سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه شکم خود را به راحتی کوچک کنیم؟

چگونه شکم خود را به راحتی کوچک کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۳ بازدید کنندگان:۲۱۱۴ نویسنده:سامان موسوی

 

زندگی ماشینی امروز باعث شده که تحرک افراد به کمترین میزان ممکن برسد. تغذیه نا مناسب همراه آن باعث می شود که وزن شما زیاد شود. در این مقاله به معرفی 10 روش ساده می پردازیم که با رعایت آنها می توانید شکم تان را کوچک تر کنید.


1- خوردن یک کاسه تمشک

تمشک حاوی فیبر بسیار زیادی می باشد. این فیبر موجب می شود که شما یبوست نگرفته و در نتیجه از اینکه شکم تان به اندازه یک بالن بزرگ شود جلوگیری خواهد کرد.


2- نوشیدن میزان زیادی آب

خوردن حجم زیاد آب موجب می شود که معده تان پر شده و کالری کمی در آن باقی بماند. علاوه بر این، میزان زیاد آب منجر به این می شود که سوخت و ساز بدن تان افزایش پیدا کند.


3- نوشابه را حذف کنید

برخلاف باورهای رایج نوشابه باعث چاقی نمی شود اما پر از کالری است.علاوه بر این نوشابه میزان کورتیزول که همان هورمون استرس است که به ذخیره شدن چربی در شکم تان کمک می کند را بالا خواهد برد.


4- نشستن به صورت صاف

در صورتی که رو به جلو قوز کنید باعث می شود که شکم تان بزرگ دیده شود. برای اینکه لاغر به نظر برسید سعی کنید ماهیچه های شکم خود را سفت و محکم کرده، شانه هایتان را به سمت عقب برده، بدنتان را به سمت بالا کشیده و پشت تان را برخلاف صندلی به سمت عقب ببرید.


5- مشغول باغبانی کردن شوید

در صورتی که به آن علاقه مند باشید باغبانی علاوه بر اینکه از نظر جسمانی برای شما مفید است بلکه باعث می شود که روح تان نیز سرحال شود. شما با خم شدن، بلند کردن، چرخیدن و شکل دادن کمرتان باعث می شوید که در حین باغبانی کردن در یک ساعت 350 کالری بسوزانید.


6- ران های خود را تکان بدهید

در صورتی که ران هایتان را تکان داده و به حرکت وادارید به همان مقدار باغبانی و درختکاری کردن کالری خواهید سوزاند.


7- پاهای خود را بالا ببرید

عضلات قسمت بالای شکم خود را بالا برده و پاهای خود را از سطح زمین منقبض کنید. در ادامه به پشت خوابیده و پاهای تان را بر روی یک صندلی یا تخته تکیه دهید. به آرامی چرخیده و سر و شانه های خود را بالا ببرید. سپس به آرامی چرخیده و شانه های خود را بالا برده و پشت خود را از طرح زمین بالا بگیرید سپس آرام پایین بیاورید. سعی کنید این تمرین را به تعداد 10 تا 12 بار و تا 3 بار در هفته انجام دهید.


8- قطع کردن عمل انقباض

جهت اینکه ماهیچه های کمر شما نیز کوچک شوند روبه پشت دراز کشیده و در حالتی  قرار بگیرید که زانوهایتان را خم کرده و پاهایتان رو به زمین است. در ادامه قوزک پای راست خود را بر روی زانوی چپ تان قرار داده و دست تان را پشت سر خود قرار داده و آرنج تان رو به بیرون باشد. سر و کمر خود را بالا گرفته چرخیده و شانه هایتان را به طرف زانوی راست تان ببرید. مقداری مکث کرده و سپس به آرامی پایین بیاورید. با سمت دیگر بدن تان نیز این کار را انجام دهید. سعی کنید که این تمرین را 10 تا 12 بار تکرار کرده و آن را 2 تا 3 بار در هفته انجام دهید.
 

برچسپ ها :
سوزاندن چربی کاهش وزن تمرینات شکم
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha