سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

دلایلی که باعث می شوند وزن شما کاهش نیابد

دلایلی که باعث می شوند وزن شما کاهش نیابد
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۱۲ بازدید کنندگان:۵۲۸ نویسنده:سامان موسوی

ممکن است از خود بپرسید که چرا با وجود اینکه مدت زیادی از وقت خود را به تمرینات ورزشی اختصاص داده ام باز هم به اندازه کافی وزنم کاهش پیدا نمی کند. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم اشتباهاتی که از کاهش وزن شما جلوگیری می کنند را به شما معرفی کنیم.


خوردن نوشیدنی های الکلی و گازدار

درست است که نوشیدنی های الکلی فاقد چربی هستند ولی به دلیل کالری زیادی که دارند به اضافه وزن ما کمک زیادی می کنند. به همین دلیل باید با افزایش جنب و جوش خود مانع از جمع شدن کالری های اضافی شوید. نوشیدنی های گازدار هم به این گونه هستند حتی شدیدتر، زیرا کالری اضافه شده در نوشیدنی های گازدار بیشتر از قند و مواد شیرین گرفته شده است. این نوشیدنی ها نه تنها منجر به چاقی شما می شوند بلکه در بالا بردن قند خون شما نیز نقش کلیدی دارند. به همین دلیل، اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید پیشنهاد می کنم که از نوشیدنی های الکلی و گازی فاصله بگیرید و تا جایی که می تونید آب معدنی مصرف کنید.


ورزش کم و نداشتن جنب و جوش و تحرک زیاد


اکثر ما زمانی که صحبت از لاغر شدن می شود اولین چیزی که به ذهنمان می آید ورزش کردن است. همه می دانند که با ورزش و فعالیت فیزیکی می توانید کالری های اضافه بدن خود را بسوزانید و مانع از چاق شدن خود شوید. سعی کنید که در بیشتر ساعات بیداری خود فعالیت فیزیکی داشته باشید، یا حداقل سه جلسه در هفته، 20 تا 30 دقیقه ورزش کنید. خیلی از افراد از رفتن به باشگاه و انجام همان برنامه تمرینی مشابه همیشگی خسته می شوند. وقتی برنامه تمرینی برایتان خسته کننده شود، حتماً باید آنرا تند تند عوض کنید چون انجام تمرینات تکراری و خسته کننده می تواند چربی سوزی شما را خراب کند. بدن ما خیلی زود به ورزش عادت می کند و تکرار چیزی که بدنتان خیلی راحت بتواند آنرا کامل کند هیچگونه تغییر فیزیکی ایجاد نمی کند


کم شدن متابولیسم


پیروی کردن از یک رژیم غذایی کم کالری ممکن است در ابتدا خوب جواب دهد ولی پس از مدتی تاثیر خود برای کاهش وزن را از دست می دهد. دلیل آن این است که متابولیسم شما پایین آمده و درنتیجه به این مقدار محدود مصرف کالری عادت می کند. اما رمز اینکار این است که مقدار کالری مصرفی را کم کم پایین بیاورید، و در عین حال از موادغذایی خوب و مقدار کافی پروتئین برای جلوگیری از از دست رفتن عضلات، استفاده کنید. انجام تمرینات بدنسازی به شما کمک می کند متابولیسمتان را بالا ببرید و چربی سوزیتان را تسریع کنید.

 
 نادیده گرفتن وعده های غذایی

ظاهرا ساده است، می گویید کم می خورید و در نتیجه وزن کم می کنید. افراد زیادی هستند از این دیدگاه پیروی کرده و از خودن  وعده های غذایی پرهیز می کنند و به خوود گرسنگی شدید می دهند. این کار بسیار مضر است، بدن برای تامین آمینو اسیدهای مورد نیاز خود مجبور خواهد بود که عضلات را تجزیه کرده و از آنها برای تامین منابع خود استفاده کند. به همین دلیل پیشنهاد می کنم که وعده های غذایی سالم را در طول روز تعیین کرده و در هر کدام از آنها مقدار کمی غذا بخورید.
 

 مصرف بیش از حد قند

به طور معمول، نمک و قند اضافه در اکثر غذاهای فرآوری شده وجود دارند. اگر در یک وعده غذایی مصرف قندتان را زیاد کنید باعث بالا رفتن قند خونتان می شود، بدن برای مقابله با آن مجبور است بخش زیادی از آن را به صورت چربی در بیاورد. به این دلیل است که خیلی از افراد که عادت به خوردن نوشابه دارند که فاقد چربی است متعجب می شوند و نمیدانند که چطور ممکن است این ماده باعث ذخیره شدن چربی در بدنشان شود. به همین دلیل تلاش کنید تا جایی که می توانید مصرف قند را کاهش دهید.
 


نخورده آب به میزان مورد نیاز

بدن اکثر افراد در یک روز معمولی دچار کمبود بی آبی می شود اما اکثر آنها آن را احساس نمی کنند زیرا مرض تشنگی در بدن زیاد دقیق نیست. گاهی اوقات کمبود آب در بدن می تواند دردهای گرسنگی را به همراه داشته باشد، چون خیلی از ما مقدار آب مورد نیاز روزانه مان را از موادغذایی تامین می کنیم. اگر به اندازه کافی آب نمی نوشید و معمولاً احساس گرسنگی می کنید، هوس شما به غذا ممکن است به خاطر تشنگی باشد نه گرسنگی.
 


داشتن هدف های غیر واقعی

یکی از دلایل دیگری که شما را از کاهش وزن باز می دارد داشتن اهداف غیر واقعی می باشد. وقتی که تیپ بدنتان قوی و عضلانی باشد لازم نیست که بخواهید شبیه یک مانکن لاغر شوید. داشتن هدف در هر چیزی بخصوص وزن کم کردن بسیار مهم می باشد، اما سعی کنید اهدافی که انتخاب می کنید عاقلانه و عملی باشند. سعی کنید اهداف خود را به دوره های کوتاه مدت تقسیم کنید تا بهتر و مرجله به مرحله از پس آن ها برآیید.
 
 

برچسب ها: چربی سوزی کاهش وزن کاهش فشار خون
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha