سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به قوانین بین المللی مسابقات بوکس

نگاهی به قوانین بین المللی مسابقات بوکس
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۱۰ بازدید کنندگان:۳۱۱۴ نویسنده:سامان موسوی

در این پست قصد داریم به قوانین بین المللی فدراسیون جهانی بوکس نگاهی بیاندازیم.قانون اول- اعضای هیات ژوری وظیفه تعیین و معرفی کادر داوری را به عهده دارند. افرادی که به عنوان داور در مسابقات معرفی می شوند اجازه ندارند که تا زمان پایان مسابقات به عنوان مربی، کمک مربی و یا سرپرست مشغول به کار باشد.

قانون دوم- لباسی که داوران در مسابقات بوکس می پوشند شامل یک پیراهن سفید، شلوار، جوراب و کفش مشکی می باشد. یکی از مهمترین وظایف داور اطمینان از حفظ سلامتی مبارزان بخصوص افراد ضعیف تر می باشد.

قانون سوم-  داورانی که در گوشه ها هستند اجازه دارند که عینک داشته باشند، ولی داور وسط نباید در طول مسابقه عینک داشته باشد. او در آخر مسابقه زمانیکه برگه های قضاوت دیگر داوران گوشه را جمع می کند می تواند عینک به چشم بزند. البته داوران وسط می توانند از لنز به جای عینک استفاده کنند.

قانون چهارم- تعداد داوران یک مسابقه رسمی بوکس شامل 5 داور کنار و یک داور وسط می باشد. در صورتی که تعداد کادر داوری زیاد نبود می توان از 3 داور گوشه و یک داور وسط نیز استفاده کرد. ولی نباید به هیچ وجه تعداد داوران کنار عدد زوج باشد (مثلا 2 یا 4 و یا 6 داور باشد).

قانون پنجم- داور پس از ورود به رینگ مبارزه شروع به برسی طناب ها، کف رینگ، روشنایی و غیره کرده و سپس به کنترل دو بوکسور خواهد پرداخت. داور ابتدا به بررسی لباس های بوکسورها می پردازد، لباس های مجاز برای مسابقات بوکس عبارتنداز: شلوارک کوتاهی که حداقل تا نیمه ران آمده باشد و پایین تر از زانو نباشد، پیراهنی رکابی، دستکش، بیضه بند، کلاه محافظ، محافظ دندان، کفش مخصوص بوکس. در صورتی که بدن بوکسور چرب یا خیس از عرق باشد داور به او دستور می دهد که آن را خشک کند.

قانون ششم- با دستور داور وسط دو بوکسور به وسط رینگ می روند و بعد از اینکه با هم دست دادند به گوشه خود بازگشته و پس از تایید داور کلاه محافظ آنها توسط مربی بر روی سرشان گذاشته خواهد شد.

قانون هفتم-  داور وسط پس از اینکه داورهای کناری را کنترل کرد با اجازه هیات ژوری به وقت نگهدارنده اشاره می کند که زنگ مسابقه را بزند تا مسابقه به صورت رسمی شروع شود.

قانون هشتم- در صورتی که پس از زدن زنگ شروع مسابقه باز هم دو بوکسور به طور جدی کار خود را شروع نکرده و مبارزه نکنند داور وسط به آنها تذکر خواهد داد و در صورتی که آن را تکرار کنند به آنها اخطار خواهد داد. در صورت ادامه این روند، داور می تواند به هر کدام از بوکسورها را که بخواهد سه اخطاره کند.

قانون نهم- در زمان مسابقه داور حق ندارد که با بوکسورها صحبت کند، او در برخورد با بوکسورها از سه کلمه Stop، Break و Box استفاده می کند. داور می تواند در مواقع خاص با هیات ژوری و دیگر داوران کنار صحبت کند و نظر آنها را بپرسد.

قانون دهم- در صورتی که پس از برخورد ضربه رزمی کار به زمین بیافتد و نتواند فورا بلند شود داور شروع به شمارش اعداد می کند. در صورتی که مربی در حین شمارش حوله خود را نشان دهد بدین معناست که بازیکن قادر به ادامه بازی نیست. داور شمارش خود را تا عدد 10 انجام داده و در صورتی که نتواند بلند شود نتیجه ناک اوت را اعلام می کند.
 

برچسپ ها :
بوکس
پست های مشابه

نظرات کاربران

kimia در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ [۵:۱۳:۳۱ PM]

عجب قوانینی!!!جالبه

ysaer در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۷ [۱۲:۰۸:۳۳ AM]

قوانین بوکس خیلی سفت و سخته و هرگونه خطا یا اعتراض بیجا ممکنه از مسابقه حذفت کنن

ارسال نظر
Captcha