سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ترس از ضربه خوردن در هنرهای رزمی

ترس از ضربه خوردن در هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۴ بازدید کنندگان:۹۱۲۲ نویسنده:سامان موسوی

آیا شما از ضربه خوردن می ترسید؟ در صوتیکه جواب تان خیر است یا دروغ می گویید یا اینکه معنی شجاعت را با حماقت اشتباه گرفته اید.


همه افراد به صورت غریزی از ضربه خوردن و آسیب دیدن می ترسند، در واقع این عکس العمل طبیعی بدن است. البته منظور ما از ترس آن جنبه منفی که فکر می کنید نیست.
ممکن است که بتوان با داشتن کمی واقع بینی ترس را هم معنی قدرت عکس العمل دانست. بدین معنی که بدن مان به محض برخورد با یک عامل ناشناخته یا تهدید آمیز فورا مقداری انرژی آزاد می کند. اکنون در صورتی که برای مقابله با آن عامل خاص تعریفی داشته باشیم انرژی که آزاد شده است صرف انجام عمل مذکور خواهد شد، در غیر این صورت بدن این انرژی را به صورت های مختلف مانند فریاد زدن آزاد خواهد کرد.
در زمان انجام کمیته، شما باید برای بدن خود در مواجهه با اجرای یک تکنیک تهاجمی توسط حریف یک تعریف ارائه کنید. در غیر این صورت انرژی که بدن شما در واکنش به اجرای ضربه حریف و قرار گرفتن در حالت خطرناک آزاد می کند با حالاتی چون دستپاچگی، ترس و در نهایت خارج شدن کنترل مبارزه از دست شما به هدر خواهد رفت.

 

ضربات رزمی


یکی از جایگزین های خوب در واقع همان تعریفی است که به بدن ارائه خواهیم کرد که در اینجا منظور تکنیک های دفاعی می باشد. این کار را می توان با روش های متفاوت تمرینی انجام داد که در اینجا به نمونه ای از آن اشاره خواهیم کرد:
از حریف تمرینی تان بخواهید ضربات خود را با کنترل شدید بر روی شما اجرا کند و شما نیز در عین حال که به او اعتماد دارید سعی کنید که پلک نزده و سرتان را به عقب نبرید. چندین بار این عمل را تمرین کنید بعد از مدتی این عمل را با یک دفاع انجام دهید.
لازم نیست که دفاع تان کامل باشد، برای اینکه ضربه حریف را منحرف کنید تنها یک اشاره کوچک نیز کافی می باشد. پس از انکه بر روی آن تسلط کافی بدست آوردید به آن یک ضربه نیز اضافه کنید، به این صورت که در زمان اجرای تکنیک از طرف حریف، شما پلک نزده و سرتان را عقب نمی کشید بلکه دفاع مناسب انجام می دهید و ضربه ای مناسب خواهید زد.

 

ضربات پا


با انجام تمرینات زیاد به این روش بدن تان به این تعریف دست پیدا خواهد کرد که با مشاهده برخورد یک ضربه به سمت خود، انرژی آزاد شده که بدن شما در واکنش به این حالت انجام داده صرف اجرای یک تکنیک دفاعی می کند.
البته این کار به آن سادگی که گفته شد انجام نمی شود، اما به هر حال غلبه بر سرس مثل هر مهارت دیگری نیاز به تمرین مکرر و پشت کار دارد.
 

برچسپ ها :
انواع ضربات در هنرهای رزمی ضربات پا ضربات دست
پست های مشابه

نظرات کاربران

یاور در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۱ [۳:۱۹:۱۷ PM]

ورزشهایی که ضر به خوری بالایی دارن بدرد نمیخوره و خطرناکن.

محسن در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۹ [۱۲:۴۴:۲۷ AM]

یاور جان اتفاقا ورزش هرچقدر ضربه خوریش بیشتر باشه ادم قوی تر میشه و بدنش محکم تر میشه

بنیامین در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۳ [۴:۲۱:۲۱ AM]

ضربه خوردن که ترس نداره!!!تازه من از خدامه کتک بخوره تو سر و صورت و بدنم چون قوی میشوم.

محمدطاهر ثقفی در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ [۲:۰۰:۴۸ AM]

کسی که قویه اینقدر کتک خورده که پوستش کلفت شده. من از کتک خوردن ترس دارم ولی چهل درصد ترسم برای ضربه زدنه من همیشه آروم میزنم ولی طرف مقابل محکم می زنه. البته یک بار برای اینکه عکس العمل طرف مقابلم رو ببینم تو مبارزه تمرینی جوری بهش ضربه زدم از رو خشونت که احساس میکنم تو دلش به جهنم میگه عاشقتم . یک دقیقه به خودش پیچید بعد رفت پیش استاد اعتراض کرد استاد هم گفت باید دفاع کنی.من هم چون چشمام ضعیفه در مبارزه با می بازم یا مساوی می کنم. عینک موقع مبارزه نمیشه.

ارسال نظر
Captcha