سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

یوگا چه تاثیری بر روی سلامتی ما دارد؟

یوگا چه تاثیری بر روی سلامتی ما دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۵/۲۶ بازدید کنندگان:۲۰۰۵ نویسنده:سامان موسوی

 

 

در این پست قصد داریم به برسی تاثیر یوگا بر روی سلامتی بپردازیم. در صورتی که شما مرد هستید از رفتن به کلاس یوگا ترسی نداشته باشید. ممکن است که اینکار بهترین تصمیمی باشد که تاکنون جهت رشد عضلات و بهبود عملکرد ورزشی تان گرفته اید. چندین سال پیش "جی کاتلر" پیش از اینکه در دنیای بدنسازی به موفقیت برسد رازی را با من در میان گذاشت که تازگی آن را در برنامه تمرینی خود گنجانده بود، آیا حدس می زنید که آن راز چه بود؟ یوگا. او با شرکت در کلاس های یوگا شاهد بهبود انعطاف پذیری و توانایی اش در دنیای بدنسازی بوده و آسیب دیدگی های او به مراتب نسبت به قبل کمتر شد.


اکنون در هر منطقه ای می توان یک کلاس یوگا پیدا کرد، ولی افراد زیادی بخصوص مردها واقعا نمی دانند که در داخل کلاس های یوگا واقعا چه می گذرد و باید چه احساسی در مورد آن داشته باشند. آیا یوگا یک ورزش کششی، مدیتیشن و یا ترکیبی از این دو است؟ یا واقعا یوگا چیزی فراتر از اینهاست؟ آیا یوگا قادر است که راز باز کردن قفل مفاصل ران سفت شما باشد؟ یا تنها موجب می شود که شما تبدیل به یک آدم معنوی و فلسفی شوید؟ در ادامه به شما خوهیم گفت که به چه علت دلیلی برای ترس وجود نداشته و به سوالاتی که در بالا پرسیدیم پاسخ خواهیم داد.


چیزهای مورد نیاز برای شروع کار با یوگا:
•    زیر انداز
•    شلوارکی که بیش از حد گشاد یا تنگ نباشد
•    پیراهنی که زیاد حرکت نکند
•    ذهنی آزاد
•    تمایل داشتن به فروتنی و پرسیدن سوالات
•    یک مربی خوب


یوگا موجب افزایش دامنه حرکتی می شود

 

یوگا


ممکن است تصور کرده باشید که دامنه حرکتی همان انعطاف پذیری است. ولی باید بدانید که این دو با هم متفاوت هستند. بیشتر اشخاص می دانند که یک یا دو گروه عضلانی سفت دارد که به طور معمول ماهیچه های پشت پا، باسن، سینه ها و شانه ها را شامل می شوند. ولی احتمالا متوجه محدودیت هایی که هر کدام از این گذینه ها دارند نیستید.
 به عنوان یک بدنساز به شما پیشنهاد می کنم که به هر اندازه که این عضلات را در دامنه حرکتی محدودی تمرین دهید محدودتر خواهند شد. برای نمونه، یکی از محدودیت های جی کاتلر مفاصل سفت شانه هایش بود که متوجه شد به او اجازه نمی دهند عضلات سینه اش را بطور کامل در طول حرکات پرسی بکشد که منجر به کاهش توانایی او در ساخت توده سینه خواهد شد.


یوگا موجب بهبود تنفس می شود

 

آموزش یوگا


امکان دارد اینگونه تصور کنید که تنفس کاملا خوبی دارید ولی زمانی دریابید که یوگا به چه میزان از شما می خواهد که بر دم و باز دمتان بخصوص زمانیکه در حال تلاش برای حفظ وضعیت های سخت در حرکت نا آشنا هستید تمرکز کنید، نظرتان عوض می شود.
همانگونه که در یوگا پیشرفت می کنید به جای آنکه تنفس تان تندتر شود کندتر خواهد شد. این به شما خواهد آموخت زمانیکه به اکسیژن بیشتری نیاز دارید تنفس خود را آرام و طولانی کنید تا ظرفیت ریه ها افزایش یافته و به شما این امکان را بدهد که با استنشاق به تعداد دفعات کمتر، همان میزان اکسیژن و یا حتی بیشتر را نیز فرو ببرید. همچنین شما با استفاده از بوگا به بدن تان خواهید آموخت که بطور موثرتری اکسیژن مورد نیاز خود را بدست آورد.


یوگا موجب بهبود تعادل خواهد شد

 

کلاس یوگا


این سخن می تواند به معنای چیزهای زیادی باشد. باید به شما بگویم که یوگا دارای وضعیت هایی می باشد که به شما کمک می کنند تا تعادل خود را بهبود دهید. وضعیت های یک پا، ایستادن بر روی سر، ایستادن بر روی دست، حفظ تعادل به کمک بازوها و همچنین تعداد زیادی از چالش های دیگر می توانند به بهبود تعادل تان کمک کنند. یک مربی یوگای خوب قادر است تا راه هایی پیدا کند که این تمرینات نقاط ضعف تان را آشکار کرده و سپس اصلاح کنند.


یوگا موجب افزایش سلامت کلی خواهد شد

 

یوگا و سلامتی


بیشتر ورزشکاران بر این عقیده اند که تمامی فعالیت های ورزشی که انجام می دهند سالم می باشند. ولی باید بدانید که تمرین به صورت جدی و حرفه ای در نهایت منجر به فرسایش بدن خواهد شد بخصوص بدون در نظر گرفتن فضا برای حرکات متنوع و استراحت با کیفیت یوگا، نه تنها به شما کمک می کنند پس از انجام تمرینات احساس خوبی داشته باشید بلکه مزایای سلامتی دیگری نیز برایتان خواهند داشت. برای مثال، تنفس کارآمدترمنجر به کاهش فشار خون شده و همچنین استرس را کاهش می دهد.

 

برچسب ها: آموزش یوگا یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha