سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهات رایجی که در زمان ورزش کردن روی می دهند

اشتباهات رایجی که در زمان ورزش کردن روی می دهند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۷ بازدید کنندگان:۱۸۵۸ نویسنده:سامان موسوی

برای داشتن سلامت جسمی صدها بار گفته شده که دست هایتان را بشویید، با دست های کثیف صورت تان را لمس نکنید، واکسن آنفولانزا بزنید، میوه و سبزیجات مصرف کنید و خواب کافی داشته باشید.


ولی زمانیکه صحبت از ورزش می شود این راهنمایی ها تغییر می کنند. ورزش کردن هم می تواند به شما برای مقابله با بیماری کمک کند و هم اینکه باعث دردسرتان شود. در ادامه این مقاله به برسی 4 اشتباه رایج که ممکن است شما هم در ورزش کردن مرتکب شوید می پردازیم. همچنین برای سلامت بیشتر و عدم انتقال میکروب ها بهتر است قبل و بعد از کار کردن با وسایل باشگاه آنها را پاک کنید.


اولین اشتباه- ورزش نکردن به صورت مرتب

در صورتی که هوا به اندازه ای سرد است که ماننق قبل نمی توانید به پیاده روی بروید باید پوشش و لباس های ویژه در هوای سرد را انتخاب کنید و یا اینکه در یک باشگاه عضو شده و در آنجا مشغول تمرین باشید. انجام 30 دقیقه ورزش هوازی با سرعت عادی (مثل شنا، دویدن و دوچرخه سواری) می تواند تعداد سلول های محافظ سیستم ایمنی بدن مثل ایمونوگلوبولینها، نوتروفیل ها و سلول های کشنده طبیعی را افزایش دهد.
کسانی که بیشتر روزهای هفته مشغول ورزش کردن هستند احتمال ابتلا به سرماخوردگی های شایع را به میزان 50 درصد کاهش می دهند. همچنین مقدار این سلول ها تا سه ساعت بعد از ورزش کردن نیز همچنان بالا می ماند.


دومین اشتباه-  ورزش بیش از اندازه

انجام 75 تا 90 دقیقه فعالیت متوالی همچون دویدن در یک ماراتن همه مزایای ورزش برای سیستم ایمنی تان را به ضرر تبدیل می کند. در اصل، مغزتان فعالیتی شدید و طولانی مدت به عنوان یک عامل تشدید فشار و چیزی که باعث در هم شکستن سیستم ایمنی می شود قلمداد می کند.به همین جهت می باشد که مغز زمانی که شما در خطر هستید نشانه های فیزیولوژیکی از خود بروز می دهد، ذخایر کربوهیدرات خالی می شود، سلول های عضلانی شکسته و دمای بدن به میزان زیادی بالا خواهد رفت.


سومین اشتباه- انجام ندادن ورزش یوگا

هزینه کردن برای کلاس یوگا و یا حتی تمرین آن به کمک ویدیوهای آموزشی واقعا می توانند به شما کمک کرده و از مریزی شما جلوگیری کند.تحقیقی که اخیرا صورت پذیرفت مشخص شد انجام روزانه 40 دقیقه یوگا می تواند کمک قابل توجهی به سیستم ایمنی بدن تان ایجاد کند. علاوه بر این سطح هورمون استرس در این افراد به میزان قابل توجهی پایین می آید. دکتر "اوا سلهاب" که مسئول این تحقیقات بود گفت" یوگا واکنش آرامبخش بدن را فراهم می کند و در کنار آن سطح آدرنالین و کوریزول رت کاهش می دهد و همچنین سایتوکاین های پیش التهابی را که روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارند پایین می آورد.
 


چهارمین استباه- ورزش کردن در زمان تب

عده ای بر این باورند که با ورزش کردن می توانید تب تان را کنترل کنید که حرفی پوچ و تو خالی است. زمانیکه احساس کردید که سرماخورده اید به خود استراحت بدهید، در صورتیکه آنفولانزا داشته باشید و هنوز در مراحل اولیه باشد و تشخیص دشوار باشد ممکن است با اضافه کردن ورزش دچار مشکلاتی جدی شوید.
زمانیکه شما در حال ورزش کردن هستید سرعت خون در بدن تان نسبت به حالت طبیعی 5 برابر خواهد شد. ویروس آنفولانزا در این حالت می تواند درون قلب متمرکز شود باعث التهاب پوشش قلب شود. به چنین حالتی اندوکاردیت می گویند و می تواند به ضربان قلب آسیب وارد کند. در حالیکه انجام فعالیت های معمول نمی توانند در طول بیماری منجر به آسیب دیدگی شوند اما در مقابل ورزش شدید کشنده خواهد بود.
 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی آموزش شنا آموزش یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha