سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در ضربات مشت کاراته قدرتی عظیم پیدا کنیم؟

چگونه در ضربات مشت کاراته قدرتی عظیم پیدا کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۴/۲۳ بازدید کنندگان:۳۶۰۵ نویسنده:سامان موسوی

 

 

 


آیا می دانید قدرت چیست؟ آیا می دانید که داشتن قدرت چه اندازه برای کاراته مهم است؟ دلیل آن این است که اگر در تکنیک های خود قدرت نداشته باشید فقط یک نمایش ساده به نظر می رسند. در کاراته سنتی، بخصوص نوعی که هنوز در اوکیناوا و ژاپن آموزش داده می شود قدرت بسیار مهم است.
اما با این وجود عده ای آن را نادیده می گیرند، بخشی از آن به این دلیل است که آنها واقعا نمی فهمند که اصطلاح "قدرت" به چه معناست و به آموزش های علمی زیادی نیاز دارند.
امروز در این مقاله می خواهم با استفاده از کمی علم به شما کمک کنم تا قدرت عظیم خود در تکنیک های کاراته را بدست آورید. اگر از من بپرسند می گویم که در کاراته امروز باید علم بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد.
بیایید یک چیز را روشن کنیم، من دانشمند نیستم، من حتی نمی دانم لامپ داخل یخچال چگونه کار می کند اما من برای سالها به منظور بهینه سازی درکم از کاراته از اصول علمی استفاده کرده ام و امیدوارم بتوانم برخی از آنها را با شما به اشتراک بگذارم.
خوب به نظر می رسد؟ پس بیایید شروع کنیم!


قدرت= حجم * شتاب

 اولین چیزی که شما لازم است بدانید این است که: مهم نیست چقدر تمرین می کنید، شما نمی توانید قوانین فیزیک را کنار بگذارید.
این شامل قانون دوم نیوتون نیز می شود:
F= m x a
(قدرت برابر با شتاب بار توده ای است)
این فرمول برای قدرت مشت زنی شما اساسی است و همچنین پایه و اساس این مقاله می باشد. اما بهتر است بدانید که یک ضربه مشت نیازمند چندین شتاب از توده های مختلف که همزمان با هم کار می کنند می باشد و پویایی چیزی مانند مشت درحالیکه با بسیاری از اهرم ها، نیروها و گشتاورها برخورد می کنیم نسبتا پیچیده است.
شما می بینید که قدرت مشت شما عمدتا به این بستگی دارد که چقدر سریع می توانید جرم خود را شتاب دهید. سریعتر شدن جرم شما به سمت هدف باعث می شود ضربه مشت تان قدرتمندتر شود.
بنابراین اجازه دهید به دو جزء نگاهی بیاندازیم:
حجم و شتاب


گام اول- درک جرم

اولین چیزی که می خواهید انجام دهید باید جرم تان باشد.
جرم بیشتر مساوی قدرت مشت بیشتر می باشد.
شما می خواهید توده ای را که می توانید به هدف انتقال دهید افزایش دهید.
اگر در کاراته تازه کار هستید، تنها توده ای که عملا می توانید به هدف انتقال دهید اساسا دست شما است.  هنگامیکه به آخرین مرحله برسید می توانید مقادیر باورنکردنی از قدرت را تولید کنید حتی اگر کوچک اندام باشید. (مانند بروس لی)
برای انجام این کار باید درک درستی از بدن خود داشته باشید و همچنین آن را با روش صحیحی انجام دهید.


گام دوم- درک شتاب

گام دوم شتاب است.
اغلب مردم فکر می کنند که شتاب برابر با سرعت است، اما اینگونه نیست.
شتاب، سریع سرعت شما را افزایش می دهد.
شما نیاز دارید که در چند ثانیه سرعت توده خود را افزایش دهید.

کافی نیست که سرعت تان را در تکنیک داشته باشید. شما نیاز دارید که به سرعت فوق العاده سریع برسید، در غیر اینصورت قدرت کمی خواهید داشت.
برای این اتفاق، فیبرهای عضلانی شما باید به سرعت و بطور کامل گرم شوند و در کمترین وقت جرم خود را از حالت آرامش به تنش (ضربه) تبدیل کنند. این به شدت به توانایی شما در جذب فیبرهای عضلانی سریع از طریق سیستم عصبی مرکزی بستگی دارد.
به عبارت دیگر شما نمی توانید تنبل باشید


گام سوم- هر دو را سر هم کنید

شما می توانید درک کاملی از نحوه استفاده از جرم خود داشته باشید و بتوانید این جرم را در سرعت های فوق العاده ای سرعت دهید. اما اگر این جزء نهایی را نداشته باشید به سرعت سقوط می کنید.
شما باید طرز فکری جنگجویانه داشته باشید
برای رسیدن به قدرتی که می خواهید باید هر مشت را با تمرکز کامل و تعهد بی قید و شرط وارد کنید.
در ژاپن این ذهنیت به عنوان “fudo-shin” یا ذهن غیر قابل پیش بینی شناخته می شود.
اساسا باید ذهنیت شما به قدری قوی باشد که بتوانید کوه ها را حرکت دهید. هر چقدر سخت تر بتوانید خود را از لحاظ ذهنی آماده کنید به همان اندازه از لحاظ فیزیکی مشت می زنید.
متاسفانه اغلب مردم ذهن ضعیفی دارند.
شما باید تمام سه جزء shin-gi-tai (ذهن، تکنیک، بدن) را برای سطوح بالا داشته باشید، مهم نیست مشت می زنید، لگذ می زنید یا مشغول مسدود کردن هستید.

 

برچسب ها: ضربات ضربات پا ضربات دست
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha