سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مروری بر تکنیک های هنرهای رزمی

مروری بر تکنیک های هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۳۰ بازدید کنندگان:۸۳۴ نویسنده:قاسم نژاد

شاید بر اساس برخی فیلم هایی که دیده اید معتقد باشید که تکنیک های هنرهای رزمی سحرآمیز و جادویی اند، اما چنین نیست. ظاهرا، افراد مبتدی  گاهی اوقات بر این باورند که فردی که دارای کمربند مشکی است، می توانند از بالای چهار ماشین بپرد و سه مهاجم را بدون اینکه به زمین بزند، بکشد.

 

در نتیجه، تنوع تکنیک های هنرهای رزمی برای رزمی کاران بسیار زیاد است. بنابراین، به نظر می رسد مروری بر این تکنیک ها به شکل طبقه بندی، شروع مناسبی برای خوانندگانی باشد که به دنبال درک بیشتری در مورد فیلم هایی هستند که واقعا هنرهای رزمی را خاص جلوه می دهند.

 

تکنیک های هنرهای رزمی

 

دفاع ها

عمل متوقف کردن تلاش حریف در ضربه زدن را دفاع می گویند که معمولا به وسیله ی دست و بازو انجام می شود. اما دیگر اعضای بدن نیز می تواند برای دفاع کردن به کار گرفته شود.

 

ضربات پا و ایستاده

 

استفاده از پا در هنرهای رزمی یکی از ابتدایی ترین مهارت های یک رزمی کار است که باید به منظور دفاع موثر از خود داشته باشد. فایتر های حرفه ای بسیار زیاد از این تکنیک ها استفاده می کنند. به علاوه، تکنیک های ایستاده هم برای ورزش هم برای هنرهای رزمی سنتی مهم است. مثالی خوب از به کار بردن حالت ایستاده در سبک های رزمی قدیمی تر مانند کونگ فو و کاراته، حالت ایستادن اسبی ( Horse Stance) است.

 

ضربات


در هنرهای رزمی معمولا این نوع تکنیک ها به حالت های دفاعی ایستاده گفته می شود. به عبارت دیگر، شامل ضربات مشت، لگدها، ضربات آرنج، ضربات زانو و غیره می باشد. البته، این ضربات را می توان در مبارزه ی زمینی نیز به کار برد.

 

سابمیشن


سابمیشن یک اصطلاح ورزش های رزمی است که معمولا در دنیای هنرهای رزمی به کار می رود. وقتی که یک رزمی کار تکنیک سابمیشن به کار می برد، به این معنی است که آنها در یک تکنیک خفه کردن یا قفل مفاصل برای تسلیم کردن حریف یا زخمی کردن صورتش غرق شده اند. تکنیک سابمیشن به تسلیم کردن (شدن) در ورزش های رزمی اطلاق می شود که داور با آن مبارزه را پایان می دهد.

 

سابمیشن در اصل به قفل کردن مفاصل و تکنیک های نگه داشتن و خفه کردن اشاره می کند. این تکنیک ها معمولا روی زمین انجام می شود، اگرچه برخی افراد می توانند آن را در حالت ایستاده نیز انجام دهند.


سبک هایی که دارای تکنیک سابمیشن هستند:

 

 

 

6 نفر از بزرگ ترین فایترهای سابمیشن در تاریخ:

 

  • 1. هیلیو گریسی (Helio Gracie)
  • 2. ریکسون گریسی (Rickson Gracie)
  • 3. رویس گریسی (Royce Gracie)
  • 4. آنتونیو رودریگو (Antonio Rodrigo Nogueira:)
  • 5. بی جی پن (BJ Penn)
  • 6. کازوشی ساکورابا (Kazushi Sakuraba)

 

takedown (زمین زدن)

 

"Takedown" به عمل انداختن حریف به زمین گفته می شود. این تکنیک از طریق حرکات کشتی مانند پرتاب ها و زمین انداختن های یک پا یا دو پایی انجام می شود.


سبک های دارای Takedown

 

 

پرتاب ها

 

پرتاب نوع خاصی از زمین زدن است که در واقع بیشتر حالت دفاعی است. این پرتاب ها معمولا به عنوان مانور ها و تکنیک های هنرهای رزمی که رزمی کار به وسیله ی آنها با حریفش مبارزه می کند و از قدرت شان در برابر آنها برای زمین زدنشان استفاده می کنند.

 

برچسب ها: انواع ضربات در هنرهای رزمی هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha