سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهاتی در ورزش که به ضرر شما هستند

اشتباهاتی در ورزش که به ضرر شما هستند
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۴/۱ بازدید کنندگان:۲۳۴۷ نویسنده:سامان موسوی

 

 

زمانی که از ورزش صحبت می شود ممکن است که شنیدن نام آن با بیماری کمی عجیب به نظر برسد. هر چند که ورزش کردن دارای مزایای بیشماری است اما باید توجه داشته باشید که رعایت بعضی از نکات ممکن است باعث صدمه به شما شوند. در ادامه این مقاله به برسی اشتباهاتی می پردازیم که انجام دادن آنها به ضررتان است.


نرفتن به کلاس های یوگا

افرادی که هر روز حدود 45 دقیقه را به تمرین یوگا اختصاص می دهند تغییرات زیادی در بهبود سیستم ایمنی خود مشاهده کرده و همچنین میزان هورمون استرس ترشح شده در آنها به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
انجام تمرینات یوگا محرک واکنش های آرامش بخش در بدن می باشد  که سطح آدرنالین و کورتیزول خون را کاهش داده و همچنین مقدار سیتوکین های التهابی که بر روی سیستم ایمنی بدن تان تاثیری مخرب دارند را کاهش خواهد داد (سیتوکن ها موادی هستند که از سلول های متفاوت بدن ترشح شده و بر روی فعالیت های سیستم ایمنی تاثیر گذار است)


ورزش نکردن به صورت متوالی

بطور معمول دیابتی ها باید 30 دقیقه فعالیت ورزشی با شدت متوسط تا شدید مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا را انجام دهند تا با این کار سلول های مبارزه کننده بیشتری مانند پادتن و نوتروفیل در سیستم ایمنی بدن شان تکثیر شوند. کسانی که هر روز به صورت متوالی ورزش می کنند احتمال سرماخوردگی آنها نسبت به کسانی که این کار را انجام نمی دهند 50 درصد کمتر می شود.


ورزش بیش از اندازه

 در صورتی که بیش از 75 دقیقه فعالیت فیزیکی شدید و بدون استراحت انجام دهید مانند دو ماراتون سرعت برای سیستم ایمنی بدن تان بسیار مضر است.  در صورتی که زمان زیادی را به انجام ورزش های سخت مقاومتی اختصاص داده و بین این تمرینات استراحت کافی نداشته باشید مغز آن را به عنوان یک منبع استرس شناخته و منجر به تحریک سیستم ایمنی خواهد شد. با این کار ذخایر کربوهیدرات تان کاهش یافته و دمای بدن تان بالاتر رفته و درنتیجه سلول های ماهیچه ای در هم خواهند شکست. انجام دادن فعالیت هایی همچون اسکی، وزنه برداری و قایقرانی همراه با استراحت تاثیر بدی بر بدن نخواهد داشت.


 ورزش کردن در زمان ابتلا به آنفولانزا

هنگامی که سرفه می کنید سخت است که تشخیص دهید که سرماخوردگی گرفته اید یا آنفولانزا؟ با ورزش کردن احتمال بیماری و بروز عوارض جدی در آن زیاد خواهد شد. جالب است بدانید که در زمان ورزش خون حدود 5 برابر سریع تر از حالت معمول در جریان خواهد بود. بر همین اساس ویروس آنفولانزا قادر خواهد بود که بر روی قلب تان متمرکز شده و موجب التهاب در بافت قلب تان شود. انجام فعالیت های فیزیکی در هنگام ابتلا به سرماخوردگی ضرر و یا فایده خاصی ندارد اما ورزش کردن در زمانی که آنفولانزا گرفته اید نه تنها مشکل را بدتر خواهد کرد بلکه ممکن است حتی کشنده نیز باشد.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی پیاده روی رژیم غذایی یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha