سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه از خودمان دفاع کنیم؟

چگونه از خودمان دفاع کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۶ بازدید کنندگان:۵۲۳ نویسنده:سامان موسوی

تفاوت زیادی بین پیاده روی طولانی و تبدیل شدن به تیتر روزنامه های حوادث فردا این است که چگونه  شما می توانید وقتی که در وضعیت بدی گرفتار شدید از خود محافظت کنید. شما می توانید برخی از تکنیک های ساده برای دفاع از خود و در طول یک حمله را بیاموزید تا از ایمنی خود اطمینان داشته باشید. لازم نیست که مانند ژان کلودن به خودتان آسیب بزنید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داری نحوه دفاع از خود را در شرایط بحرانی به شما آموزش دهیم.


محافظت از صورت خود

 

دفاع شخصی


اگر مهاجم تلاش کرد تا به صورت شما مشت بزند دست هایتان را جلو پیشانی خود (نه در مقابل صورت) بگیرید. بدن خود را متناسب با حرکت و گاردی که گرفته اید تغییر دهید. ممکن است مانند یک موقعیت دفاعی ضعیف به نظر برسد اما این کار به شما کمک می کند که از صورت تان در برابر ضربات حریف محافظت کنید. علاوه بر این، با این حالت همراه صورت می توان از دنده های خود نیز در مقابل ضربات وارد شده محافظت کنید.


ایستادن با یک پایگاه گسترده

 

دفاع از خود


  هر دو دست خود را در جلو نگه داشتن و مورب نگه داشتن پاها از یکدیگر در واضع جزی از موضع های هنرهای رزمی می باشد. این احتمال وجود دارد که ضربات تان آهسته و تحت فشار وارد شده کارایی چندانی نداشته باشند. اگر ایستاده اید بهترین راه برای برنده شدن تان در یک مبارزه این است که از آن منطقه دور شوید.


•    سعی کنید از گلاویز شدن و افتادن بر روی زمین به شدت اجتناب کنید.


دسترسی به مهاجم

 

مبارزاتخیابانی


به دست های حریف نگاه کنید. اگر با دست هایش می خواهد به شما ضربه بزند آنها را از خود دور کنید. اگر دست هایش را نتوانید ببینید و آنها را پشت خود گذاشته است امکان دارد که سلاحی در دست داشته باشد. اگر توسط یک شخص با چاقو یا تفنگ مورد حمله قرار گرفتید باید برای جلوگیری از رویارویی از آن فاصله بگیرید.


•    اگر رویارویی اجتناب ناپذیر است برای پایان دادن به آن حملات با تاثیر بالا و سرعت زیاد انجام دهید و پس از آن فورا از دیگران کمک بخواهید.


رفتن به سمت چشم وبینی

 

دفاع از خود


اگر خواستید به یک مبارزه به سرعت پایان دهید اگر امکان داشت اولین ضربه را شما بزنید و هر چند بار که می توانید آن را تکرار کرده و سپس فرار کرده و درخواست کمک کنید. دزدهای خیابانی معمولا در کوچه های خلوت طعمه های خود را انتخاب می کنند. در هنگام رویارویی سعی کنید خود را با بیشترین سرعت ممکن امن نگه دارید. بینی و چشم جزء نرم و حساس ترین قسمت های بدن می باشند که شما می توانید با آرنج، زانو و یا پشانی خود به آنها ضربه بزنید.


•    سخت ترین قسمت پیشانی تان درخت در کنار خط مو قرار دارد، سعی کنید که با این قسمت به صورت و بینی او ضربه بزنید. این سریع ترین و غیر منتظره ترین راه برای پایان دادن به یک مبارزه می باشد.


لگد زدن یا گرفتن کشاله ران مهاجم مرد

ضربه شدید با زانوی خود به کشاله ران حریف حرکتی موثر می باشد که فورا مهاجم را به سمت پایین می آورد. باز هم تکرار می کنم که در هر شرایطی نباید از آن استفاده کنید. اگر زندگی تان در خطر است به کشاله ران ضربه بزنید.


•    هنگامیکه به کشاله ران حریف ضربه زدید و او به سمت جلو خم شد می توانید کار را تمام کرده و با زانویتان به صورت او ضربه بزنید.


کوبیدن پاشنه پا

 

آموزش دفاع شخصی


اگر همانند تصویر بالا مهاجم از پشت شما را گرفته و دست هایش را دور نیم تنه بالایی تان حلقه کرده است می توانید برای رهایی از این حالت با پاشنه پایتان ضربه محکمی به جلوی پای او وارد کنید. در صورتی که پوتین یا کفش های دارای پاشنه بلند داشته باشید ضربه کارسازتر خواهد بود.
 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha