سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه بدون اینکه دچار مشکل شویم از هنرهای رزمی لذت ببریم؟

چگونه بدون اینکه دچار مشکل شویم از هنرهای رزمی لذت ببریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۳ بازدید کنندگان:۵۵۷ نویسنده:سامان موسوی

هنرهای رزمی نیازمند سطح بالایی از نظم انضباظ می باشند. برای برخی از هنرآموزان این عنصر سخت ترین قسمت یادگیری هنرهای رزمی می باشد. در حالیکه باشگاه ها در رسمی بودن، رفتار مورد انتظار و سطح کلی نظم و انضباظ با هم متفاوت هستند اما هدف نهایی همه آنها آموزش هنرهای رزمی می باشد و بر روی آموزش آن متمرکز شده اند. در این مقاله قصد داریم راههایی را که ممکن است به شما کمک کنند که از هنر رزمی خود لذت ببرید به شما آموزش خواهیم داد.


1- پرسش از دیگران


وقتی که در باشگاه هستید و در مورد نحوه انجام دادن حرکت و یا تکنیکی دچار مشکل هستید می توانید از مربی یا افراد با تجربه تری که در باشگاه وجود دارند درخواست کمک کرده و از آنها بخواهید که نحوه صحیح انجام دادن آن را به شما یاد دهند. این کار در روند یادگیری شما مفید بوده و باعث می شود که احساس بهتری پیدا کرده و تعهد خود را به یادگیری افزایش دهید.


2- عجله نکنید


برای انجام دادن تکنیک ها عجله نکنید. نباید شتاب زده عمل کنید و انتظار داشته باشید که هرچه سریع تر مراحل ترقی را در هنرهای رزمی بدست آورید. شما باید درک بهتری از اصول داشته باشید و اجرای صحیح تکنیک ها را یاد بگیرید. پیشرفت در هنرهای رزمی مستلزم انجام تمرینات طولانی وطاقت فرسا می باشد.


3- توجه به مربی


به مربی خود اعتماد داشته باشید و هر چیزی که از شما می خواهد را انجام دهید، حتی اگر شما بخواهد که به شستن اتومبیل مشغول باشید این کار را بکنید. شاید در نگاه اول مسخره به نظر برسد اما او چیزهایی می داند که می توانند به شما کمک کنند. او سال های زیادی است که مشغول تمرین و آموزش هنرهای رزمی می باشد به همین دلیل قطعا تجربه زیادی داشته و می داند که چه کاری انجام می دهد.


4- انجام تمرینات بعد از کلاس


یک یا دو ساعت تمزین در هفته برای یادگیری هنرهای رزمی کافی نیست، بنابراین نباید انتظار داشته باشید که فقط با تمریناتی که در باشگاه انجام می دهید مهارت تان را افزایش دهید و پیشرفت سریعی داشته باشید. سعی کنید تمرینات و تکنیک هایی که در باشگاه یاد میگیرید را در منزل نیز انجام دهید تا بتوانید بر روی آنها مسلط شود به نحو مطلوبی از آنها استفاده کنید.


5- انجام ورزش دیگر


شما می توانید از مربی خود یا کسی که در کلاس شما ارشد است در مورد نحوه انجام صحیح تمرینات سوال بپرسید. توصیه من این است همراه با ورزش رزمی که انجام می دهید یک ورزش دیگر نیز انجام دهید. برای مثال در صورتیکه کاراته کار هستید می توانید در اوقات فراغت خود شنا کرده و یا فوتبال بازی کنید. این کار باعث تنوع در ورزش شما شده و باعث می شود که از انجام یکنواخت یک ورزش احساس خستگی نکنید.


6- به تمرینات دیگران نگاه کنید


نگاه کردن به تمرینات دیگران می تواند ایده خوبی برای شما باشد. می توانید نحوه تمرین افراد حرفه ای را مشاهده کرده و با تمرینات خود مقایسه کنید تا بتوانید نقاط ضعف  و قوت خود را تشخیص داده و برای بهبود آنها تلاش کنید.


نکات


·         از سوال کردن نترسید، دیگران دوست دارند که به شما کمک کنند.

·         تمرینات خود را قطع نکنید و در انجام دادن آنها نظم و انضباط داشته باشید.

·         می توانید به کلاس های دیگر هم بروید و نحوه آموزش و تمرینات آنها را نیز از نزدیک مشاهده کنید.

·         برای یادگیری هنرهای رزمی شتاب زده عمل نکنید و عجله نداشته باشید.

·         شما می توانید ویدیوهای آموزشی هنرهای رزمی را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.


هشدارها


·         از هنرهای رزمی برای خشونت استفاده نکنید، آنها برای دفاع از خود و ورزش کردن طراحی شده اند.

·         مربیان هنرهای رزمی لزوما فیزیولوژیست های ورزشی نیستند، به همین دلیل مراقب باشید و اگر حرکتی وقعا برای شما دردناک است از انجام دادن آن امتناع کنید.

·         در صورتیکه مشکل خاص جسمی دارید قبل از هر چیزی با دکتر خود مشورت کنید.

برچسب ها: آموزش هنرهای رزمی هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha