سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه دست های خود را در هنرهای رزمی سریع تر کنیم؟

چگونه دست های خود را در هنرهای رزمی سریع تر کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۴/۲۴ بازدید کنندگان:۵۳۸۶ نویسنده:سامان موسوی

 

 

در این بخش از مقالات سایت ژیار آنلاین به برسی نکاتی خواهیم پرداخت که به کمک آنها می توانید سرعت دست های خود را در هنرهای رزمی افزایش دهید.


نکته اول: نحوه گرفتن دست تان را تغییر دهید

در بین عضلات دست عضلات دوسر از همه عضلات قوی تر می باشند و باعث ایجاد یک منحنی بزرگ در بالای آرنج می شوند. اطمینان حاصل کنید که با پشت بازوهای تان 3 موقعیت زیر را انجام دهید:
•    کف دست به بالا
•    کف دست به پایین
•    انگشت شست به اطراف
سعی کنید که در هر کدام از حرکات 12 تکرار رو به جلو و 12 تکرار رو به عقب داشته باشید.


نکته دوم- استفاده کردن از توپ

 تمرین کردن باعث استحکام هسته مرکزی بدن شده و همچنین منجر به تقویت نتایج حاصل از تمرینات قفسه سینه خواهد شد. نحوه تمرین با توپ به این گونه است که شانه هایتان را بر روی توپ نگه داشته، باسن تان را بلند کرده، هر دو دست تان را بر روی قفسه سینه تان بگذارید و وزن تان را نگه دارید. سعی کنید که به آرامی پایین بازوی خود را به اطراف حرکت داده و مکث کنید و دوباره به جای خود ببرید.
 


 نکته سوم- انجام ورزش های کاردیو برای تناسب اندام

یکی از کلیدهای داشتن سوزاندن کالری داشتن اندام های زیبا و قوی می باشد. یکی از تمرینات مفید راه رفتن بر روی زمین با شیب 10 درصد و بیشتر از آن می باشد. تلاش کنید که هنگام راه رفتن بر روی تردمیل خودتان را به سمت جلو خم کنید و دست هایتان را بر روی میله های آن بگذارید. سعی کنید که این تمرین را به مدت 30 تا 45 دقیقه به صورت متوالی انجام دهید.
 


 نکته چهارم- به یاد داشتن مسائل جزئی

ممکن است که عضلات "روتاتور" شما کوچک باشند اما هنوز نقشی مهم در ثبات و شکل دادن به شانه های شما دارند. یکی از تمرین ها بدین گونه است که بر روی توپ بنشینید، در وضعیتی که در دست تان وزنه است بازویتان را به زاویه 90 درجه و موازی با زمین حرکت دهید. سعی کنید این تمرین را 12 تا 15 بار با وزنه های سبک انجام دهید و در طرف های دیگر آن را تکرار کنید.
 


نکته پنجم- تمرینات کششی را از یاد نبرید

همانطور که می دانید تمرینات قدرتی برای ایجاد قدرت به کار خواهند رفت ولی کشش برای نگه داشتن مفاصل تان در وضعیت حرکت آزادانه ضروری می باشند. سعی کنید که ماهیچه سه سرتان را با بلند کردن دست تان به طرف بالا و سپس سرتان تقویت کنید. با دست دیگرتان نیز آرنج تان را به آرامی فشار دهید و به مدت 250 تا 300 ثانیه نگه دارید. این تمرین را با دست دیگرتان نیز انجام دهید.


نکته ششم- تمرین حلقه کردن شانه ها

جهت کمک به تسکین درد عضلات و گردن می توانید عضلات شانه هایتان را آزاد کنید. برای انجام این کار یک وزنه که زیاد سنگین نباشد را در دست راست تان نگه دارید و به کمک بازوی چپ تان خودتان را به سمت جلو خم کنید. به شانه های تان استراحت دهید و به آرامی آن را انجام دهید. این تمرین را در جهات مختلف انجام داده و پس از آن با دست دیگرتان انجام دهید.
 


 نکته هفتم- تمرین با کتل بل

تمرین کردن به وسیله کتل بل به طور سریع و آهسته منجر به تقویت عضلات و سریع تر شدن آنها می شود. همیشه باید حرکت نوسانی برای ایمنی و عضله سازی بهتر کنترل شود. جهت تمرین با آن، کتل بل را در دست چپ تان قرار داده و پای چپ تان را به عقب ببرید و به وضعیت تعظیم در بیایید. در ادامه دستی که کتل بل در آن است را به آرامی بالا و پایین ببرید و کتل بل را به نزدیکی پای چپ تان پایین برده و سپس بالا ببرید. این تمرین را 20 بار انجام داده و سپس دا دست دیگرتان آن را امتحان کنید.
 

 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی انواع ضربات در هنرهای رزمی ضربات دست کتل بل
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha