سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 عادت خوب برای رسیدن به تناسب اندام

7 عادت خوب برای رسیدن به تناسب اندام
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۱ بازدید کنندگان:۹۱۲ نویسنده:سامان موسوی

در صورتی که دوست دارید هنگامیکه به سن 40 سالگی رسیدید سالم و سرحال باشید بهتر است که از همین امروز برای رسیدن به این هدف تلاش کرده و عادت های خوب برای داشتن تناسب اندام را یاد بگیرید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داری به برسی عادت های خوبی که به حفظ تناسب اندام ما کمک می کنند بپردازیم.


نوشیدن زیاد آب

بر اساس تحقیقات انجام شده، به اثبات رسیده است که کمبود آب در بدن منجر به پیری زودهنگام پوست شده، روند سوخت و ساز بدن را کند کرده و بسیاری از مشکلات دیگر را پدید می آورد. در صورتی که خودتان را عادت دهید تا زمانیکه جوان هستید آب بیشتری بخورید، موفق خواهید شد که سرعت روند سالخوردگی خود را کندتر کنید.


تمرین کردن با وزنه

به مرور زمان همانطور که مسن تر می شوید حجم و قدرت عضلات کاهش می یابند. به همین ترتیب هر چقدر عضلات کمتری داشته باشید مقدار کالری کمتری در طول روز می سوزانید. در صورتیکه می خواهید کماکان خوش اندام بمانید بهتر است از امین امروز شروع به تمرین با وزنه کنید. تمرینات مربوط به کاردیو را کاهش داده و به طرف تمرینات با وزنه یا تمرینات قدرتی بروید.


یاد گرفتن فرم صحیح تمرینات

خودتان را گول نزنید که دارید تمرینات قدرتی را به صورت صحیح انجام می دهید. درست است که زمانیکه جوان هستید زیاد نگران آسیب دیدگی نیستید اما به مرور زمان که مسن تر می شوید در صورتیکه تمرینات را به فرم صحیح انجام ندهید بدنتان آسیب خواهد دید. پس بهتر است که مشغول یادگیری فرم صحیح تمرینات شوید.


تغییر تمرینات

در صورتیکه تمرینات خود را به صورت متوالی عوض کنید بدن تان را در مسیر درستی قرار خواهید داد. به همین دلیل بهتر است که به جای اینکه به یک روال تمرین با وزنه و کاردیوی خاص بپردازید تمرینات خود را هر ماه تغییر دهید.


پر کردن ذخایر پس از ورزش

ممکن است ذخیره انرژی بدن پس از ورزش به نظرتان چندان مهم نباشد اما واقعیت این است که رساندن کربوهیدرات و پروتئین به بدن تا نیم ساعت پس از ورزش به انرژی گرفتن مجدد شما کمک کرده و باعث می شود که رشد عضلات تان بدون عیب و نقص انجام شود.


عوض کردن کفش های ورزشی خود

احتمال دارد که با کفش ورزشی خود احساس راحتی کنید، اما بدانید که حتما پس از 6 ماه باید آنها را عوض کنید. سعی کنید به خودتان عادت دهید که هر 6 تا 8 ماه یکبار کفش های خود را عوض کرده تا از فشارهای بیهوده و آسیب هایی که بین دوندگان متداول است در امان بمانید.


قرار دادن در برنامه

اگر در حال حاضر برای تان است که وقتی برای تمرین تان باز کنید، تصور کنید که وقتی سن تان بیشتر شود، چقدر سخت تر خواهد شد. اصلا مهم نیست چقدر برایتان سخت است که وقتی برای آن پیدا کنید، ورزش را به بخشی از زندگی تان تبدیل کرده و به آن عادت کنید.
 

برچسب ها: تناسب اندام فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha