سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا بوکس برای تناسب اندام مفید است؟

آیا بوکس برای تناسب اندام مفید است؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۲۴ بازدید کنندگان:۱۵۸۲ نویسنده:سامان موسوی

بسیاری از افراد که در ورزش بوکس مشغول فعالیت هستند توانسته اند که نتایج خوبی از آن بدست بیاورند. شما به وسیله بوکس قادر خواهید بود تا بازو و پاهای خود را قوی تر سازید. علاوه بر این، قعالیت در ورزش بوکس باعث می شود که شما احساس قدرت درونی کرده و به تعادل هیجانی برسید. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی نتایج و تاثیر بوکس در تناسب اندام بپردازیم.


در سال های اخیر، کلاس های آموزشی بوکس با جریان فعال فراگیری فیتنس همراه بوده اند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مشخص شده است که ورزش بوکس برای قلب و عروق و همچنین تقویت عضلات مفید می باشد. شما با یادگیری بوکس قادر خواهید بود اجرای صحیح مشت زنی را فراگرفته و به نحوه ترکیب تمرینات شدیدتر دست پیدا کنید و این کار به شما کمک خواهد کرد که قوی تر شده و اعتماد به نفس تان به مقدار زیادی افزایش یابد.
تمرینات ترکیبی که روی بلوکها انجام میدهید، ضربات و لگدها، روی یک حریف فرضی انجام میشوند. ممکن است شاهد کلاسهایی باشید که شرکتکنندههایش مشت و لگدها را در هوا پرتاب میکنند. همچنین کمپهای آموزشی را خواهید یافت که تجهیزات خوبی مانند کیسههای مشتزنی دارند و شما هم میتوانید حریفی انتخاب کنید که نرمپنجه باشد.


افزایش ضربان قلب و بالا بردن میزان کالری سوزی

شما در ورزش بوکس می توانید علاوه بر یادگیری جنبه های فیزیکی آن، از مزایای دیگر آن نیز برخوردار شوید. شما با انجام دادن تمرینات هوازی کیک بوکسینگ قادر خواهید بود که در یک ساعت 350 تا 500 کالری بسوزانید. علاوه براین، بوکس به شما کمک خواهد کرد که ضربان قلب خود را از 75 درصد به حدود 85 درصد افزایش دهید. بر اساس تحقیقات انجام شده، به اثبات رسیده که در صورتی که ورزش می کنید داشتن این درصد از ضربان قلب بسیار مفید است.


فواید دیگر ورزش بوکس

علاوه بر فواید گفته شده در بالا، می توان به افزایش سرعت، مقاوت، قدرت و انعطاف پذیری در ورزش بوکس اشاره کرد. حرکات متوالی بازوها با جاخالی دادن ها و بالا و پایین پردن ها در هنگام مشت زنی باعث تقویت بازوها و پاها خواهد شد. علاوه بر این، این تمرینات جهت بهبود حرکات مفاصل بسیار مفید هستند.
برای انجام این حرکات، شما باید میزان تعادل خود را بیشتر کرده و به هماهنگی برسید تا بدن تان به ثبات و استحکام برسد و به فرم بدنی ایده آل دست پیدا کنید. این فواید جسمی که از بوکس و کیک بوکسینگ کسب مینمایید تنها چند مورد از فواید بسیاری هستند که از این ورزشها نصیبتان میشود. شما مهارتهای مکانیسم دفاعی زیادی فراخواهید گرفت که میتوانید در وضعیتهای ضروری از آنها استفاده کنید.
علاوه بر این، زمانی که شما مشت می زنید احساس رضایت کرده و در نتیجه انگیزه تان به شدت افزایش خواهد یافت. نفس راحتی کشیده و حس می کنید از استرس رها شده اید. بوکس به شما کمک می کند تا از خشم درون خود رها شده و درنتیجه احساس سبکی کرده و به آزامش ذهنی برسید.


نظرات کارشناسان در مورد بوکس

تعداد زیادی از کارشناسان تناسب اندام و آیروبیک، تکنیک های آموزشی بوکس را به افراد مبتدی پیشنهاد می دهند. این تکنیک ها به ورزشکار اجازه خواهند داد که بر روی سرعت پیشرفت دلخواه و وضعیت بدنی مورد نظر کان کند. کلاس های بوکس به شما این امکان را خواهد داد که تا جایی که برای شما مناسب، ایمن و امکان پذیر است روبه جلو پیش بروید.
شما با یادگیری ورزش بوکس به نتایج مثبتی دست خواهید یافت و از بدنی متناسب لذت خواهید برد و می توان به تناسب اندام رسیده و آن را حفظ کنید. شما این حق انتخاب را دارید که در سطح دلخواه و در حد مهارت خود، تمرین و ورزش کنید و از برنامههای آموزشی بوکس لذت ببرید.

 

برچسب ها: بوکس تناسب اندام کیک بوکسینگ فیتنس
پست های مشابه

نظرات کاربران

عارف در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۷ [۵:۴۸:۲۴ PM]

بوکس علاوه برقوی شدن بدن هوشت روهم قوی میکنه،بوکس بهترین ورزشه

سیاوش در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۸ [۸:۲۱:۱۲ PM]

مطالب بسیار مفید بود ،علاقه ام به بوکس بیشتر شد .

ارسال نظر
Captcha