سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یک هنر رزمی مناسب برای بچه خود بیابیم

چگونه یک هنر رزمی مناسب برای بچه خود بیابیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۹/۳۰ بازدید کنندگان:۷۳۵ نویسنده:سامان موسوی

این روزها، هزاران کلاس هنرهای رزمی برای کسب و کار خود، با هم رقابت می کنند. برای والدین سخت است که یک باشگاه ورزشی که به بهترین  وجه ممکن برای کودک خود مناسب باشد را انتخاب کنند. این مقاله به والدین کمک می کند که به صورت آگاهانه تر تصمیم بگیرند. هیچ هنر رزمی وجود ندارد که برای همه بچه ها مناسب باشد. اما بطور کلی قطعا هنرهای رزمی مزایایی برای کودکان دارد.

 

با پیدا کردن یک مربی هنرهای رزمی خوب برای بچه تان تقریبا 90 درصد راه را رفته اید

متاسفانه فقط مدارس خاصی دستورالعمل خاصی برای مدرک تحصیلی مربی های  خود دارند. البته کلاس هایی هم هستند که هیچ دستورالعملی ندارند اما از معلمان خوبی بهره می برند. والدین چه می خواهند؟

 

داشتن اطلاعاتی در مورد چند هنر رزمی مختلف (جودو، کاراته، تکواندو و کیک بوکسینگ) و فهمیدن اینکه کدامیک برای کودک شما مناسب هستند.

به چند کلاس آموزشی سر بزنید. برای مثال به یک کلاس جودو بروید و تمرینات آنها را مشاهده کنید. این ورزش شامل تمرینات گرفتن، پرتاب کردن و قفل کردن است. بنابراین اگر کودک شما از پرتاب شدن می ترسد، جودو گذینه خوبی برای انتخاب نیست. جودو باعث بهبود قدرت بدنی و اعتماد به نفس می شود، البته این نکته به کودک بستگی دارد.

 

شما باید زمانی را برای انجام تحقیقات اختصاص دهید

خوشبختانه اینترنت این کار را برای ما ساده تر کرده است. لیستی از باشگاه های شهر خود تهیه کنید و آن ها را با هم مقایسه کنید. کلاسی را انتخاب کنید که دوره های رسمی برای مربی های خود برگذار کرده و به آنها رتبه هایی برای درجه بندی اعطا کرده است و سابقه خوبی در این زمینه دارد.

 

اگر کلاسی تدریس رسمی ندارد اما برای شما جالب است چند بار به آنجا بروید و تمرین های آنها را از نزدیک مشاهده کنید

با سرمربی صحبت کنید و از او اجازه بگیرید که چند جلسه ای برای برای دیدن تمرینات آنها در آنجا بنشینید. آیا مربی می تواند کلاس را به خوبی کنترل کند؟ آیا مربی به همه شاگردان خود توجه می کند؟ آیا شاگردان از کار خود لذت می برند. یک مربی خوب، شاگردان خود را درگیر می کند و از آنها می خواهد که چندین بار کاری را انجام دهند. همچنین یک مربی خوب نشان می دهد که واقعا پیشرفت بچه ها برای او از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

نگاهی به امکانات  و محیط آن بیاندازید

سالن آموزشی هنرهای رزمی باید خوب و بدون هیچگونه کثیفی باشد. اگر دیدید که دانش آموزان قبل از تمرین مشغول تمیز کردن سالن ورزشی بودند بدانید که این مدرسه ای است که به سلامت افراد اهمیت می دهد.

 

نگاهی به هزینه های مورد نیاز

مدارس بزرگ هنرهای رزمی وجود دارند که به وضوح برای کسب درآمد فعالیت می کنند. هزینه به تنهایی یک مدرسه بزرگ را تعریف نمی کند اما به وضوح روی والدین تاثیر می گذارد. ممکن است که مجبور باشید بچه تان را در یک باشگاه غیر انتفاعی با هزینه زیاد ثبت نام کنید. به هر حال بچه شما در هر باشگاهی که باشد زمان و تلاش بیشتری برای تداوم و بقا در باشگاه نیاز دارد.

 

برسی کنید که آیا این باشگاهی که انتخاب کرده اید در بین دیگر باشگاه های دیگر دارای رکورد می باشد

برای مثال، تاکنون اعضای این باشگاه در چه مسابقاتی شرکدت کرده و برنده شده اند؟ آیا این باشگاه دارای مربی هایی می باشد که مورد تایید و احترام بقیه باشد.برسی این شواهد و مدارک به شما کمک می کند که راحت تر بتوانید باشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

نکته:

  • بسیاری از مدارس هنرهای رزمی سنتی، در کنار تمرینات فیزیکی، به داشتن نظم و انظباط و همچنین احترام به والدین و مربی خود تاکید می کنند. این کار می تواند به تربیت اولیه کودکان کمک کند.
  • ممکن است که شما بخواهید برای آموزش کودکان خود، درباره گذشته هنرهای رزمی بیشتر بدانید. بنابراین ممکن است که بخواهید بر روی آن ها تحقیقات اولیه انجام دهید.
  • اطمینان حاصل کنید باشگاهی که برای کودک خود برگزیده سمه مسئولیت کافی دارد.
برچسب ها: آموزش هنرهای رزمی سبک های هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha