سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 نکته ضروری برای دارندگان کمربند سفید جوجیتسوی برزیلی

7 نکته ضروری برای دارندگان کمربند سفید جوجیتسوی برزیلی
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱۲/۲۷ بازدید کنندگان:۲۲۸۶ نویسنده:سامان موسوی

 

 

در این مقاله قصد داریم به برسی نکاتی بپردازیم که برای دارندگان کمربند سفید در جوجیتسوی برزیلی بسیار مهم و ضروری می باشند.


1- از اشتباه کردن نترسید

به احتمال زیاد قبلا نیز شنیده اید که اشتباهات فرصتی برای یادگیری و بهبود هستند، اما توجه کنید که اشتباهات فقط فرصتی برای یادگیری فراهم می کنند. بهبود واقعی و سود بردن از اشتباهات با شناخت خطا آغاز می شود و سپس یاد می گیرید که چگونه دوباره خطا را انجام ندهید.


2- خودتان را با خودتان مقایسه کنید نه با دیگران

این نکته همیشه می تواند منجر به پیشرفت شخصی تان شود. راه هایی برای بهبود خودآگاهی شما وجود دارد و همه اینها با مقایسه خودتان با خودتان آغاز می شوند. با تجزیه و تحلیل اینکه آیا شما می توانید یک ماه پیش و یا حتی سه ماه پیش خود را شکست دهید می توانید به خودتان اطمینان دهید که به طور طبیعی بهبود یافته و توانایی های خود را توسعه می دهید. اشتباهی که بسیاری از مردم آن را انجام می دهند این است که خودشان را با دیگران مقایسه می کنند.


3- تمرین بطور مداوم

همانطور که واضح است آموزش و تمرین از اهمیت بسزایی برخوردار است. با این حال بسیار مهم است که شما یک رویکرد سازگار با آموزش داشته باشید. این کار به شما تضمین می کنید که آموزش هایی را که سر کلاس آموخته اید از یاد نبرید. برای مثال، اگر مربی تان یک حرکت خاص و کمی دشوار را سر کلاس به شما آموزش دهد و شما آن را تمرین نکنید به مرور زمان آن را از یاد خواهید برد.
بطور کلی اگر شما به طور مداوم در تمرینات شرکت کنید مشاهده خواهید کرد که یادگیری تکنیک ها برای شما ساده تر خواهند شد. بهترین کار این است که هر کدام از تکنیک هایی را که یاد گرفته اید ده ها بار تمرین کنید تا بطور کامل به آنها تسلط پیدا کنید.


4- درباره یادگیری فکر کنید نه در مورد نتیجه

این نکته در ذهن همه افرادی که جوجیتسوی برزیلی را تمرین می کنند جاسازی شده است. مهم نیست که به فکر نتیجه واقعی باشیم بلکه باید فرصت یادگیری را درک کنیم. اگر از سوی یک شخص ارزیابی می شوید از نتیجه آن خجالت نکشید و نا امید نشوید. در عوض به آن فکر کنید که چه اتفاقی افتاده و و چطور می توانید از وقوع دوباره آن جلوگیری کنید. همیشه در حال یادگیری باشید.


5- بیشتر سوال کنید

آیا تاکنون برایتان اتفاق افتاده که در کلاس مربی تکنیکی را به شما آموزش دهد و شما قسمتی از آن را نمی فهمید؟ برای رفع این مشکل صحبت کنید. مربی تان به شما کمک می کند. آنها دوست دارند در مورد چیزهایی که یاد نگرفته اید بیشتر سوال کنید. با پرسیدن سوالات، شما ذهن خود را تمرین می دهید تا برای یادگیری و درک مفاهیم جدید آمادگی داشته باشد. اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید آن را انجام ندهید و کاری نکنید که آن چیز را از همان ابتدا به صورت غلط یاد بگیرید، سوال کردن عیب نیست، ندانستن عیب است.


6- از ضربه زدن امتناع نکنید

هیچ دلیلی وجود ندارد که تسلیم حریف تان شوید، درباره نتیجه وضعیتی که در آن قرار دارید فکر نکنید اما این را در نظر بگیرید که با این تجربه چیز جدیدی یاد خواهید گرفت. اگر با حریف تان در یک قفس که در آن قفل شده است گیر افتاده اید بهتر است که به او ضربه بزنید. در اغلب موارد، یک حریف با تجربه حداکثر قدرت خود را اعمال نخواهد کرد و به جای آن فقط به شما امکان می دهد که ضربه بزنید. در این وضعیت، مهم است که ضربه بزنید.


7- زدن خیلی زود می تواند بد باشد

برخلاف نکته ای که در بالا به آن اشاره شد ضربه زدن خیلی زود معایبی نیز به دنبال خود دارد. اگر حریف در پشت شماست باید راههایی برای فرار از این موقعیت پیدا کرده و بر روی کسب موقعیتی که در آن شما بر او غالب هستید تمرکز کنید. حتی زمانیکه حریف تان گردن شما را گرفته است باید قبل از هر چیزی سعی کنید که راه تنفس خود را باز کنید، در غیر اینصورت به مشکل برخواهید خورد.
مهم است که یاد بگیریم چگونه از قرار گرفتن در بعضی از موقعیت ها اجتناب کنیم، گاهی اوقات بهترین فرصت برای فرار ثانیه های باقیمانده آخر است. اگر می خواهید یک روز به مبارزه بپردازید، این لحظات نا امیدی می تواند تفاوت بین برنده شدن شما با باختن تان باشد.

 

برچسپ ها :
آموزش جوجیتسو جوجیتسو جوجیتسوی برزیلی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha