سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سطح کمربند در جوجیتسو

سطح کمربند در جوجیتسو
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۵/۸ بازدید کنندگان:۲۱۷۵۰ نویسنده:سامان موسوی

 

 

جوجیتسو مانند بسیاری از هنرهای رزمی دیگر از سیستم رتبه بندی بر اساس کمربند استفاده می کند. هر کمربند دارای رنگی منحصر به فرد است و برای نشان دادن سطح مهارت رزمی کار استفاده می شود. کمربندهای سطح پایین را معمولا در چند ماه می توان بدست آورد درحالیکه گرفتن کمربندهای سطح بالا ممکن است که سال ها به طول بیانجامد. سطوح و رنگ کمربند در جوجیتسو سنتی شبیه سایرهنرهای رزمی سنتی مانند جودو، کاراته و تکواندو است.


کمربند سفید

کمربند سفید کمربند ورودی در جوجیتسو است و افراد تازه وارد آن را می بندند. کمربند سفید مقدمه ای ملموس برای برای یادگیری حرکات جوجیتسو ازجمله لگدهای پایه، ضربات پا، ضربات مشت، مسدود کردن و پرتاب کردن ها می باشد.


کمربند قرمز

کمربند قرمز کمربند سطح دوم در جوجیتسو است. در آموزش برای این کمربند بیشتر ضربات پا، بلاک کردن ها و همچنین پرتاب مورد استفاده قرار می گیرد.


کمربند زرد

کمربند زرد معمولا دومین کمربند در اکثر هنرهای رزمی است اما در جوجیتسو سومین کمربند است. در این سطح معمولا ضربات آرنج و برخی قفل های بازو را نشان می دهید. شما همچنین برخی از تکنیک های مبارزه بر روی زمین را یاد گرفته اید.


کمربند نارنجی

کمربند نارنجی چهارمین کمربند در سیستم درجه بندی کمربند در جوجیتسو است. در این سطح، شما همچنان یک مبتدی محسوب می شوید اما در حال تبدیل شدن به یک مبارز متوسط هستید. در این سطح پرتابه های پیشرفته تر برای موقعیت های مختلف آموزش داده می شود و شما بیشتر تکنیک های مبارزه بر روی زمین را یاد خواهید گرفت.


کمربند سبز

کمربند سبز نه تنها پنجمین کمربند در جوجیتسو است بلکه اولین کمربند در سطح متوسط است. بسته به باشگاهی که می روید و سرعت یادگیری شما، این کمربند را می توان در عرض یک تا چند سال بدست آورد. شما در این مرحله بیشتر ضربات و ترکیبات را خواهید آموخت. کمربند سبز نیز سطح اولی است که در آن شما شروع به تمرکز بیشتر بر روی پرتاب ها می کنید.


کمربند آبی

کمربند آبی ششمین کمربند جوجیتسو و دومین کمربند متوسط آن است. شما در این سطح به بهبود مهارت هایی که در سطح کمربند سبز آموخته اید ازجمله پرتاب های پیشرفته، فرار و درگیر شدن با حریف می پردازید.


کمربند بنفش

کمربند بنفش مرحله بین متوسط و پیشرفته است. برای کسی که بخواهد از کمربند سفید به بنفش برسد چندین سال زمان نیاز است. در این مرحله شما بیشتر بر روی جزئیات تکنیک ها کار می کنید.


کمربند قهوه ای

کمربند قهوه ای مختص افرادی است که در جوجیتسو به سطح پیشرفته رسیده اند. در این سطح شما مانند یک فرد حرفه ای شده و می توانید از پس انواع روش های دشوار برآیید. همچنین در این مرحله باید ضعف هایی که برای حرفه ای شدن دارید را پیدا کرده و برای برطرف کردن آنها تلاش کنید.


کمربند مشکی

کمربند مشکی بالاترین سطح را در جوجیتسوی سنتی دارد. کسی که دارای کمربند سیاه است یک متخصص است. زمان لازم برای بدست آوردن کمربند سیاه در جوجیتسو بسته به باشگاهی که در آن مشغول فعالیت هستید متغیر است. بعضی از باشگاه ها زیاد سختگیر نیستند و می توانید در عرض چند سال به کمربند سیاه دست یابید. اما در باشگاهی که کمی سختگیر باشد ممکن است 10 سال طول بکشد تا به کمربند سیاه دست یابید.


جوجیتسوی برزیلی

سطح کمربند در جوجیتسوی برزیلی با جوجیتسوی سنتی متفاوت است. تنها 5 سطح کمربند سفید، آبی، بنفش، قهوه ای و سیاه در جوجیتسوی برزیلی وجود دارد. البته بعضی از کلاس های جوجیتسوی برزیلی ممکن است که بعضی از رنگ ها را با هم ترکیب کنند بنابراین دانش آموزان احساس می کنند که به سرعت پیشرفت می کنند و علاقه خود را حفظ کنند، زیرا فاصله بین کمربندها می تواند سال ها به طول بیانجامد.


 
 

برچسپ ها :
آموزش جوجیتسو جوجیتسو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha