سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به ورزش ایروبیک

نگاهی به ورزش ایروبیک
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۳ بازدید کنندگان:۱۴۶۷ نویسنده:سامان موسوی

 

ورزش ایروبیک ازجمله ورزش هایی است که روز به روز بر تعداد کسانی که آن را انجام می دهند افزوده می شود. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نگاهی اجمالی به ورزش آیروبیک انداخته، مزایا و معایب و هدف از انجام دادن آن را بیان کنیم.


ورزش ایروبیک و کاهش وزن

در صورتی که هدف شما از انجام تمرینات ایروبیک این است که وزن اضافی خود را کاهش دهید باید آن را 6 تا 7 بار در هفته انجام دهید. این ورزش قادر خواهد بود که تاثیر بسزایی بر روی اندام شما داشته به شما کمک کند که به وزن مطلوب تان دست یابید. در کل، چیزی که در انجام تمرینات ایروبیک مهم می باشد بالا بردن مدت زمان انجام حرکات، تداوم و تکرار و همچنین بالا بردن میزان دشواری است. بخصوص در صورتی که شرایط جسمانی مناسبی نداشته باشید، اضافه وزن دارید، مسن هستید و یا اینکه دوران نقاهت پس از مصدومیت را سپری می کنید انجام دادن این تمرینات برای شما بسیار مفید هستند.


گرم کردن بدن در ایروبیک

شما می توانید با انجام تمرینات و حرکاتی نرم و آرام در کمال آرامش خود را گرم کنید، انجام دادن حرکات نرم موجب می شود در صورتی که مشکل خاص جسمانی داشته باشید با انجام این حرکات دردتان کمتر شده و میزان بهبود شما افزایش پیدا خواهد کرد. گرم کردن و مهیا کردن بدن جهت انجام تمرینات ایروبیم با انجام نرمش هایی سبک و در سطوح ساده ای از تمرینات کششی به مدت زمان 2 الی 10 دقیقه کمک زیادی به شما خواهد کرد. ولی باید توجه داشته باشید که اصلا نباید در حین انجام تمرینات آنها را متوقف کنید زیرا ممکن است برای شما مشکل بوجود بیاورد.


تصورات غلط در ایروبیک

بسیاری بر این باورند که انجام تمرینات ایروبیک باعث می شود که ماهیچه ها سفت و عضلانی شودند، اما این تصور اشتباه است و انجام تمرینات ایروبیک تاثیر چندانی در سفت کردن ماهیچه ها ندارند. در تمرینات معمول ایروبیک ماهیچه هایی که در بدن بیشتر از دیگر ماهیچه ها فعالیت انجام می دهند صدها حرکت ماهیچه ای را بدون اینکه در مقابل این تمرینات مقاومتی انجام دهند تکرار می کنند. اگر واقعا می خواهید که ماهیچه ها و عضلات شما سفت شوند باید تمرینات با وزنه زیاد انجام دهید.
یکی دیگر از تصورات غلط در مورد ایروبیک این است که بیشتر افراد تصور می کنند که با انجام تمرینات ایروبیک در تعداد دفعات محدود و زمان نرمال می توانند چربی اضافی و وزن زیادی خود را به سرعت کاهش دهند. اگر این تصور درست نباشد و افراد برای کاهش وزن اضافی بدن باید با برنامه ای ویژه مشغول به فعالیت شوند. در صورتی که هدف تان از انجام ورزش ایروبیک این است که به تعادل و توازن جسمانی بالا برسید تنها راه تاثیر گذار آن این است که این تمرینات را به طور مداوم و پیوسته انجام دهید.


نکاتی مهم در باره ایروبیک

تمرینات خود را اعم از مدت زمان انجام و درجه سختی و آسانی اش را یادداشت کنید زیرا این شیوه خوبی است که در طول یک دوره تمرینی بفهمید چقدر به آمادگی بدنی و جسمانی رسیده اید. فراموش نکنید که مشاهده این پیشرفتها شما را علاقه مند و پر انگیز به ایروبیک نگاه می دارد.

 

برچسپ ها :
آیروبیک
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha