سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چقدر طول میکشد که بعد از انجام تمرینات نتیجه آن را ببینید؟

چقدر طول میکشد که بعد از انجام تمرینات نتیجه آن را ببینید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۲۶ بازدید کنندگان:۷۹۴۶ نویسنده:سامان موسوی

معمولا دانش آموزان تازه واردی که وارد باشگاه می شوند این سوال را از من می پرسند که چقدر طول میکشد تا نتیجه تمرینات را در خودمان احساس کنیم؟ من در جواب آنها می گویم 30 سال.

جواب این سوال مقدار زیادی به این بستگی دارد که آن را از کجا شروع کرده اید. چاق هستید و می خواهید لاغر شوید؟ از ریخت و فرم افتاده اید؟ آیا شما لاغر هستید و میخواهید وزن خود را افزایش دهید؟ آیا در طول روز تحرک دارید یا بیشتر نشسته اید؟

 

اگر تازه تمرین در یک رشته ورزشی را شروع کرده اید حدود 100 جلسه زمان نیاز دارید تا تاثیر آن را روی خود حس کنید. این 100 جلسه تمرین حدود 6 تا 7 ماه طول می کشد. من این 100 جلسه را به دلایلی انتخاب کرده ام: اولا اینکه بسیاری از افراد جدید که می خواهند شروع به کار کنند در مورد اینکه چه باید بکنند ایده خاصی ندارند، چه برسد به چگونگی انجام آن. دلیل دیگر این کار این است که شما ابتدا که در حال یادگیری تکنیک ها و روش تمرین کردن هستید مدت زمانی طول می کشد تا بتوانید آنها را یادگرفته و به درستی انجام دهید.

چگونه دنبال سگتان راه می روید؟ داشتن یک سگ به طور قابل توجهی فاصله زمانی راه رفتن را افزایش می دهد. پس به پناگاه حیوانات رفته و یکی از آنها را انتخاب کنید. در آنجا به شما می گویند که به سگتان کمک کنید و در عوض سگ هم به شما کمک می کند. به این معامله دوسر برد می گویند.

 

 

نوشیدن آب زیاد

در حال حاضر در طول روز چقدر آب می نوشید؟ شرط می بندم که زیاد آب نمی نوشید. نوشابه، قهوه و چای را به عنوان آب حساب نکنید. شما باید محاسبه کنید که در روز به چند لیتر آب نیاز دارید. دوست من 5 بطری 500 میلی لیتری آب را بر روی میز خود قرار می دهد و در طول روز همه آن را می نوشد. او نوشیدن آب را جزئی از روال کار خود می داند. اگر شما بتوانید این کار را جز روتین روزانه خود قرار دهید قدم بزرگی برای پیشرفت برداشته اید. برای دیدن روند پیشرفت خود می توانید جدولی بکشید و میزان مصرف روزانه آب خود را در آن یادداشت کنید.

 

 

 اگر شما 5 تا 6 روز در هفته کار کنید در عرض یک هفته تغییرات کمی در بدن تان اتفاق می افتند (لباستان کمی مناسب تر و شکمتان کمی صاف تر به نظر می رسد). اما برای ایجاد تغییراتی که مردم نیز بتوانند در شما ببینند باید بیش از 4 تا 8 هفته از شروع تمرینات مداوم شما گذشته باشد.

پس از حدود 30 سال کار، باید به شما بگویم که رژیم غذایی نیمی از راه است. اگر می توانید، برای انجام کار در ابتدا یک مربی حرفه ای بگیرید. اگر توانایی انجام این کار را ندارید فیلم های آموزشی را تماشا کنید و برای اطمینان از اینکه تمرینات خود را صحیح انجام می دهید آنها را ضبط کرده و بعدا مورد بررسی قرار دهید. ممکن است نتایج کار خود را 3 ماه و یا 3 سال دیگر مشاهده کنید. این کار به اشتیاق، توانایی، تمرین، تغذیه و خواب کافی شما بستگی دارد. کم بخورید و آهسته و پیوسته حرکت کنید.

البته این به آن بستگی دارد که شما چه درکی از نتیجه دارید. وقتی من شروع به انجام این کار کردم درک من این بود که بعد از انجام تمرینات، بازوهای بزرگتری داشته باشم. اگر می خواهید سریع به نتیجه برسید به رژیم غذایی خود به دقت توجه کنید. این به این معنی نیست که باید گرسنگی بکشید بلکه یه این معنی است که غذای سالمی بخورید.

 

اشتباهاتی که هنگام شروع کار انجام دادم این بود که اولا، بیشتر بر روی بازوهای خود تمرکز کردم و کمتر بر روی شانه ها، پشت و پاهای خود تمرکز کردم. من 8 ماه این روال را انجام دادم. آن زمان درک این را نداشتم که دارم این کار را اشتباه انجام می دهم. به طوری که باید به همان اندازه که بر روی بازوهای خود متمرکز شده بودم باید بر روی دیگر قسمت های بدن  هم تمرکز می کردم.

 

پس روال کلی از نتیجه بدین صورت است که:

  • پس از 4 هفته، شما تغییرات کمی در خود مشاهده می کنید.
  • پس از 8 هفته، دوستان نزدیک تان می توانند تغییراتی را در شما مشاهده کنند.
  • پس از 12 هفته دیگران نیز می توانند تغییرات ایجاد شده در شما را مشاهده کنند.
برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی تناسب اندام فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha