سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

طناب زدن چه فایده ای دارد؟

طناب زدن چه فایده ای دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۶ بازدید کنندگان:۲۵۷۵ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله قصد داریم به برسی مزایای طناب زدن پرداخته و تاثیر آن بر روی بدن را بررسی کنیم.


طناب زدن منجر به کاهش تنش ها شده و همچنین انرژی را در سطح بالایی نگه می دارد. همچنین افرادی که طناب می زنند سرعت سوخت و ساز بدنشان 30 برابر نسبت به افرادی است که این کار را انجام نمی دهند. بر اساس پژوهش هایی که در مرکز تناسب اندام آمریکا انجام شد از افراد خواستند که در مدت یک هفته به مدت 5 روز و طی یک ساعت در پنج مرحله هر اندازه که توانایی دارند طناب بزنند. این تحقیق نتایج غافلگیر کننده ای داشت:


•    نیروی پا و زانوی افراد به میزان زیادی بالا رفته بود


•    ماهیچه های ساق پا بزرگ تر شده بودند


•    افراد می توانستند پرش بهتری داشته باشند


•    سرعت دویدن افراد بهبود پیدا کرده بود


از دیگر تغییراتی که در افراد مشاهده شد می توان به مواردی همچون چابک تر و انعطاف پذیرتر شدن بدن، بازتر شدن قفسه سینه و همچنین قلب آنها از قدرت بالاتری برخوردار شده است. یکی از کارشناسان ورزشی در این مورد می گوید که طناب زدن همانند خوردن آسپرین است. دلیل آن این است که ورزش منجر به آرامش طبیعی در بدن شده و هورمونی به نام بتا اندروفین در بدن ترشح می شود،این کار بر اثر انجام فعالیت های سخت و توان فرسا ایجاد خواهد شد.
وجود بتا اندروفین در بدن موجب می شود آستانه درد شخص بالاتر رفته و احساس خوبی داشته باشد. افرادی که دارای تناسب فیزیکی هستند بتا اندروفین تولید شده در آنها زیاد می باشد، در حالی که در کسانی که تناسب اندام ندارند این هورمون به ندرت و یا حتی تولید نمی شود.
به همین جهت پیشنهاد می کنم به هر جایی که می روید طناب تان را با خود ببرید و هیچوقت خانه خود را بدون همراه داشتن آن ترک نکنید.
قبل از هر چیزی باید یک طناب مناسب تهیه کنید.طناب هایی که اکنون وجود دارند یا پلاستیکی هستند و یا اینکه پوشش اسفنجی دارند. طناب باید مقداری سنگین باشد تا بتوانید آن را احساس کرده و با آن راحت باشید. سعی کنید طناب زدن را به برنامه روزانه تان اضافه کنید و هر روز آن را انجام دهید.
طناب را وسط کف پا نگه دارید، در صورتی که دسته های آن تا زیر بغل تان رسید دارای اندازه خوبی می باشد. سعی کنید جای مناسبی همچون تاتامی یا یک فرش را برای طناب زدن انتخاب کنید. در صورتی که پا برهنه می باشید هیچوقت سطوح تخت را انتخاب نکنید. پیشنهاد می کنیم که برای جلوگیری از آسیب دیدگی پا و قوزک آن از کفش های ورزشی مناسبی برای طناب زدن استفاده کنید.
قبل از هر چیزی برای گرم کردن بدن تان 5 دقیفه راه بروید و در ادامه قوزک پا، ماهیچه های ساق پا و قسمت های بالایی پا را به آرامی کشش دهید. بهتر است که هر دقیقه بین 80 تا 100 طناب زده و یا اینکه بدون وقفه در 5 دقیقه 500 بار طناب بزنید. پس از گذشت یک هفته تاثیرات آن بر روی بدن خود را مشاهده خواهید کرد.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی طناب بازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha