سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تمرینات تناسب اندام را در محل کار انجام دهیم؟

چگونه تمرینات تناسب اندام را در محل کار انجام دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲۰ بازدید کنندگان:۱۳۷۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

عده زیادی دلیل خود برای ورزش نکردن را نداشتن وقت کافی برای آن می دانند. باید به شما بگوییم که اینها همه بهانه هستند و اگر بخواهید هر جایی حتی در محل کارتان نیز می توانید ورزش کنید.  راه های زیادی برای تمرین کردن در محل کار وجود دارد که این مقاله چند مورد از آنها را نام می بریم:


قدم بزنید

هر کسی به استراحت نیاز دارد، پیشنهاد می کنیم که به ازای هر یک ساعت کار 5 دقیقه بایستید و قدم بزنید. این قدم زدن موجب می شود که سطح انرژی خود را بالا نگه داشته و خستگی تان را کاهش دهید. علاوه بر این، قدم زدن موجب می شود که تمرکزتان را بهبود دهید. سعی کنید از پله ها بالا و پایین رفته و تا راهرو ورودی قدم بزنید.


اسکات بزنید

زمانی که با تلفن مشغول صحبت کردن هستید می توانید چند بار اسکات بزنید. اسکات را می توانید درهر جایی از دفتر کارتان انجام دهید. این کار یک ورزش عالی برای تمرین پایین تنه می باشد.


انجام حرکات کششی

سعی کنید که پس از یک ساعت کار از پشت میزتان بلند شوید و 5 دقیقه به انجام حرکات کششی مشغول باشید.  به هر اندازه که بیشتر به خودتان کشش بدهید مفاصل تان انعطاف و تحرک بیشتری پیدا خواهند کرد. این کشش ها باعث می شوند که در پایان وقت اداری خطر درد نواحی پایین کمر، باسن و زانو را کاهش دهند.
 

خودتان اسناد و مدارک را تحویل دهید

اگر سند و مدارک اداری دارید که می خواهید آن را به بخش دیگر اداره تحویل دهید سعی کنید خودتان بلند شده و آن را تحویل دهید. همچنین به جای اینکه به همکارتان در بخش دیگر اداره ایمیل یا پیام بدهید سعی کنید خودتان به آنجا رفته و مستقیم با او حرف بزنید. این چند دقیقه تحرک باعث می شود که مقداری کالری سوزانده و انرژی تان بازیابی شود.


سعی کنید که از فرصت ناهار استفاده کنید

سعی کنید که بجای آنکه با دوستان خد به یک بار رفته و ساندویچ سفارش دهید از فرصت ناهار خودتان استفاده کنید و در اطراف ساختمان محل کارتان قدم بزنید. می توانید نصف کدت زمان استراحت تان را به ورزش و نصف دیگر را به خوردن یک ناهار سالم اختصاص دهید.


بر روی پای خود بیشتر بایستید

ایستادن تاثیر زیادی در تناسب اندام شما دارد. اگر مشغول صحبت کردن با تلفن هستید سعی کنید که از روی صندلی تان بلند شده و کمی به خود تحرک بدهید. ایستادن موجب می شود که اثرات مخرب نشستن زیاد بر روی بدن خنثی شده و همچنین به کاهش خستگی کمک می کند.


دویدن در جا

سعی کنید در که به ازای هر یک ساعت نشستن در دفتر کارتان 1 تا 3 دقیقه را در جای خود بدوید. انجام تمرینات هوازی با کمی سرعت باعث می شود که پمپاژی خون سرعت بیشتری پیدا کرده و انرژی شما به طور کامل دوباره بازیابی شود.


نوشیدن آب زیاد

نوشیدن آب باعث می شود که خستگی تان کاهش پیدا کرده و بدن تان فعال بماند. سعی کنید که در هر ساعت حدود نیم لیتر آب بنوشید. آب خوردن راهی عالی برای داشتن تحرک و همچنین فعال نگه داشتن متابولیسم بدن است.


از تجهیزات دفتر برای تمرین استفاده کنید

شما با استفاده از وسایلی که در دفتر هستند می توانید تمرینات خوبی انجام دهید. ازجمله تمرین ها می توان به ساق ایستاده به کمک دستگاه فتوکپی، اسکات به کمک میز، حرکت زیر شکم به صورت نشسته روی صندلی، شنای سوئدی با تکیه بر دیوار، اسکات با تکیه پشت به دیوار، شراگ، جلو بازو با منگنه زن، و کلی تمرینات دیگر.
به یاد داشته باشید که انجام دادن کمی فعالیت در محل کارتان می تواند تفاوت زیادی در تناسب اندام تان ایجاد کند. سعی کنید راه های ابتکاری پیدا کنید تا بتوانید ورزش های بیشتری انجام دهید. شما در کوتاه ترین زمان ممکن تاثیرات آن را مشاهده خواهید کرد.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha