سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در خانه بمانیم و سالم باشیم؟

چگونه در خانه بمانیم و سالم باشیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۱۲ بازدید کنندگان:۲۰۷۱ نویسنده:سامان موسوی

 

مهم نیست که چه می خواهید انجام دهید؟ امکان ورزش در خانه بی نهایت است. شما لزوما برای ورزش کردن نیاز ندارید به باشگاه ورزشی بروید، می توانید تمرینات خود را در خانه انجام دهید، این کار هزینه زیادی را نیز برای شما ذخیره خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم به نحوه چگونگی تمرین در خانه بپردازیم.


1- به اطراف نگاه کرده و تمام ورزش هایی که می توانید در خانه انجام دهید را مرور کنید

 

ورزش در خانه


اولین چیزی که نیاز داریم این است که برای برگشت به زندگی روزمره دوباره به تنظیم مجدد ذهن مان بپردازیم. به جای تمرکز برای رفتن به سالن ورزشی و خرج کردن پول برای خرید تجهیزات ورزشی می توانید کارهای کم هزینه تری را با همان فایده انجام دهید.


2- در حالیکه در حال کار بر روی تغییر راه هستید مهم است که متوجه اهمیت کار شوید

 

برنامه ورزشی


اگرچه مطالعات بسیار جدیدی وجود دارند که به ما می گویند هر روز مواد غذایی متفاوت بخورید. ما می توانیم بعضی از چیزها را خودمان بفهمیم و برنامه ای عالی با توجه به وضعیت و شرایط زندگی خودمان تهیه کنیم.


3- بدانید که تحقق بخشیدن آنچه در تلویزیون به تصویر کشیده می شود دیوانگی است. مانند کسی که سایز 10 می پوشد و یهویی سایز 1 استفاده کند.

 

تناسب اندام


مانند اندازه 10 بسیار بزرگ است. اما به طور طبیعی چیزهای که در تلویزیون گفته خواهند شد (مثلا 10 تا 15) کیلو در ماه فقط جنبه تبلیغاتی و بازار گرمی دارد. وگرنه این مقدار کاهش وزن آن هم در مدت یک ماه بسیار خطرناک است و ممکن است عواقب بدتری برای شما به وجود آورد. علاوه بر این بسیاری از هنرپیشه هایی که در تلویزیون می بینید دارای اندامی زیبا و ورزشی هستند. اما باید بدانید که عامه مردم اینگونه نیستند. آنها نیز از همان ابتدا اینگونه نبوده اند و با داشتن رژیم غذایی وبرنامه سالم زندگی به این مرحله رسیده اند. به همین جهت پیشنهاد می کنم که تلویزیون خود را خاموش کرده و اصلا به تبلیغات آن توجه نکنید چراکه بیشتر باعث دلسردی تان خواهد شد تا دلگرمی تان.


4- انجام کارهای خانه

 

تمرین در خانه


باید بدانید که ورزش کردن فقط این نیست که لباس ورزشی پوشیده و آنقدر به خود برای انجام تمرینات فشار بیاورید که عرق کنید. همین که تحرک داشته باشید خود یک ورزش است. می توانید کارهایی مانند جارو کردن ایوان، کشیدن علف های هرز با دست، مرتب کردن حصار، پاک کردن سقف آشپزخانه، پایین آوردن و شستن پرده ها و گرد گیری دیوار و مبلمان بپردازید. با اینکار شما هم خانه را تمیز می کنید و هم از مزایای سلامتی آن بهره می برید.


5- استفاده از دمبل

 

تمرین با دمبل


می توانید چند دمبل کوچک در خانه داشته باشید و بعضی اوقات آنها را بیرون آورده و به تمرین با آنها بپردازید. در صورتی که دمبل ندارید می توانید از هر وسیله سنگین دیگری نیز در خانه تان استفاده کنید. این کار فقط نیاز به کمی خلاقیت دارد.


6- رقص کردن

 

رقص


اگر عاشق بازی های ویدیویی هستید و همچنین از رقصیدن لذت می برید پس چرا بازی هایی مانند DDR (رقص، رقص، چرخش) و Wii Wii را نمی خرید. این بازی ها به صورت واقعیت مجازی می باشند، بدین صورت که روبروی تلویزیون ایستاده و با انجام حرکات رقص شخص مورد نظر در بازی را به حرکت در می آورید. این روش یکی از ساده ترین و لذت بخش ترین راه ها برای کاهش وزن است. اکثر مردم دوست دارند که وزن خود را کاهش دهند تا اینکه با عواقب چاقی روبرو شوند.


7- رفع بی حوصلگی

 

ورزش کردن


در صورت که حوصله تان در خانه سر رفته است بهتر است به خود تحرک داده و با تمام قدرت رو به بالا بپرید (منظور پریدن به معنای واقعی می باشد). هر چیزی که موجب شود که شما عرق کنید کمک خواهد کرد که چربی بدن را تبدیل به عضله کرده یا اینکه فقط آن را بسوزانید.


8- طناب بازی

 

طناب بازی


فراموش نکنید، اگر از انجام رقص های عجیب و غریب خسته شده اید می توانید پریده یا طناب بازی کنید. طناب بازی باعث تقویت عضلات باسن شده و همچنین برای قلب و عروق نیز مفید می باشد. به یاد داشته باشید که شما باید 20 تا 30 دقیقه در روز ضربان قلب تان را به میزان زیادی افزایش دهید تا از مزایای سلامتی ان بهره برده و کالری های اضافه را بسوزانید. همچنین از خوردن غذاهای با کالری بسیار زیاد خودداری کنید.


نکات مهم

•    سعی کنید در هنگام غذا خوردن چربی و قند کمتر بخورید و بیشتر بدوید.


•    اگر به جای نزدیکی از خانه تان مثل فروشگاه محله می روید پیشنهاد می کنیم که با ماشین به آنجا نرفته و کمی پیاده روی کنید.


•    در این دنیای بزرگی که ما زندگی می کنیم اتاق ها با اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند. ورزش مورد نظرتان را با توجه به محیطی که در آن هستید و فضایی که دارید انتخاب کنید.


•    گوش دادن به موسیقی به ورزش کردن شما کمک خواهد کرد.


•    اگر حوصله تان در خانه سر رفته است به پارک محله خود رفته و کمی در آنجا بگردید.


•    سعی کنید برنامه تمرینی و رژیم غذایی مناسب و مرتبی داشته و هر روز آنها را رعایت کنید.


•    در صورتی که نمی دانید چه ورزش هایی را می توانید در خانه انجام دهید می توانید با یک جستجوی ساده سی دی های آموزشی زیادی در این مورد پیدا کنید. در فروشگاه اینترنتی " ژیار آنلاین " می توانید آموزش های مختلفی در این زمینه پیدا کرده و سفارش دهید.هشدارها

•    تحرک داشته باشید. فقط در خانه نمانید و کل روز را با خوردن غذاهای پرچرب و کالری دار در پشت میز کامپیوتر سپری کنید.


•    سعی کنید بین هر چیزی تعادل را نگه دارید و در انجام آنها زیاده روی نکنید.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha