سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

دفاع از خود در برابر حملات خیابانی

دفاع از خود در برابر حملات خیابانی
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۹ بازدید کنندگان:۳۲۲۴ نویسنده:سامان موسوی

 

 

احتمالا شما هم در موقعیت هایی گیر افتاده اید که مجبور شوید از خودتان رد مقابل یک مهاجم دفاع کنید. امکان دارد که در یک کافه با یک شخص مست درگیر شوید یا اینکه با قلدرهای مدرسه روبرو شوید. فرقی ندارد که چگونه و در کجا در آن موقعیت قرار گرفته اید، بلکه چیزی که اهمیت دارد این است که از خود در برابر حملات حریف دفاع کنیم.
نکته مهم: البته به یاد داشته باشید که همیشه بهترین کار این است که از ایجاد دعوا جلوگیری کرده و یا از آن منطقه خارج شوید. اما ممکن است در بعضی از شرایط محبور به مقابله شوید، پس بهترین کار این است که برای این کار آمادگی لازم را داشته باشید.


در اینجا نکاتی را به شما خواهیم گفت که می توانید با استفاده از آنها از خود دفاع کنید:

 

دفاع شخصی


اجازه دهید اولین حرکت را حریف انجام دهد

شخصی که اولین حرکت را انجام می دهد نقطه محرک است، بدین معنی که اگر پلیس آمد می توانید ادعای دفاع از خود را داشته باشید. همچنین به یاد داشته باشید که همیشه حرکت اول قوی، سریع و با قدرت می باشد به گونه ای که می تواند حریف را به زمین بیاندازد. مواظب شانه های حریف باشید، در مقابل ضربات او سرتان را خم کرده و جا خالی دهید یا اینکه ضربات او را مسدود کنید. شما می توانید با زدن یک ضربه به کشاله ران یا بیضه ها او را به زمین بیاندازید.


در وضعیت دعوایی قرار بگیرید

در صورتی که شخصی شما را تهدید کرد باید برای درگیری با او آمادگی داشته باشید. برای انجام این کار پای راست خد را به عقب برده و دست خود را در حالتی که مشت کرده اید تا دم چانه تان بالا بیاورید. همچنین می توانید برای اینکه بهتر از خودتان دفاع کنید چانه خود را پایین بیاورید. با اینکار شما در حالت بوکس واقعی قرار دارید و ممکن است که باعث ترس مهاجم شود. وضعیت خودتان را به همین صورت حفظ کنید و منتظر بمانید که حرکت اول را او انجام دهد.

 

دفاع از خود


به زانوهای حریف ضربه بزنید

اکثر افراد فقط یاد گرفته اند که تنها از بالا تنه شان در برابر حملات حریف محافظت کنند و انتظار ندارند که به پا ضربه زده شود. زمانی که او چند مشت محکم زد به پشت زانو یا کنار آن ضربه بزنید تا زانویش خم شود. با انجام این کار حریف تعادلش را از دست داده و شما می توانید از فرصت استفاده کرده و چند ضربه به بدن و یا صورتش بزنید. حتی در صورتی که این ضربات را هم نزنید ضربه به زانو باعث می شود که حریف تان برای ادامه دعوا تعلل کرده و کمی فکر کند.


نقاط ضعف حریفتان را مورد حمله قرار دهید

ازجمله نقاطی که می توانید به آن ضربه بزنید و تاثیری فوری بر روی حریف تان بگذارد می توان به کشاله ران اشاره کرد. همچنین زدن ضربه به بینی، گلو و یا چشم حرف انرژی و تلاش کمتری لازم داشته و در عین حال تاثیر بالایی خواهد داشت. البته به یاد داشته باشید که نباید به اندازه ای پر قدرت به حریف تان ضربه بزنید تا کشته و یا به شدت مصدوم شود. حتی داشتن کمی نیرو برای ایجاد درد در او و عقب نشینی او کافی است. آنها بطور غریزی از بعضی از نقاط دفاع کرده و بعضی نقاط را آزاد رها می کنند.

 

دفاع شخصی


جابجا شدن بین بالا و پایین

به یاد داشته باشید که نباید تنها به صورت و یا بالا تنه حریف ضربه بزنید، سعی کنید ضرباتی که می زنید را بین بالا تنه و پایین تنه حریف تقسیم کرده تا توان گارد گرفتن را از او بگیرید. در صورتی که حریف تان به بالا تنه شما ضربه می زند شما هم به ران یا زانوی او حمله کرده و یا اینکه به بالای معده او مشت بزنید. زمانی که حریف دستش را به صورت غریزی برای دفاع از نقاط حساس خود جمع کرد می توانید به صورت و یا گلویش ضربه بزنید. در صورتی که آموزش دیده نباشد قادر به جابجایی سریع گارد خود نمی باشد.

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم باید بدانید که هیچ وقت خشونت بهترین راه نخواهد بود و تنها زمانی آن را بکار بگیرید که چاره دیگری برای دفاع از خود نداشته باشید. نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم به شما کمک می کنند که بتوانید با افراد روبرو شده و با کمترین آسیب دیدگی از موقعیت های خطرناک خارج شوید.

 شما همچنین می توانید ویدیوهای آموزش دفاع شخصی را در این قسمت سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.

برچسپ ها :
دفاع شخصی آموزش دفاع شخصی
پست های مشابه

نظرات کاربران

نعمت در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۹ [۱۲:۴۹:۱۷ AM]

باید رفت بوکس تا در درگیری حرفه ایی شد و هم بتوات بدتی قوی داشت

یوسف یزدانی در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۴ [۴:۵۹:۰۱ PM]

سلام برای درگیری خیابانی وقدرت بدنی بالاچه رشته ایی خوبه ممنون

gg در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۳۱ [۱:۲۷:۰۷ AM]

قابل توجه نعمت حان باید بگم که من بوکس و کشتی ازاد رفتم و بوکس برای درگیری اصلا کاربردی نداره ولی کشتی یک ورزش دفاعی،حرفه ایی و تاکتیکی است و خیلی خفنه

ارسال نظر
Captcha