سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یک مبارز حرفه شویم؟

چگونه یک مبارز حرفه شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۲۰ بازدید کنندگان:۱۵۹۸۸ نویسنده:سامان موسوی

بوکس، کیک بوکسینگ، جوجیتسو، ترکیب هنرهای رزمی (MMA)، کاراته و دیگر سبک های رزمی جزء محبوب ترین ورزش ها در چند دهه گذشته بوده اند. امروزه، مبارزان حرفه ای می توانند پول زیادی از مبارزات خود بدست آورند. اما آنها باید بسیار ماهر بوده و از سطح بالای آمادگی جسمانی جهت رقابت با دیگران برخوردار باشند.


تبدیل شدن به مبارز حرفه ای مستلزم سال ها تمرین و آموزش گسترده می باشد و برای کسب شهرت به عنوان یک مبارز خوب باید از بالاترین سطح مهارت های مبارزه ای برخوردار باشید. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین مراحل تبدیل شدن به یک مبارزه حرفه ای را به شما آموزش خواهیم داد.


نحوه جنگیدن را یاد بگیرید

 

یاد گیری مبارزه


برای آنکه به یک جنگنده ماهر در هنرهای رزمی تبدیل شوید قبل از هر چیزی باید نحوه جنگیدن را یاد بگیرید. شما باید به برسی تکنیک ها و تمرینات مربوط به سبکی که به آن علاقه مند هستید بپردازید.


•    MMA تاکنون به عنوان یکی از محبوب ترین سبک های مبارزه ای شناخته شده است. ترکیب عناصر بوکس، کیک بوکسینگ، موی تای، کشتی و جوجیتسو، MMA را به یک بسته بندی کامل از مهارت های مبارزه ای تبدیل کرده است. اگر قوی و نترس هستید و گیرایی زیادی دارید MMA می تواند گذینه مناسبی برای شما باشد.
•    هنرهای رزمی مانند کاراته، تکواندو و جوجیتسو نیازمند تمرکز و همچنین نظم و انضباط فیزیکی برای یادگیری دارند.
•    بوکس ورزش جنگ های کلاسیک است. در مناطق شهری یا روستایی کیسه های سنگین بوکس در کلاس های قدیمی بوکس وجود دارند. بوکس ورزشی نسبتا ارزان است و اگر می خواهید سریعا به یک رشته رزمی رفته و کار را شروع کنید بوکس گذینه خوبی است.


محدوده تمرکز

 

تمرکز در مبارزه


آیا می خواهید در بوکس حرفه ای شوید؟ در MMA چطور؟ موی تای چی؟ اگر علاقه مند به اشکال مختلف مبارزه هستید باید زیر نظر یک حرفه ای که تخصص بالایی دارد کار کنید. باشگاه مربوط به رشته رزمی که به آن علاقه مند هستید را پیدا کنید و اسرار مبارزات رزمی را از مربی یاد بگیرید.


تمرین سخت و پیوسته

 

تمرین مبارزه


مبارزه با طیف گسترده ای از افراد باعث می شود که مهارت های رزمی شما مانند ضربات، واکنش ها و سرعت بهبود یابد. به یاد داشته باشید که در طول مبارزه از لباس محافظ استفاده کنید تا احتمال آسیب دیدن تان به حداقل برسد.


داشتن یک مربی خوب برای آموزش

 

آموزش مبارزه


داشتن یک مربی باتجربه کمک زیادی به مبارزان آماتور می کند سطح خود را ارتقا داده و دید وسیع تری نسبت به دنیای هنرهای رزمی و زندگی حرفه ای تان داشته باشید. او با ارزیابی شما و تنظیم تمرینات می تواند به شما کمک کند تا نقات قوت خود را بهبود بخشیده و نقاط ضعف تان را به حداقل برسانید. همچنین او می تواند حریف تمرینی خوبی برای شما باشد و شما را به چالش بکشد.


سالم باشید

 

سلامتی در مبارزه


بدن شما زندگی شما است، پس آن را در شرایط کار بالا نگه دارید. برای انجام این کار باید آموزش درست و منظمی داشته باشید و همچنین هوشمندانه عمل کنید. جورج فورمن سعی به بازگشت به حلقه در اواخر کار خود داشت در حالیکه از شکل و آمادگی چندانی برخوردار نبود. به همین دلیل در بدو ورود خود به رینگ مبارزه مسدوم شد. سعی کنید از مشروبات الکلی، سیگار، مواد مخدر و دیگر چیزهایی که زندگی شما را ناسالم می کنند اجتناب کنید.


مبارزه به طور منظم

 

تمرین مبارزه


اگر می خواهید که در بالاترین سطح آمادگی قرار داشته باشید باید به طور منظم با افراد مختلف مبارزه کنید تا بتوانید توانایی های خود را ارتقا ببخشید. در صورتیکه مدت زمانی بگذرد و این کار را انجام ندهید ممکن است که مهارت های خود را فراموش کرده و قابلیت های قبلی را که داشتید از دست بدهید. ورزش را به عنوان یک شغل و درآمد آن را به عنوان ارتقای سطح مهارت های خود در نظر بگیرید. به طور مداوم رو به جلو حرکت کنید.


فراموش کردن مسدومیت و باخت ها

 

مصدومیت


مبارزان کمی وجود دارند که تا کنون شکست نخورده باشند. اگر شکست خوردید به باشگاه رفته و دوباره شروع کنید. بهترین کار این است که باخت های خود را فراموش کنید تا اعتماد به نفس تان کاهش نیابد. یک مبارز خوب باید همیشه مشتاق باشد تا به دیگران اثبات کند که بهترین است.


به دنبال قهرمانی بودن

 

قهرمانی


برای اینکه تبدیل به یک مبارز خوب شوید باید در تورنمنت های مختلف شرکت کرده و تلاش کنید که به قهرمانی برسد و در دوره های مختلف از عنوان قهرمانی خود محافظت کنید. کار یک مبارز هیچ وقت به طور کامل تمام نمی شود و نمی توان گفت به سطحی رسیده است که دیگر چیزی برای یادگیری وجود ندارد. دنیای هنرهای رزمی بی انتها است و هر چقدر که پیش بروید به آخر آن نخواهید رسید.

 

برچسب ها: آموزش مبارزه مبارزات آزاد مبارزات بوکس مبارزات خیابانی مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha