سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 دلیل برای یادگیری هنرهای رزمی ترکیبی (mma)

7  دلیل برای یادگیری هنرهای رزمی ترکیبی (mma)
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۴ بازدید کنندگان:۱۳۸۷ نویسنده:سامان موسوی

آگاهی از چگونگی انجام دادن مبارزه امری ضروری است. هنرهای رزمی نیز مانند سایر رشته های دیگر یک نوع ورزش محسوب می شوند و در کنار نظم و انضباط دارای قوانین و مقررات مربوط به خود می باشند. هنرهای رزمی خوبی برای یادگیری وجود دارند، اما آنها به شما یاد نمی دهند که چگونه مبارزه کنید.

  • بوکس به شما می آموزد که چطور مشت خود را پرتاب و کنترل کنید. این رشته برای زمین بوکس طراحی شده است.
  • کیک بوکسینگ تایلندی به شما نشان می دهد که  چگونه در حالت ایستاده به یک نفر ضربه بزنید، اما وقتی که به زمین بیفتید کارایی زیادی ندارد.
  • جوجیتسو برزیلی به شما می آموزد که چگونه بازوی خود را به دور گردن کسی حلقه کرده و او را به زانو در آورید. اما برای مبارزه ایستاده مناسب نیست.
  • جیت کان دو به شما می آموزد که چگونه با استفاده از وضعیت بدن و ذهن، خود را از برخورد یک ضربه نجات دهید.
  • کشتی کج قدرت بسیار زیادی لازم دارد اما قوانین زیادی برای برنده شدن در مسابقه وضع شده است.

اگر تمام سبک های هنرهای رزمی را کنار هم قرار دهید در این صورت شما به هنرهای رزمی ترکیبی دست خواهید یافت. مخلوط هنرهای رزمی (MMA)  ترکیب تمام سبک های هنرهای رزمی را در یک بسته قرار داده است.

 

در ادامه این مقاله قصد داریم 7 دلیل برای اینکه هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) را یاد بگیریم را برسی می کنیم.

 

 

ترکیب هنرهای رزمی (MMA) اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

هنگامی که شما می دانید چگونه باید مبارزه کنید کمی آرام تر و آزادتر خواهید بود. وقتی که شما بدانید که چگونه ضربات پا، ضربات مشت و چوک کردن افراد را انجام بدهید ناخود آگاه ترس شما کاهش می یابد و اعتماد به نفس تان بیشتر می شود. همچنین اگر تهدیدی در مقابل شما وجود داشته باشد راحت تر می توانید با آن مقابله کنید.

 

 

تمرین MMA به شما نظم و انضباط می دهد

مانند هر ورزش دیگری، MMA  هم نیازمند نظم و انضباظ می باشد. با تمرین هنرهای رزمی ترکیبی در زندگی عادی شما هم تغییرات مثبتی ایجاد می شود و در مواردی همچون غذا خوردن و خوابیدن به شما نظم و انضباط می دهد.

 

 

MMA یک تمرین فیزیکی بسیار عالی است

مبارزه (تمرین بوکس در طول آموزش) و یا دست و پنجه نرم کردن (کشتی در زمین مبارزه)، برای مدت 3 تا 5 دقیقه ضربان قلب شما را به شدت بالا می برد. اینکار باعث می شود که توان فیزیکی شما بالاتر برود. هیچ تردمیل یا دستگاه دیگری در جهان وجود ندارد که مزایای عملی مبارزه را داشته باشند.

 

 

تمرین MMA به شما کمک می کند که از خودتان دفاع کنید

همیشه باید شما آمادگی دفاع از خود را در مقابل حملات داشته باشید. ممکن است شب که برای قدم زدن بیرون رفته اید با یک فرد مست مواجه شوید که برای شما مزاحمت ایجاد کرده و قصد آسیب زدن به شما را دارد. شما باید این توانایی را داشته باشید که در این مواقع از خودتان محافظت کنید.

 

 

تمرین MMA یک سرگرمی مردانه خوب است

یکی از دلایل افسردگی و ناراحتی در بسیاری از مردان نداشتن قدرت بدنی کافی می باشد. تمرین در یک محیط کنترل شده، علاوه بر اینکه قدرت بدنی شما را افزایش می دهد بلکه در شجاعت، قدرت و اراده شما نیز تاثیر می گذارد.

 

 

تمرین MMA برای رقابت

در یک مبارزه، دومین شخص قوی، اولین شخص ضعیف است. همه چیز در برنده شدن خلاصه نمی شود. تمرین MMA در روح و روان شما نیز تاثیر می گذارد و می تواند در دیگر جنبه های زندگی مانند کسب و کار تاثیر بسزایی داشته باشد. برنده شدن در هر چیزی حس خوبی به انسان می دهد.

 

 

رفاقت

وقتی که برای تمرین به باشگاه می روید با افراد دیگری که علایقی همچون شما دارند روبرو می شوید. وقتی که با هم باشگاهی های خود تمرین می کنید امکان دارد ارتباط بین شما بیشتر شده و بین شما رفاقت ایجاد شود.

 

برچسب ها: آموزش هنرهای رزمی هنر های رزمی هنر رزمی مسابقات رزمی مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha