سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

13 نکته جهت داشتن تناسب اندام

13 نکته جهت داشتن تناسب اندام
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۲۰ بازدید کنندگان:۴۵۰ نویسنده:سامان موسوی

راز بدست آوردن بدنی قوی چه می باشد؟ چکار کنیم تا از تناسب اندام خوبی برخوردار شویم؟ شما ماموریتی بی پایان جهت داشتن تناسب اندام در زندگی خود دارید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم تا 15 راهنمایی کوچکی  را که کارشناسان برتر جهان در زمینه تناسب اندام پیشنهاد کرده اند را بررسی کنیم. این نکات هر چند کوچک بوده اما می توانند تفاوت زیادی در زندگی هر انسانی ایجاد کنند. سعی کنید برنامه تمرینی جامعی داشته و برای 21 روز آینده برنامه داشته باشید، شخصی توانست در 5 هفته 25 پوند از وزن خود را کاهش دهد. چرا شما نتوانید؟
 


سریع تر شنا کردن

برای آنکه سرعت خود را در شنا کردن افزایش دهید انعطاف پذیری مچ پای خود را توسعه دهید. پای انعطاف پذیر مثل باله عمل می کند و باعث می شود که از طریق آب حرکات خود را سریع تر کنید. برای افزایش انعطاف پذیری باله شنای خود این کار را انجام دهید: کفش های خود را در آورده و بر روی کف بنشینید. در حالیکه پاشنه پایتان بر روی زمین است پاهایتان را در مقابل خود گسترش دهید. نوک انگشت های پای خود را تا جایی که می توانید مستقیم بکشید، سپس تا جاییکه می توانید آنها را به سمت ساق پای خود  خم کنید. این تمرین را یک دقیقه دیگر تکرار کنید.
 


بهانه های خود را کنار بگذارید

اگر فکر می کنید که سرتان شلوغ است و وقت کافی برای ورزش کردن ندارید این کار را امتحان کنید: برای یک روز، زمانی را برای خارج شدن از کار و انجام دادن تمرین اختصاص دهید. حتی اگر این زمان 10 دقیقه در روز باشد. دکتر "جان جکیسی" که روان شناس ورزشی در دانشگاه پزشکی براون است می گوید: در پایان روز از خود بپرسید که آیا بازده من از دیگر روزها کمتر شده است. به احتمال زیاد پاسخ این سوال خیر می باشد و بهانه های شما برای ورزش نکردن به دلیل مشغله کاری از بین می رود.


بهبود سرعت

برای اینکه سرعت پاهایتان در ورزش افزایش پیدا کند این حرکات را انجام دهید: مفصل ران پاهای خود را از هم جدا کرده و دست خود را در دو طرف خود نگه دارید. پای چپ تان را در مقابل خود بلند کرده و با دست راست تان آن را لمس کنید و فاصله آن را زمین را کاهش دهید. پای راست خود را بلند کرده و با دست چپ تان آن را لمس کنید و به سمت زمین بیاورید. سپس پای چپ تان را به پشت سر خود برده و با دست راست تان آن را لمس کنید و پایین بیاورید. این حرکت را 3 تا 5 بار و به سرعت انجام دهید و سپس با پای دیگرتان آن را انجام دهید.
 

ساخت شکم بهتر

عضلات شکمی شما هر روزه کار نمی کنند. دکتر "دیوید پارسون"  که یکی از متخصصان ورزشی در دانشگاه ایالتی بال می باشد می گوید: به طور فیزیولوژیکی، عضلات شکمی شما شبیه دیگر عضلات بدنتان می باشند. آنها را تنها 2 تا 3 روز در هفته تمرین دهید.


محافظت از گردن خود

هنگامیکه در مواقع حساس قرار گرفتید زبان خود را به سقف دهان تان بچسبانید. دکتر "مایکل مجیا" که مشاور ورزشی سلامت مردان است در این مورد می گوید: این کار به شما کمک می کند تا سر خود را به درستی تراز کنید تا فشار وارد شده به گردنتان را کاهش دهید.
 

رشد عضله، صرفه جویی در وقت

تمرینات وزنی خود را کمتر از یک ساعت نگه دارید. بعد از 60 دقیقه بدن شما شروع به تولید بیشتر هورمون استرس کورتیزول می کند که می تواند تستسترون را مسدود کرده و بر روی زوال عضله تاثیر بگذارد.


تست مشخصه

دکتر "کن کیناکین" که یک فیزیوتراپ کانادایی و همچنین موسس انجمن متخصصان آسیب های ورزشی است می گوید: قبل از آنکه از بلند شوید انگشت شست خود را بر روی نیمکت فشار دهید. اگر می توانید چوب را احساس کنید نیمکتی دیگری را انتخاب کنید. نیمکت سخت می تواند باعث بی نظمی در ستون فقرات و سندرم T4شود که عملکرد عصب بازو را تحت تاثیر قرار داده و آن را تضعیف می کند.


خرید کفش مناسب

سعی کنید اواخر روز که پایتان در بزرگ ترین حالت است برای خرید کفش به فروشگاه مراجعه کنید. اطمینان حاصل کنید که نیم اینچ فاصله در مقابل بزرگترین انگشت تان وجود دارد و به راحتی می توانید انگشت های خود را تکان دهید. داشتن کفش مناسب و راحت به شما کمک می کند که احساس بهتری داشته و راحت تر به تمرینات خود بپردازید.
 

غلبه بر صدمات، ساخت بازوهای بزرگ

اگر بازوی راست تان آسیب دیده است تمرینات بازوی چپ تان را متوقف نکنید. محققان دانشگاه اوکلاهاما دریافتند افرادی که فقط به یک دست خود در مدت 2 هفته تمرین می دهند موفق به افزایش قدرت در دست دیگر به میزان 10 درصد خواهند شد. دلیل آن هم این است که ورزش با یک دست فیبرهای عصبی عضلانی را در دست مقابل تحریک می کنند.
 

سرعت خود را انتخاب کنید

سرعت گام های خود را در دویدن افزایش دهید، طول آنها را افزایش نداده بلکه آنها را سریع تر کنید. پای شما باید همیشه زیر بدنتان بر روی زمین باشد نه در مقابل آن. شما باید با استفاده از انگشت های پای عقب خود، فشار وارد شده بر نیروی محرکه را کمتر کنید.
 

کشش و قدرت

در بین ست ها، 20 تا 30 ثانیه را به کشش عضلاتی که با آنها کار کرده اید اختصاص دهید. پژوهش گران دانشگاه بوستون دریافتند که مردانی که این کار را انجام می دهند میزان قدرت شان به اندازه 20 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.


خوردن گوشت

برای رشد بیشتر عضلات خود سعی کنید که هر روز 4 تا 8 اونس گوشت بخورید. یک مطالعه در مورد مقایسه دو گروه از وزنه برداران از طرف مجله آمریکایی تغذیه بالینی انجام شد: یکی از گروه ها گوشت می خوردند و گروه دیگر به هیچ وجه گوشت نمی خوردند. هر دو گروه شاهد رشد عضلانی بودند اما گروهی که گوشت مصرف می کردند عضلات قابل توجهی بدست آوردند.
 

بهبود تعادل

از یک کوسن مبل برای بهبود تعادل خود استفاده کنید. یک پای خود را بر روی کوسن قرار داده و در دست مخالف پایی که بر روی کوسن است چیز سنگینی مانند یک کتاب بزرگ قرار دهید. هنگامی که مقداری بر آن تسلط یافتید این کار را با چشمان بسته انجام دهید.  این کار باعث بهبود تعادل شما شده و هماهنگی و کنترل بدن تان را افزایش می دهد و همچنین تمام ویژگی های مهم ورزشی را بهبود می بخشد.


 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha