سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا باید به تناسب اندام برسیم؟

چرا باید به تناسب اندام برسیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲۶ بازدید کنندگان:۱۶۷۵ نویسنده:سامان موسوی

همه ما می دانیم و بارها شنیده ایم که اگر تناسب اندام داشته باشید زندگی سالم تری نیز خواهید داشت. اما کاهش وزن نیازمند داشتن انگیزه بالایی می باشد.


احتمال ابتلا به بیماری های التهابی کاهش پیدا خواهد کرد

بهتر است بدانید که چربی شکم حاوی سلول هایی می باشد که باعث آزاد شدن مواد پیش التهابی به داخل بدن تان خواهد شد. این به معنای آن است که سیستم ایمنی تان بیش از اندازه در حال مبارزه با انواع دیگر التهاب ها می باشد. این خطر، احتمال اینکه دچار بیماری های التهابی همچون ورم مفاصل و آماس پوست شوید را بالا می برد. یکی از متخصصین در این زمینه توضیح می دهد که در صورتیکه بصورت ژنتیکی مستعد ابتلا به این بیماری می باشید، چاقی شما را در معرض خطر بالاتری قرار خواهد داد. اگر وزن خود را کاهش دهید می بینید که میزان زیادی از دردها، تیر کشیدن ها، خارش ها  و سایر ناراحتی ها کاهش می یابند.


احتمال اینکه به سرطان دچار شوید کاهش می یابد

اگر چاق باشید احتمال اینکه به سرطان هایی مانند سرطان سینه، کیسه صفرا، کلیه، پانکراس، گلو و رحم دچار شوید بیشتر شوید. بر اساس تحقیقاتی که انجمن ملی سرطان بریتانیا انجام داد مشخص شد که احتمال ابتلا به یکی از سرطان ها در حدود 40 درصد بالاتر از وقتی است که وزنی سالم داشته باشید.


قلب تان قدرتمندتر خواهد شد

در صورتی که در اطراف قلب تان چربی اضافه باشد جریان خون سخت تر خواهد بود و در نتیجه احتمال حمله قلبی بیشتر خواهد شد. یکی از متخصصان در این زمینه می گوید که هر 5 نمره افزایش در BMI، مرگ و میر ناشی از حوادث قلبی عروقی را حدود 30 درصد بالا خواهد برد.ولی زمانیکه در حال کم کردن وزن هستید  جریان خون آسان تر شده و  همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش خواهد داد.


داشتن تناسب اندام موجب می شود که احتمال ابتلا به دیابت در شما کاهش پیدا کند

یکی از متخصصین حوزه تناسب اندام در دانشگاه کلیوند در این زمینه می گوید: در صورتی که شما یک رژیم غذایی غیر سالم خورده و خوش شانس باشید همچنان انسولین مورد نیازتان را ساخته و سنگین تر خواهید شد. ولی زمانی که قادر نباشید که انسولین کافی برای جذب تمام قندهای دریافتی تولید کنید آن قندها مدت زمان زیادتری را در خون تان خواهند ماند و درنتیجه مبتلا به دیابت خواهید شد.
در صورتی که یک رژیم غذایی سالم تر داشته باشید و غذاهای فرآوری نشده و سرشار از فیر را مصرف کنید در آن صورت انسولین و خطر ابتلا به دیابت تان را کاهش می دهید. اگر این کار را انجام بدهید لباس هایتان نیز بهتر اندازه تان خواهند شد.


خواب بهتری خواهید داشت

بر اساس تحقیقاتی که توسط انجمن سلامتی آمریکا انجام شد مشخص شد که کاهش وزن باعث می شود که خواب با کیفیت تری داشته باشید. آنها در این مورد توضیح می دهند که زمانی که وزن کافی از دست می دهید تغییراتی را در توانایی تنفس آسانت تر خود مشاهده خواهید کرد.


عمر بیشتری خواهید داشت

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده که اگر 36 کیلوگرم اضافه وزن داشته باشید میزان امید به زندگی در شما تقریبا 10 سال کمتر خواهد شد. در شرایطی که 45 کیلوگرم اضافه وزن داشته باشید امید به زندگی شما 14 سال کاهش خواهد یافت.


زندگی تان از کیفیت بهتری برخوردار خواهد بود

داشتن تناسب اندام علاوه بر اینکه باعث افزایش عمر می شود بلکه باعث می شود که از زندگی لذت بیشتری ببرید. در صورتی که 18 تا 22 کیلوگرم اضافه وزن داشته باشید حدود 15 تا 20 سال از زندگی تان از کیفیت پایین تری برخوردار خواهد بود. این به معنای آن است که حدود 20 سال با پزشک ملاقات کرده، انواع درمان ها را استفاده می کنید و زندگی همراه با درد و ناراحتی خواهید داشت.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha