سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

9 تمرین کششی برای کاهش استرس

9 تمرین کششی برای کاهش استرس
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۴ بازدید کنندگان:۲۹۸۱ نویسنده:سامان موسوی

 

با تغییر سبک زندگی انسان و تغییرات زیادی در او به وجود می آید که یکی از آنها استرس است. بعضی از افراد با انجام یک دوش آب سرد یا خوردن غذای زیاد در برابر آن مقابله می کنند. اما روشی بی خطرتر و سالم تر وجود دارد و آن ورزش کردن است، بویژه نوع خاصی از حرکات ورزشی که به آنها حرکات کششی می گویند.
در ادامه این مقاله شما را با 9 حرکت کششی که می توانند به شما برای کاهش استرس کمک کنند آشنا خواهیم کرد


حرکت اول- کشش از جانب

برای انجام این نوع از کشش، در حالتیکه از آرنج تان جهت متوازن نگه داشتن بدن خود استفاده می کنید بر روی پهلویتان دراز بکشید. به کمک بازوی دیگرتان به آهستگی پایتان را به طرف باسن خود بکشید و هر دو زانوی تان را با هم نگه دارید و به طرف پایین خم کنید. پس از آن می توانید این تمرین را با جهت دیگر بدن تان انجام دهید.


حرکت دوم- کشیدن لگن و باسن

برای انجام این تمرین ابتدا پای راست خودتان را بر روی زانوی چپ قرار دهید. اکنون در حالتی که بالا تنه تان را شل کرده اید دست هایتان را در زیر زانوی چپ قرار دهید و آن را به طرف خودتان بکشید. در ادامه می توانید پاهایتان را عوض کنید.
 


حرکت سوم- کشش عملکرد

از قسمت دست ها و زانوها بر رئی زمین قرار گرفته و زانوی راست تان را به نحوی که بین دست چپ و راست قرار بگیرد بر روی زمین بگذارید. پس از آن پای راست تان را به سمت پشت خود برده و آن را صاف کنید و در صورتی که می توانید خم شوید ساعدهایتان را بر روی زمین قرار دهید.
 


حرکت چهارم- کشیدن پشت ران

برای انجام این تمرین در حالی که زانوهای تان را خم کرده اید بر روی زمین دراز بکشید. پس از آن پای تان را صاف کرده و به آهستگی به سمت خود بکشید تا در پشت رانتان احساس کشش کنید. زانوی تان را مقداری خم کرده و با دست ساق ران و مچ پای خود را بگیرید. این تمرین را با پای دیگرتان نیز انجام دهید.


حرکت پنجم- کشش داخل ران

برای انجام تمرین کشش داخل ران ابتدا بر روی زمین نشسته و در شرایطی که کف دو پایتان به هم چسبیده است آن ها را فشار دهید. شکم تان را داخل نگه دارید. تا هنگامیکه کشش سبکی را در قسمت رانهایتان احساس می کنید به سمت جلو خم شوید.


حرکت ششم- کشش زانو در سینه

ابتدا بر روی زمین دراز کشیده و زانوهایتان را به طرف قفسه سینه بکشید. در ادامه دست های تان را روی زانوها گذاشته و به آرامی ناحیه باسن را به کف زمین فشار دهید.


حرکت هفتم- کشش از پشت

برای انجام این تمرین قبل از هر چیزی بر روی زمین دراز کشیده و پای چپ خود را بر روی زانوی راست تان بگذارید. به کمک دست راست تان به آرامی زانوی چپ خود را به طرف زمین بکشید تا ستون مهره های شما در یک حالت پیچش قرار گیرد. بازوی دست راست را راست نگه دارید و لگن و شانه ها را روی زمین قرار دهید. این تمرین را با قسمت دیگر بدن تان نیز انجام دهید.


حرکت هشتم- کشش ساق و ران

برای انجام این حرکت، طوری بر روی زمین قرار بگیرید که دو دست و زانویتان بر روی زمین باشند. پاهایتان را صاف کرده ولی همچنان آنها را مقداری خمیده نگه دارید. در ادامه به آرامی یک یا هر دو پا را به سمت زمین بکشید، پشت تان را صاف کرده و شکم خود را به سمت داخل فشار دهید.


حرکت نهم- کشیدن جلوی ران

برای انجام این نوع از کشش، پای راست خود را به گونه ای بر روی زمین بگذارید و از قسمت زانو و لگن خم کنید که ساق و ران تان زاویه 90 درجه بسازند. اکنون پای چپ تان را از پشت خم کرده و روی زمین بگذارید. برای کشش در عضله جلو ران چپ، پای راست تان را به طرف جلو متمایل کنید تا کشش را در جلو ران چپ تان نیز احساس کنید.
 

برچسب ها: تمرینات کششی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha