سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

فرق کیک بوکسینگ و ساواته

فرق کیک بوکسینگ و ساواته
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۴ بازدید کنندگان:۱۴۴۰ نویسنده:قاسم نژاد

تفاوت اصلی: کیک بوکسینگ ورزش و هنر رزمی ژاپنی مدرن است، در حالی که ساواته یک هنر رزمی سنتی مشت زنی فرانسوی است.

 

کیک بوکسینگ


کیک بوکسینگ که به نام بوکس هوازی نیز شناخته شده است، یک ورزش رزمی ایستاده و هنر رزمی متعلق به ژاپن است. امروزه، این هنر رزمی به شکل های کیک بوکسینگ ژاپنی (در طول دهه ی 1960 شروع شده) و کیک بوکسینگ آمریکایی (که در دهه ی 1970 ابداع شده ) تقسیم و تمرین شده است. این ورزش رزمی از کاراته، موی تای و بوکس غربی مشتق شده است و یک هنر رزمی ترکیبی است.

 

کیک بوکسینگ هنری از مشت زنی و لگدزنی مداوم است. این ورزش رزمی از تکنیک های ضربه زدن تشکیل شده است. کیک بوکسینگ معمولا برای دفاع شخصی، تناسب اندام کلی یا به عنوان یک ورزش تماسی انجام می شود. این ورزش در رینگ، بین دو حریف و به صورت راند انجام می شود و شامل فرم ها و سبک های گوناگون دیگر طبق قوانین طراحی شده در کتاب آیین نامه ی مربوطه شان است. این سبک در اصل در ژاپن، آمریکا و تایلند و دیگر بخش های جهان به کار رفته است و آن را به عنوان ورزشی ترکیبی در نظر گرفته اند که حرکات و سنت های ورزش های مختلف از جمله: کاراته و بوکس را به هم ترکیب می کند. کیک بوکسینگ شامل ضربات پا، مشت، آرنج، زانو و تکنیک های پرتاب کردن، گلاویز شدن در طول مبارزه است.

 

ساواته

 

ساواته یک ورزش رزمی بوکس سنتی فرانسه است که به نام " بوکس فرانسوی" ، "کیک بوکسینگ فرانسوی" یا "فوت فایتینگ فرانسوی" نیز شناخته شده است. این هنر رزمی از دست ها و پاها به عنوان سلاح در مبارزه استفاده می کند. این سبک مدرن اساسا ترکیبی از تکنیک های مبارزه خیابانی فرانسه از ابتدای قرن نوزدهم است. این ورزش به عنوان سبکی از مبارزه ی خیابانی در پاریس و فرانسه به کار می رود.

 


در عصر امروزی ساواته یک ورزش رقابتی قابل ملاحظه و توسعه یافته شده است. در ساواته، سیستم های درجه بندی وجود دارد که شکل برجسته شده ی کمربند های رنگی است. رنگ دستکش های فایتر نشان دهنده ی درجه و سطح اوست. این ورزش به سطوحی تقسیم شده است که از تمرین و کارایی به دست آمده است. در گذشته، ساواته شامل ضربات پا، ضربات مشت، گلاویز شدن، کشتی گرفتن و فعالیت های آموزش سلاح ها بود، اما امروزه، سیستم این ورزش فقط شامل تکنیک های دست خالی به کار رفته در حالت ایستاده یا پرش است.

 

ساواته سه سطح رقابتی دارد:

 

  • حمله: در این سطح حریف ها باید در حالیکه در تماس هستند، روی تکنیک هایشان تمرکز کنند. داور ها مجازاتی را برای کاربرد نیروی بیش از حد تعیین می کنند.

 

  • پیش از مبارزه: این سطح به فایتر ها امکان مبارزه ی تمام قدرت می دهد، تا وقتی که آنها لباس محافظتی شان ار جمله کلاه و ساق بند را می پوشند.

 

  • مبارزه: شدید ترین سطح و مانند سطح قبل از مبارزه است، اما در این سطح، وسایل حفاظتی به جز لثه بند و محافظ دهان ممنوع است.

 

درجه بندی ساواته

 

  • مسیر تکنیکی: دستکش آبی، دستکش سبز، دستکش قرمز، دستکش سفید، دستکش زرد، دستکش نقره ای 1، دستکش نقره ای 2، دستکش نقره ای 3 (دستکش بنفش برای افراد کمتر از 17 سال)

 

  • مسیر رقابت (مسابقه): دستکش برنز، دستکش نقره ای 1، دستکش نقره ای 2، دستکش نقره ای 3، دستکش نقره ای 4، دستکش نقره ای 5

 

  • درجات آموزش: مبتدی، کمک مربی، مربی و استاد.

 

برچسب ها: سبک های هنر های رزمی کیک بوکسینگ هنر های رزمی ساواته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha