سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تفکرات اشتباه در مورد یادگیری دفاع شخصی توسط زنان

تفکرات اشتباه در مورد یادگیری دفاع شخصی توسط زنان
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۱۸ بازدید کنندگان:۴۹۰ نویسنده:سامان موسوی

طی چند سال گذشته با گسترش کلاس های دفاع شخصی تعداد زنانی که در کلاس های دفاع شخصی شرکت می کنند افزایش یافته است. اما با این وجود ممکن است که آن شخص به دلیل عدم آگاهی دیگران واکنش های منفی از آنها دریافت کند. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی چند تفکر منفی که در مورد دفاع شخصی زنان وجود دارد بپردازیم.


تفکر منفی اول-  ورزش های رزمی در هر شرایطی تاثیری صد در صد دارند

معمولا اکثر زنان و مردان بر این تفکر باور دارند. اما واقعیت چیز دیگری است. شما باید بدانید که هیچ تکنیکی نمی تواند به تنهایی در هر شرایطی موثر باشد. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که با تکنیک های پشتیبان آشنا بوده و بتوانید بدون درنگ آنها را یاد بگیرید.


 تفکر منفی دوم- ورزش های رزمی برای زنان دشوار می باشند

انجام تمرینات جسمی می تواند برای زنان سخت باشد اما در ورزش های رزمی به زنان یاد داده می شود که چگونه حرکت کنند، مشت بزنند، لگد بزنند و حریف را به زمین بیاندازند. البته ممکن است ورزش هایی مثل آهسته دویدن یا تنیس برای زنان مناسب تر باشد. اما حتی در این گونه ورزش ها نیز امکان آسیب دیدگی وجود دارد.  چه تعداد از تنیس بازان یا دوندگان در مورد سقوط روی زمین آموزش دیده اند؟


تفکر منفی سوم- آموزش ورزش های رزمی باعث می شود که زنان روحیه تهاجمی داشته باشند

در حقیقت ورزش های رزمی بر روی کنترل خود و صبر و تحمل رزمی کار تمرکز می کنند. به همین دلیل ورزش های رزمی نه تنها باعث پرخاشگری زنان نخواهد شد بلکه باعث می شوند که در مواقعی که با مشکلی روبرو می شوند آرامش خود را حفظ کرده و صبر و تحمل بیشتری داشته باشند.


تفکر منفی چهارم- ورزش های رزمی باعث می شوند که زنان خشن و غیر جذاب باشند

عده ای بر این عقیده اند که زنانی که مشغول کار با ورزش های رزمی هستند رفتار خشنی داشته و از جذابیت آنها کاسته خواهد شد. اما این تفکر واقعیت ندارد. می توانید برای درک بهتر آن به ستاره ها و قهرمانان زن هنرهای رزمی مانند "رنه روسو"، "سینتیا راتراک" و "کتی لانگ" نگاهی داشته باشید.


 تفکر منفی پنجم- فعالیت در هنرهای رزمی باعث می شود که رابطه ها خراب شوند

مردی که زن خود را دوست داشته باشد حتما از همسرش در این راه حمایت کرده و تشویق خواهد کرد. برای افرادی که دارای روابط نامناسبی می باشند، شرکت در تمرینات رزمی به ایجاد اعتماد به نفس و خودشناسی و دورشدن آنها از این گونه روابط کمک می کند و در مورد افرادی که به آنها دفاع شخصی آموزش داده می شود که البته این کار نیز ممکن است باعث گردد که چنین افرادی پیش از اقدام به این کار،کمی در مورد آن درنگ کنند.


تفکر منفی ششم- با کاراته صبر افراد کاهش می یابد

این تفکر کاملا اشتباه است. قسمتی از روند یادگیری هنرهای رزمی مربوط به آموزش صبر رزمی کاران در رویارویی و مبارزات می باشد. زمانی که رزمی کاری از سطح مبتدی (سفید، آبی، زرد) به سطح متوسط می رسد، بسیاری از مربیان اصرار دارند که او به رزمی کاران سطح پایین تر آموزش دهد زیرا اغلب لازم است تا دارندگان کمربند قهوه ای پیش از رسیدن به سطح مشکی، استعداد مربیگری خود را نشان دهند. به افرادی که نسبت به این موضوع تردید دارند توصیه می کنیم تا به گروهی متشکل از 20 تا 25 نفر از جوانان با فاصله سنی 5 تا 10 سال آموزش دهند.


تفکر منفی هفتم- مردها وظیفه دفاع از زنان را بر عهده دارند

به احتمال زیاد شما هم فیلم هایی را دیده اید که قهرمان فیلم در حال کتک خوردن بوده و در همین حال یک زن در کناری ایستاده و گریه می کند. در این مورد که مرد باید از زن محافظت کند شکی نیست اما مسئولیت جان و امنیت هر زن بر عهده خود اوست. چنان چه مردی بخواهد تمام توجه خود را برای حفاظت از همسرش بگذارد آن گاه نمی تواند به حمله صورت گرفته عکس العمل نشان دهد. بنابراین هیچ دلیلی برای تعصب، دشمنی، تمسخر و تردیدی نسبت به زنانی که در ورزش های رزمی فعالیت می کنند وجود ندارد. چنین زنانی هیچ گاه به حرکاتی غیر زنانه روی نمی آورند. بلکه یاد می گیرند چگونه با فرا گیری آن چه به سود آنهاست و به سلامت و تناسب اندامشان کمک می کند، از خود و بدنشان محافظت نمایند.
 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی زنان
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha