سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین ورزش های چربی سوز

بهترین ورزش های چربی سوز
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۲۹ بازدید کنندگان:۸۸۱ نویسنده:قاسم نژاد

نکته ی مهم در مورد ورزش این است که اگر می خواهید چربی بیشتری بسوزانید، ورزش یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. هیچ ورزش جادویی وجود ندارد که یک شبه شما را به هدف تان برساند.

 

این بدین معنا نیست که شما نمی توانیدفرایند چربی سوزی تان را با سرعت انجام دهید. یک روش برای تسریع فرایند چربی سوزی این است که با شدت بالا تر تمرین کنید. این کار نیز مستلزم صرف وقت در مکانی با اکسیژن کم و ناراحتی فراوان می باشد، اما مزایای آن، بدنی قوی تر، عضلانی تر، صاف تر با چربی کمتر است. در زیر فهرستی از بهترین ورزش های چربی سوز ذکر شده است.

 

تمرینات فواصلی با شدت بالا

 

نوعی تمرین فواصلی که در آن تمریناتی کوتاه و با شدت بالا (ناهوازی) و با فواصل استراحت و ریکاوری انجام می دهید. (برای مثال با تمام سرعت).

 

چگونه تاثیر می گذارد؟


مطالعات نشان می دهد که تمرینات فواصلی با شدت بالا فرایندهای متابولیکی بدن را انجام می دهند که این نیز باعث افزایش چربی سوزی بدن، استفاده ی کارامد تر از چربی به عنوان سوخت، کمبود کالری بیشتر و سوزاندن کالری بیشتر بعد از تمرین می شود.

 

  • این تمرین برای چه کسانی مفید است؟

 

ورزشکاران با تجربه ای که با چالش و سختی سروکار دارند. افراد مبتدی نیز باید تمرینات فواصلی پایه را انجام دهند و سپس به تدریج روی تمرینات فواصلی با شدت بالا کار کنند.

 

تمرینات وزنه برداری

 

ورزشی با تمرینات مبنی بر افزایش قدرت و استقامت عضله است که در برابر عضلات مقاومت می کند. (به وسیله ی بدن، وزنه ها، ماشین ها و غیره).

 

چگونه تاثیر می گذارد؟

 

وزنه برداری باعث بهبود توانایی بدن در سوخت و ساز چربی و استفاده از آن برای انرژی و همچنین افزایش کالری سوزی بعد از انجام ورزش می شود. برای کسب تاثیر بالقوه ی چربی سوزی، مطمئن شوید که وزنه ی به قدر کافی سنگین برمی دارید و عضلات تان را کاملا درگیر کنید.

 

  • این تمرین برای چه افرادی مفید است؟

 

هر کسی از جمله مبتدی ها، پیشرفته ها، نوجوانان و ورزشکاران چاق و دارای اضافه وزن می تواند این تمرینات را انجام دهد.

 

تمرینات دوره ای (گردشی)

 

تمرین دوره ای شامل انجام مجموعه ای از تمرینات (قدرتی، کاردیو یا هر دو)، یکی پس از دیگری و بدون هیچ استراحتی است.

 

چگونه تاثیر می گذارد؟


همانند تمرینات فواصلی با شدت بالا، سرعت این نوع تمرین نیز باعث افزایش ضربان قلب میشود و به شما کمک می کند تا کالری بیشتری بسوزانید و به صور کارامد تری از چربی به عنوان سوخت بدن استفاده شود. به علاوه، تمرینات گردشی به کالری سوزی بعد از تمرین کمک می کند و به شما امکان سوزاندن کالری بیشتر در ساعت ها بعد از تمرین می دهد.

 

  • این تمرین برای چه کسانی مفید است؟

 

برای همه. افراد مبتدی می توانند با تمرینات گردشی پایه شروع کنن و کم کم به تمرینات روتین پیشرفته بپردازند.

 

ورزش های بی هوازی

 

حرکاتی که با شدت بسیار بالا انجام می شوند و اغلب جز اصلی فعالیت های ذکر شده در بالا است، اما شما می توانید برای افزایش چربی سوزی و کالری سوزی، این تمرینات را با هر نوع تمرین کاردیو ترکیب کنید. ابتدا با شدت متوسط شروع کنید و 30 الی 60 ثانیه تمرین ناهوازی را انجام دهید (برای مثال، پرش با اسکات و برخاستن با اسکات و غیره). هر کدام را 4 تا 5 دقیقه انجام دهید.

 

این تمرینات چگونه تاثیر می گذارد؟

 

مانند دیگر فعالیت های ذکر شده، ورزش شدتی نیز، باعث آزاد سازی هورمون های چربی سوزی (خصوصا هورمون رشد)، افزایش توانایی بدن در به دست آوردن و استفاده کردن از چربی و افزایش چربی سوزی بعد از تمرین می شود.

 

  • برای چه کسانی مفید است؟ ورزشکاران پیشرفته که برای چالشی سخت آماده می شوند.

 


4. رژیم گرفتن (هل دادن میز و بشقاب)

 

این ورزش اصلا باعث عرق ریختن تان نمی شود، اما سخت ترین این تمرینات بالاست.بعد از اینکه به قدر کافی غذا خوردید و سیر شدید (نه پرخوری)، دست هایتان را روی میز قرار دهید و به آرامی از میز دور شوید، طوری که دیگر دست تان به بشقاب نرسد.

 

رژیم چگونه تاثیر می گذارد؟

 

اگر مقدار کالری مصرفی از مقداری که می سوزد، بیشتر باشد، هیچ ورزشی نمی تواند چربی بسوزاند. ورزش به کاهش کالری مورد نیاز برای کاهش وزن کمک می کند، اما ممکن است فقط با یک اسنک تمام کارهایی (ورزش هایی) را که برای کاهش وزن کرده اید، به آسانی بی اثر کند. کنترل رژیم غذایی تان باعث می شود کارها و ورزش های سخت تان نتیجه دهد.

 

  • رژیم برای چه کسانی مفید است؟ هر فردی که بخواهد چربی از دست دهد.

 

برچسب ها: چربی سوزی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha