سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 نکته مهم که باید قبل از شروع تمرینات ورزشی تان از آنها آگاه باشید

8 نکته مهم که باید قبل از شروع تمرینات ورزشی تان از آنها آگاه باشید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۲۴ بازدید کنندگان:۱۹۴۱ نویسنده:سامان موسوی

در صورتیکه برای شروع برنامه تمرینی خود آماده هستید به احتمال زیاد تردید هایی در مورد اینکه آیا می توانید با موفقیت آنها را انجام داده و از پس شان بر بیایید؟ دقیقا باید چه کاری انجام دهید؟ و آیا در این را به موفقیت خواهید رسید؟ وجود دارد. بیشتر این تردید ها به این دلیل است که شما در برنامه ورزشی که پیش رو دارید چندان تجربه کافی نداشته  و به همین دلیل نسبت به چیزهایی که از آنها آگاهی ندارید نگران خواهید شد. به همین دلیل در این مقاله به برسی 8 نکته که باید از آنها آگاه باشید خواهیم پرداخت.


نکته اول- بعضی از روزها بی انگیزه خواهید شد

در ابتدا بهتر این این نکته را ذکر کنیم که قرار نیست همیشه شما با انگیزه و دارای شور و ذوق زیاد جهت انجام تمرینات باشید. انگیزه می آید و می رود، حتی حرفه ای ها نیز ممکن است بعضی اوقات انگیزه خود را از دست بدهند و این امری طبیعی است. سعی کنید این حقیقت را بپذیرید و درک کنید که بعضی اوقات امکان دارد فاقد انگیزه کافی باشید.
شما باید به این روند اعتماد کرده و بر این نکته واقف باشید که اگر به کار خود ادامه دهید به نتیجه مطلوب دست خواهید یافت. در اصل، توانایی شما برای برداشتن همین قدمها، در این مسیر همان چیزی است که قدرت ذهنیتان را بیشتر میکند، درست مثل تمرینات که بدنتان را قویتر میکند. حتی روزهایی که حس میکنید حوصله ورزش کردن ندارید، فعالیتی انجام دهید. مگر اینکه واقعا نیاز به استراحت داشته باشید که آن وقت باید به حرف بدن خود گوش دهید.


 نکته دوم- انگیزه درونی مهمی پیدا کنید

دلیل ورزش کردن شما چیست؟ آیا ورزش کردن باعث می شود اعتماد به نفس تان بیشتر شود؟ آیا دلیل شما از ورزش کردن این است که در کنار دوستان تان باشید؟ سعی کنید که یک دلیل درونی مهم برای خود پیدا کنید. داشتن انگیزه درونی به شما کمک خواهد کرد که در اوقاتی که خسته هستید به هدف خود فکر کرده و برای رسیدن به آن به تلاش کردن خود ادامه دهید.


نکته سوم- همیشه انتظار پیشرفت نداشته باشید

خیلی خوب می شد که نتایجی که از ورزش کردن بدست می آورید در یک نمودار به صورت سعودی بالا برود. اما باید بدانید که همیشه اینگونه نخواهد بود. شما باید بدانید که در زمانهای خاصی سریعتر پیشرفت خواهید کرد که بازهم طبیعی است. نا امید نشوید و کنار نکشید. درست زمانی که روندتان کند بهنظر میآید، باید امید و اطمینان داشته باشید که دوباره به حالت قبل باز خواهید گشت.
شما باید بین پیشرفت آهسته، بی تحرکی و ایستایی بودن تفاوت قائل شوید. در صورتیکه پس از 4 هفته هیچ پیشرفتی در کار خود ندیدید بهتر است که برنامه تمرینی خود را مورد بازبینی قرار دهید. شما نباید همان حرکات را بارها و بارها تکرار کنید بلکه باید آنها را طوری تنظیم کنید که منجر به پیشرفت شما شوند.


نکته چهارم- استراحت بسیار مهم است

احتمال دارد به علت هیجان و نتایج عالی که می گیرید بخواهید از کوچک ترین فرصت برای ورزش کردن بهره ببرید. متاسفانه این کار باعث پیشرفت شما نخواهد شد و در نهایت منجر به از پا در آمدن، بیماری و یا آسیب به شما خواهد شد. به یاد داشته باشید که استراحت جزء جدایی ناپذیر تمرینات ورزشی می باشد. بهتر است که همین حالا این نکته را بپذیرید تا بعدا به دلیل خستگی بیش از اندازه از کار نیفتاده و پشیمان شوید.


نکته پنجم- دوره بندی مهم است

آیا می دانید که دوره بندی یعنی چه؟ دوره بندی به معنای تمرکز روی هدف های متفاوت در زمان های متفاوت می باشد که وجود آن بسیار ضروری است. ممکن است یک ماه بخواهید بر روی استقامت خود تمرکز کنید و ماه بعد تمرکزتان را بر روی کاهش چربی منعطف کنید.
این کار نه تنها از نظر ذهنی شما را برای انجام تمرین مشتاق تر می کند بلکه به بدنتان هم فرصتی میدهد تا با توجه به طبیعت تکرارپذیر ورزش، استراحتی بکند. در دراز مدت این شیوه باعث پیشگیری از آسیب هم خواهد شد.


نکته ششم- خود را مقایسه نکنید

یکی از شایع ترین و در عین حال بدترین کارهایی که اکثر ورزشکاران انجام می دهند این است که خودشان را با دیگران مقایسه می کنند. باید بر این نکته آگاه باشید که همیشه کسی وجود دارد که از شما متناسب تر، قوی تر و خوش اندام تر باشد. شما باید بر این چیز بی توجه باشید. این، مسیر شماست، بنابراین تنها کسی که باید متوجهاش باشید خودِ شما هستید. آیا نسبت به دیروز و گذشتهتان بهتر هستید؟ این سوالی است که باید بپرسید.


نکته هفتم- از دیگران کمک بگیرید

شما نباید از کمک گرفتن از دیگران بترسید. شما باید از تجربه دیگران به نفع خود بهره بگیرید، چه آن شخص مربی تان باشد، چه یک دوست و چه یک قهرمان ورزشی، در صورتی که بیشتر از شما باتجربه است می توانید از او راهنمایی بگیرید. اگر در صورت نیاز، از کسی کمک و  راهنمایی نخواهید، ممکن است پیشرفتتان متوقف شود. تردید و خجالت را کنار بگذارید، مطمئناً از نتیجهاش راضی و خوشحال خواهید شد.


نکته هشتم- از انجام دادن تمرین لذت ببرید

شما باید از انجام دادن تمرینات لذت ببرید، در غیر اینصورت احتمال اینکه به زودی آن را رها کنید بسیار زیاد است. چیزی مجبورتان نمیکند وزنههای آزاد بزنید یا مسافتهای طولانی بدوید، اگر دوست ندارید انجامش ندهید. راههای زیادی برای متناسب شدن وجود دارد، بنابراین راهی را انتخاب کنید که علاقهمند به ادامهاش باشید.  شما باید تمرینی را انجام دهید که برای شما مفرح بوده و از انجام دادن آن لذت می برید.
 

برچسب ها: بدن سازی تناسب اندام فیتنس مزایای سلامتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha