سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تکنیک های دفاع شخصی زنان

تکنیک های دفاع شخصی زنان
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۱۲ بازدید کنندگان:۱۷۸۰ نویسنده:قاسم نژاد

بنابراین، هر وقت دفاع شخصی آموزش می دهم، روی سه مورد تاکید می کنم: دانش آناتومی (ساختمان بدن) انسان، دقت و تعهد به انجام تکنیک های دفاع شخصی. مهارت یافتن در ین چیزها، احتمال خنثی کردن یک حمله را در خیابان افزایش می دهد.

 

بدن انسان نقاط آسیب پذیر دارد، و همچنین بخش هایی نیز دارد که سلاح های خوبی هستند. بنابراین، شما برای دفاعی موثر باید دقیقا بدانید به کجا، چگونه و به وسیله ی کدام قسمت از بدن ضربه بزنید.

 

تکنیک های دفاع شخصی اغراق آمیز


در کل، مشت زدن مکرر تکنیکی اغراق آمیز است، زیرا بیشتر زنان نمی دانند چگونه، چقدر و با چه شدتی ضربه بزنند. ضربات آرنج و زانو درست روی مرز اغراق هستند، چون اگر شما دقیق نباشید (ضربه را به درستی و دقیق به هدف نزنید) یا اگر نقطه ی هدف آسیب پذیری را انتخاب نکنید، صدمه ی زیادی ایجاد نمی کند و ضربه تان موثر نخواهد بود. به عبارت دیگر، این دو حرکت، ابزاری فوق العاده برای فاصله ی نزدیکند و در صورتی که به درستی انجام شوند، بسیار ویرانگر هستند.

 

بیشتر ضربات پا نیز اغراق آمیزند، خصوصا ضربه ی پا به سر. اگر شما انعطاف پذیر نباشید و در لگد زدن مهارت زیادی نداشته باشید، یا اگر سطحی که روی آن ایستاده اید، بی ثبات باشد، امکان انجام یک تکنیک پا در سطح بالا کم است. لگد زدن یا زانو زدن به قسمت کشاله ی ران ( اگر در واقع به هدف بزنید)، یک استراتژی شگفت آور است. علاوه بر این تکنیک ها، فرانت کیک (ضربه ی پا به جلو) نیز خوب است، اما ساید کیک (ضربه ی پا از طرفین) سخت تر است.

 

از تکنیک های دفاع شخصی برای ضربه زدن به نقاط حساس استفاده کنید.

 

به جای لگد زدن، ترجیح می دهم برای ضربه زدن به دست هایم متکی شوم، زیرا دست ها برای انجام اعمال با دقت ( با تکنیک های اعم از مهارت های ریز و درشت) اختصاص داده شده اند. در کل، من توصیه نمی کنم که زنان در چنین موقعیت هایی با مهاجم مرد درگیر شوند.

 

شما در یک موقعیت تهدید آمیز، می توانید قسمت حساسی از بدن مهاجم را گاز بگیرید و او را از خود دور کنید و چند ثانیه ی دیگر برای فرار وقت بگیرید. البته این نکته را به دقت بخوانید و مد نظر قرار دهید. اگر او دارای ویروس ایدز باشد یا مبتلا به بیماری های مسری دیگری باشد، شما در خطر ابتلا به این بیماری ها قرار می گیرید.

 

متعقد شوید که تکنیک های دفاع شخصی تان را انجام دهید.

 

بخشی از اموزش دفاع شخصی که نمی تواند اغراق آمیز باشد، آموزش متعهد شدن به اجرای تکنیک هایتان است. بسیاری از زنان توسط عامل بزرگ در آوردن چشم دلسرد می شوند. برخی دیگر از زنان نسبت به آسیب وارد کردن به فردی که قصد کشتن یا تجاوز کردن به آنها را دارد، مخالفند. تنها راه برای غلبه بر این احساسات، تمرین تکنیک های دفاع شخصی به صورت مکرر (و با کمک یک همکار خواهان) است.

 

بهترین روش برای آموزش دفاع شخصی، ارائه ی چند اصل و تکنیک دفاع شخصی به محموعه تان به صورت آهسته و بدون کاربرد زور، سرعت یا قدرت است. به عبارت دیگر، آموزش دفاع شخصی باید به صورت سیناریوی های نمایشی و با حرکات آهسته انجام گیرد. این تکنیک ها را با دوست تان که در نقش مهاجم بازی می کند، تمرین کنید.

 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی زنان دفاع شخصی
پست های مشابه

نظرات کاربران

donya در تاریخ ۱۳۹۴/۶/۸ [۳:۵۲:۰۱ PM]

ممنون.خوب بود.ولی من اخر نفهمیدم بهترین ورزش دفاع شخصی چیه!

ارسال نظر
Captcha