سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

12 مرحله یادگیری جوجیتسوی برزیلی

12 مرحله یادگیری جوجیتسوی برزیلی
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۸/۲۰ بازدید کنندگان:۴۱۳۲ نویسنده:سامان موسوی

جیو جیتسو برزیل یک هنر رزمی چالش برانگیز اما با ارزش است. جوجیتسو از شاخه های جودو بوده و بیشتر بر روی تکنیک های زمینی تمرکز می کند. یادگیری جوجیتسوی برزیلی باید زیر نظر یک مربی با تجربه آموزش ببینید. در طول کلاس ها، شما تکنیک های خاصی را یاد خواهید گرفت و با افراد مختلفی به صورت تمرینی مبارزه می کنید. با فداکاری و تعهد می توانید راه را برای رسیدن به کمربند مشکی هموار کنید. در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که با کمک آنها می توانید جوجیتسوی برزیلی را به خوبی یاد بگیرید.


1- تعیین کنید که می خواهید در کلاس های گروهی شرکت کنید یا به صورت خصوصی آموزش ببینید

 

آموزش جوجیتسو


بهترین راه برای یادگیری جوجیتسوی برزیلی شرکت در یک کلاس معتبر و زیر نظر مربی باتجربه و آموزش دیده برای یاد دادن تکنیک های آن می باشد. اگر وقت کافی برای رفتن به کلاس ندارید می توانید از کتاب ها و ویدیوهای آموزشی برای یادگیری آن استفاده کنید. اگر می خواهید در خانه تمرین کنید باید یک حریف تمرینی باتجربه داشته باشید و همچنین از تشک های نرم استفاده شود تا احتمال آسیب دیدگی تان کاهش یابد.
•    کتاب ها و ویدیوهای آموزشی زیادی در اینترنت وجود دارند و شما می توانید آنها را سفارش دهید. همچنین می توانید در یوتیوب فیلم های زیادی در این زمینه پیدا کنید.


2- یک کلاس آموزش جوجیتسو در اطراف محل سکونت تان بیابید

 

کلاس جوجیتسوی برزیلی


قبل از پیوستن به کلاس آموزشی جوجیتسو در مورد آن تحقیق کنید. در صورت امکان قبل از ثبت نام چند جلسه ای به کلاس آموزشی رفته و نگاهی به تمرینات آنها بیاندازید. همچنین به تعامل بین مربی و شاگرد نیز توجه کنید، هر چقدر تعامل بین این دو دوستانه تر باشد روند یادگیری بهتر خواهد بود. همچنین باشگاهی که می روید باید تمیز بوده و استاندارد های لازم را نیز داشته باشد.
•    یک مربی خوب در جوجیتسو اشتیاق زیادی برای تمرین و آموزش خواهد داشت. داشتن یک مربی با تجربه به شما کمک می کند تا در روند یادگیری جوجیتسو پیشرفت کنید. همچنین می توانید از هنرجویان قدیمی تر در مورد نحوه آموزش مربی سوال کرده و بپرسید که آیا از نحوه تدریس او راضی هستند یا نه؟


3- در یک کلاس ثبت نام کنید

 

جوجیتسوی برزیلی


پس از انتخاب مربی می توانید در کلاس آموزشی ثبت نام کنید. البته قبل از ثبت نام باید به نکاتی در مورد دوری کلاس آموزشی از محل زندگی تان، زمان تمرین و همچنین شهریه آن اطلاعاتی کسب کرده و مطمن شوید که با شرایط شما سازگار است یا نه.
•    برای مثال، اگر از صبح زود بلند شدن متنفر هستید کلاس ساعت 7 صبح را انتخاب نکنید. اگر دوست دارید آخر هفته ها با دوستان تان به گردش بروید کلاس هایی را انتخاب نکنید که مجبور باشید آخر هفته ها نیز به آنجا بروید.


4- خرید Gi  مخصوص جوجیتسو

 

لباس جوجیتسو


اگر تصمیم تان برای پیوستن به کلاس آموزشی جوجیتسوی برزیلی قطعی است باید لباس مخصوص آن را نیز تهیه کنید، این لباس در مسابقات و تمرینات باید پوشیده شود. می توانید این لباس را در فروشگاه های ورزشی سطح شهر و یا به صورت اینترنتی سفارش دهید. باید با این لباس ها احساس راحتی کنید، آستین ها و شلوارها نباید زیاد دراز باشد و به اندازه کافی شل باشند تا حرکات شما را محدود نکنند.


5- با کمربند سفید شروع کنید

 

کمربند جوجیتسو


شما به عنوان یک آماتور کار را با کمربند سفید شروع خواهید کرد و تا رسیدن به کمربند سیاه که همچون دیگر هنرهای رزمی آخرین کمربند است کمربندهای رنگی دیگری بسته به میزان پیشرفت تان خواهید بست.


6- در صورت تمایل وسایل محافظتی را تهیه کنید

 

وسایل جوجیتسوی برزیلی


از مربی تان بپرسید که آیا به وسایل محافظتی نیاز دارید و اگر چنین است چه نوعی را باید تهیه کنید؟ برخی از مبتدی ها برای به حداقل رساندن خطر آسیب دیدگی از بندهای زانو، محافظ گوش، محافظ دندان و بیضه بند استفاده می کنند. همچنین می توانید از نوارهای ورزشی برای چسباندن بر روی انگشت های دست و پا استفاده کنید، زیرا اکثر باشگاه های ورزشی اجازه نمی دهند که با کفش تمرین کنید.


7- بهداشت شخصی را به خوبی رعایت کنید

 

بهداشت هنرهای رزمی


اگر هنوز موفق به تهیه لباس مخصوص جوجیتسو نشده اید می توانید از لباس های تمیز مانند شلوارک ورزشی و تی شرت برای تمرین استفاده کنید. حتما نفس خود را تازه کنید، از برطرف کننده بوید بد استفاده کرده و هرگز عطرها و لوسیون هایی که بوی قوی دارند را قبل از تمرین به خود نزنید. ناخن های دست و پایتان را کوتاه کنید. انگشتر و دیگر زیور آلات را قبل از تمرین درآورده و اگر موهایتان دراز است آنها را با یک کش ببندید.


8- به همه احترام بگذارید

 

احترام در هنرهای رزمی


به موقع سر کلاس بروید و مودبانه به همه سلام کنید. باید آمادگی این را داشته باشید تا چیزهای جدید یاد بگیرید. بعضی از چیزها با آزمایش و خطا بدست می آیند، پس در صورت بروز مشکلات کوچک نا امید نشده و به کار خود ادامه دهید. قبول کنید که هم باشگاهی هایتان بیشتر از شما می دانند، سعی کنید چیزهای جدیدی از آنها یاد بگیرید.


9- حرکات کششی انجام داده و خود را گرم کنید

 

حرکات کششی


کلاس شما به احتمال زیاد با تمرینات کششی برای گرم کردن بدن شروع می شوند تا در ادامه به راحتی بتوانید تمرینات و مبارزات را انجام دهید. دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید و این قسمت را جدی بگیرید. اگر قبل از تمرین یا مبارزه به اندازه کافی حرکات کششی انجام ندهید و بدن تان را گرم نکنید احتمال آسیب دیدگی تان بیشتر خواهد بود.
•    یکی از حرکات کششی معمول حرکت پروانه است. روی زمین بنشینید و پاشنه های پای خود را به هم ببندید تا زانوهای شما به طرفین بچرخد. پشت تان را صاف کنید و پاشنه های خود را تا حد امکان به بدن خود نزدیک کنید.


10- تکنیک های جدید را تمرین کنید

 

تکنیک های جوجیتسوی برزیلی


شما باید تکنیک های جدیدی مانند غلتیدن به جلو را یاد بگیرید. برای انجام یک چرخش رو به جلو، با یک موضع خنثی شروع کنید، پاهایتان را به اندازه عرض شانه هایتان باز کرده، شانه هایتان رو به عقب باشد و ستون فقرات تان راست باشد. یک قدم با پای غالب تان بردارید و سپس دست غالب خود به پای مخالف تان نزدیک کنید. از شانه غالب خود به سمت مفصل ران بپیچید سپس به موضع خنثی برگردید.


11- با حریف تمرینی تان مبارزه کنید

 

مبارزه جوجیتسوی برزیلی


هر وقت تکنیک های جدید را یاد گرفتید باید آنها را با حریف تمرینی تان انجام دهید. سعی کنید که با حریفان تمرینی مختلف مبارزه کنید، چراکه هرکدام از آنها خصوصیات خاصی داشته و در بعضی از تکنیک ها موفق تر از بقیه هستند، با این کار تجربه تان برای مبارزه با افراد مختلف برای مسابقات بیشتر خواهد شد.


12- تسلیم شدن با ضربه زدن دست به زمین

 

مسابقه جوجیتسو


وقتی که با حریف تمرینی تان یا با حریف واقعی خود در مسابقات مبارزه می کنید اگر در موقعیت قرار گرفتید که واقعا نمی توانید از آن خارج شوید و احساس می کنید ممکن است شما را مصدوم کنید بهتر است تسلیم شوید. برای نشان دادن اینکه تسلیم شده اید باید 3 بار پشت سر هم کف دست هایتان را به زمین بکوبید. در این حالت حریف امتیاز مورد نظر را گرفته و مبارزه دوباره بر روی پا شروع خواهد شد.

برچسب ها: جوجیتسو برزیلی جوجیتسوی برزیلی جوجیتسو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha