سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تناسب اندام را به برنامه روزانه دربیاوریم

چگونه تناسب اندام را به برنامه روزانه دربیاوریم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۲ بازدید کنندگان:۹۶۷ نویسنده:سامان موسوی

اضافه کردن تناسب اندام و ورزش به روال زندگی روزمره خود راهی ایده آل برای سلامتی شما می باشد، بویژه اینکه آن را به عنوان یک عادت، با زندگی خود سازگار کرده باشید. هنگامیکه زندگی شما به اندازه کافی شلوغ است اینکه بگوییم تناسب اندام را به عنوان یک عادت روزانه در بیاوریم ممکن است کمی پیچیده باشد. با داشتن هدف و ذهنیتی مناسب،  می توانید تناسب اندام را به صورت یک برنامه روزانه در بیاورید. در این مقاله راههایی را که با استفاده از آن می توانید تناسب اندام را به زندگی روزمره خود اضافه کنید به شما یاد می دهیم.

 

تعیین یک زمان خاص برای تناسب اندام

شما می توانید به این روال پایبند باشید اگر زمان خاصی از روز را برای ورزش کردن کنار بگذارید. بدون داشتن یک بازه زمانی برنامه ریزی شده، به احتمال زیاد از روال تناسب اندام روزانه خود منحرف می شود.

  • یک زمان برای برنامه روزانه خود تعیین کنید. به عنوان مثال، اگر به یک باشگاه ورزشی در کنار محل کار خود بپیوندید، می توانید در صبح زود یا بعداظهر بعد از شیف کاری خود برای تمرین به آنجا بروید.
  • حداقل 20 دقیقه در روز به خود برای تناسب اندام وقت بدهید. اگرچه زمانی که ممکن است که برای ورزش و تناسب اندام خود صرف می کنید بسته به فعالیت شما متفاوت باشد، اما حداقل 20 دقیقه ورزش شدید (مانند دویدن، شنا یا بسکتبال) برای تمرین مطلوب مورد نیاز است.

 

اهداف تناسب اندام

در اغلب موارد اهداف، شما را مجبور به ایجاد یک روال برای رسیدن به آن اهداف وادار می کنند. برای مثال، اگر هدف شما این است که در یک بازه زمانی مشخص چند کیلو از وزن خود را کاهش دهید، به احتمال زیاد به طور مداوم به صورت روزانه برای رسیدن به هدف وزن خود تلاش می کنید.

  • اگر مطمئن نیستید که در بازه زمانی تعیین شده خود به اهداف تناسب اندام خود برسید، بهتر است که با یک مربی تناسب اندام یا یک متخصص تماس بگیرید.

 

یک فعالیت تناسب اندام انتخاب کنید که از انجام دادن آن لذت ببرید

 

شما به احتمال زیاد به یک برنامه  روزانه تناسب اندام که از انجام دادن آن واقعا لذت می برید نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال، اگر شما به بازی در یک ورزش خاص علاقه مند هستید، زمانیکه در محله یا باشگاه خود هستید به تیم مور علاقه خود بپیوندید.

 

 

انجام کوتاه مدت، تمرین با شدت کمتر در ابتدا

 

اگر روال تمرینی شما بی بیش از حد شدید و سنگین باشد ممکن است که وحشت زده شوید. اگر شما احساس راحتی کنید و از ورزش اولیه خود راضی باشید، احتمال اینکه تناسب اندام تبدیل به یک برنامه احتمال اینکه تناسب اندام تبدیل به جزئی از برنامه روزانه  شما شود وجود دارد..

  • به جای استفاده از پبه برقی یا آسانسور  سعی کنید خودتان از پله ها پایین یا بالا بروید. یا اینکه ماشین خود را در مسیری دورتر پارک کنید و بقیه راه را پیاده رو کنید.
  • کار خود را برای رسیدن به اهداف تناسب اند به آرامی انجام دهید. برای مثال، اگر می خواهید برنامه مثل تناسب اندام را به صورت روزانه انجام دهید با راه رفتن و تمرینات آرام، خود را برای آن آماده کرده و به مرور زمان  تبدیل شدن به یک فرد دارای تناسب اندام آماده کنید.

 

آماده کردن تجهیزات تناسب اندام خود برای پیشرفت

اگر برنامه روزانه شما بسیار شلوغ است، استفاده از تجهیزات ورزشی می توانند به شما کمک کنند که در زمان کمتری به اهداف تناسب اندام یکدیگر برسید.

 

استراحت کافی

اگر شما به صورت روزانه ورزش می کنید، حتی در روزهای زمانی که خسته اید و درد می کشید، ممکن است که باعث آزار شما شده و انگیزه شما را کاهش دهد.

  • به بدن خود یک تا دو روز در هفته استراحت بدهید. اگر هنگامیکه خسته اید و تمریناتی را از دست داده اید، برای جبران آن مشغول تمرینات خانه داری و قدم زدن در اطراف محله خود باشید.

 

                                                           

برچسب ها: آیروبیک بدن سازی بدون وزنه تناسب اندام سوزاندن چربی فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha