سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در یک مبارزه از خود دفاع کنیم؟

چگونه در یک مبارزه از خود دفاع کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۴ بازدید کنندگان:۶۷۱ نویسنده:سامان موسوی

مبارزه می تواند بسیارخطرناک باشد.هیچ کس دوست ندارد که در یک جدال خیابانی درگیر شود اما بعضی وقت ها نمی توان از آن اجتناب کرد. در این شرایط، دانستن اینکه چگونه باید از خود دفاع کنید بسیار ضروری و حیاتی می بشد. در این مقاله قصد داریم راههای دفاع از خود را در مبارز به شما آموزش دهیم. به یاد داشته باشید که مبارزه باید آخرین راه حل باشد.


1- سعی کنید ابتدا صحبت کنید

 

دفاع شخصی

 

اگر طرف مقابلتان به دنبال خشونت است و می خواهد با شما درگیر شود با او صحبت کنید. کلمات می توانند بسیار تاثیر گذار باشند. دعوای فیزیکی به احتمال زیاد به صدمه زدن یکی از طرفین منجر می شود به همین دلیل اجتناب از آن بهترین کار است. سعی کنید دلیل عصبانیت شخص مقابل را پیدا کنید و ببینید چگونه می توانید او را آرام کنید.

·         برخی از افراد دلیل دیگری غیر ازخشم دارند. مانند دزدان خیابانی که هدف آنها بدست آوردن پول است. در این مورد تلاش برای صحبت کردن با آنها می تواند عواقب بدتری داشته باشد. در چنین وضعیتی دادن پول برای جلوگیری از آسیب دیدگی می تواند خردمندانه ترین کار باشد.

·         دعواهای خیابانی اغلب با جدال های لفضی شروع می شوند. اگر احساس می کنید که جدال لفظی شما منجر به دعوای خیابانی می شود از انجام دادن آن جلوگیری کنید. تن صدای خود را پایین بیاورید و به او بگویید که به دنبال دردسر نمی گردید.


2- صحبت کردن و بعد فرار کردن

 

مبارزه

 

گاهی اوقات ممکن است که غرورتان به شما اجازه ندهد که از مبارزه اجتناب کنید، اما به یاد داشته باشید که غرور زخمی و شکسته شده بهتر از یک تن زخمی است، بخصوص اینکه بدن زخمی می تواند عواقب فاجعه بار و طولانی مدتی در پی داشته باشد. اگر با صحبت کردن نمی توانید طرف مقابل را آرام کنید سعی کنید از آن منطقه دور شوید.

·         هنگامی که از او دور می شوید پشت تان را به او نکنید، این کار شما را بسیار آسیب پذیر می کند. به آرامی به عقب بروید در حالی که به او تماشا می کنید تا هر گونه حرکت ناگهانی را تشخیص دهید.


3- صدای خود را کاهش داده و سپس عذرخواهی کنید

 

حمله به مهاجم

 

اکثر دعواها دلیل قانع کننده ای نداشته و فقط با یک سوء تفاهم ساده شروع می شوند. اگر احساس می کنید با عذرخواهی مشکل حل می شود از او عذر خواهی کنید حتی اگر خطا از شما نبوده و کار بدی انجام نداده اید.


4- ارزیابی محیط اطراف خود

 

دفاع از خود

 

اگر می دانید که نمی توانید از یک مبارزه اجتناب کنید پس از برای آن آماده باشید. از محیط اطراف خود آگاهی داشته باشید. اگر چیزی در نزدیکی شما وجود دارد که می توانید از آن به عنوان صلاح استفاده کنید آن را بردارید. به دوستان ضاربتان نگاه کنید که آیا می خواهند به او ملحق شوند یا نه.


5- ایجاد سر و صدا

 

هنر رزمی

 

در حالیکه در حال رویارویی هستید با سر و صدای خود دو چیز را انجام دهید: اول اینکه با سرو صدای خود باعث ارعاب و ترس او و اطرافیانش می شوید و ممکن است که عقب نشینی کند و دوم اینکه با سر و صدای خود دیگران را از وضعیت خود آگاه کرده و درخواست کمک بدهید.


نکته


·         همیشه برای یک رویارویی مستقیم آماده باشید.

·         سعی کنید هرچه زودتر مبارزه را به پایان برسانید.

·         مبارزه می تواند باعث صدماتی همچون ترک خوردگی استخوان و حتی مرگ شود، به همین دلیل مراقب باشید.

·         همیشه و در موقعیتی که هستید مبارزه را به عنوان آخرین راه حل انجام دهید.

برچسب ها: آموزش مبارزه دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha