سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه سوخت و ساز بدن خود را به سرعت افزایش دهیم

چگونه سوخت و ساز بدن خود را به سرعت افزایش دهیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۳۰ بازدید کنندگان:۱۴۳۷ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی مواردی بپردازیم که به کمک آنها می توان سوخت و ساز بدن خود را کاهش داده و وزن خود را کاهش داد.


بالا بردن سرعت سوخت و ساز را می توان بهترین و سالم ترین راه برای کاهش وزن دانست. این کار آنطور که به نظر می رسد سخت نیست. به هر اندازه که سرعت سوخت و ساز بدن تان بیشتر شود به همان میزان کالری بیشتری خواهید سوزاند و هر اندازه که کالری بیشتری بسوزانید بدن مجبور خواهد شد که از چربی های ذخیره شده را بسوزاند. در ادامه به برسی مواردی می پردازیم که به کمک آنها می توانیم سوخت و ساز خود را افزایش دهیم.


تحرک داشتن

شما باید بدانید که تمرینات شما به تنهایی باعث نمی شوند که وزن تان کم شده و بدنی خوش فرم داشته باشید. درست است که باید روزی 45 دقیقه تا یک ساعت را به ورزش کردن اختصاص دهید اما این دلیل آن نخواهد شد که باقی مانده زمان تان را نشسته و تکان نخورید. شما باید با انجام کارهایی مانند استفاده از پله ها به جای آسانسور و یا پارک کردن ماشین کمی دورتر از محل کارتان به بدن خود تحرک داده و جنب و جوش داشته باشید. به یاد داشته باشید که به هر اندازه بیشتر تحرک داشته باشید کالری بیشتری خواهید سوزانت.


تمرین کردن با وزنه

باورهایی وجود دارد که زنان نباید از وزنه ها برای تناسب اندام خود استفاده کنند. اما این باور کاملا اشتباه است و زنان نیز باید مانند مردان با وزنه های سنگین تمرین کنند. شما با تمرین کردن با وزنه فیبرهای عضلانی تان را پاره کرده و به این ترتیب بدن مجبور می شود که برای ترمیم آن انرژی زیادی مصرف کند. داشتن یک جلسه تمرینی همراه با وزنه میزان سوخت و ساز بدن تان را تا ساعت ها پس از پایان آن افزایش می دهد.


انجام ندادن بیش از اندازه تمرینات کاردیو

اینکه تمرینات کاردیو برای کاهش وزن مفید هستند دلیل نمی شود که بیش از حد آنها را انجام دهید زیرا باعث کند شدن متابولیزم بدن تان خواهد شد. به جای آن سعی کنید بر روی تمرینات کاردیوی شدید تمرکز کرده و بیشتر زمانی که در باشگاه هستید را به جای دویدن یا دوچرخه زدن به تمرین کردن با وزنه اختصاص دهید.


کاهش ندادن بیش از اندازه

شاید باور این نکته برایتان کمی سخت باشد، اما باید بدانید که داشتن رژیم های کم کالری یا کم کربوهیدرات باعث می شود که سرعت سوخت و ساز بدنتان کم شود. ممکن است که مقداری چربی بسوزانید ولی به خاطر کندی متابولیزم تان وزنی که کم کرده اید دوباره باز خواهد گشت. بدن تان غریضه ای طبیعی برای بقا دارد، به این صورت زمانی که به اندازه مورد نیاز غذا نمی خورید و برنامه غذایی متعادلی ندارید بدن تان وارد کار شده و سوخت و ساز خود را کاهش می دهد.


تقلب کردن

در رژیم غذایی تان تقلب کنید! بر اساس تحقیقات انجام شده ثابت شده است که هر از چند گاهی داشتن وعده غذایی پرکالری، پر کربوهیدرات یا پر چربی بدون اینکه به رژیم غذایی تان آسیبی بزند باعث می شود که سوخت و ساز بدن تان بالا بماند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که هفته ای یک بار وعده غذایی متقلبانه داشته باشید. این کار کندی متابولیسم تان را به دلیل رژیمی که گرفته اید خنثی خواهد کرد.


خوردن بیشتر

منظور ما از خوردن بیشتر این نیست که حجم غذای بیشتری بخورید، بلکه منظور این است که تنوع غذایی داشته باشید.  آمریکایی ها به طور متوسط 20 غذا می خورند، اما بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که بیش از 200 نوع غذا مصرف می کنند عمر بیشتری دارند. اوکیناوایی ها افرادی هستند که بیشترین عمر را در دنیا دارند، جالب است بدانید که آنها حدود 400 نوع غذا مصرف می کنند.


آبرسانی

شما با نوشیدن آب متابولیسم بدن تان را بالا نگه خواهید داشت. در صورتی که به بدن تان آب کافی نرسد سوخت و ساز آن به میزان زیادی کاهش خواهد یافت. به همین جهت پیشنهاد می کنم که روزانه کمتر از 4 لیتر آب ننوشید. البته که آنچه که بصورت آبمیوه، قهوه یا چای می‌نوشید را نباید حساب کنید.


متوقف کردن رژیم غذایی خود

باید بدانید که تفاوت زیادی بین رژیم گرفتن و سالم خوردن وجود دارد. در صورتی که اکنون برنامه ای غذایی را رعایت می کنید اما وزن تان کمتر نمی شود کمی به خود استراحت دهید و سپس سالم خوردن را شروع کنید. سعی کنید که کالری برنامه غذایی تان را کمی کاهش داده و مصرف غذاهایتان را متعادل کنید و همراه آن ورزش کنید. این کار باعث می شود که سوخت و ساز بدن تان دوباره روبراه شود.
 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha