی نخواهند بود و ممکن است حتی در انتها دچار فرسودگی شوند. این اشتباهات را مرتکب نشوید! مانند یک حرفه ای تمرین کنید و آن عضلات را از راه مطمئن و موثر اضافه نمایید.
 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha