سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یادگیری تای چی را آغاز کنیم؟

چگونه یادگیری تای چی را آغاز کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۱۴ بازدید کنندگان:۱۱۵۹۹ نویسنده:سامان موسوی

 

دیدن افرادی که تای چی کار می کنند فوق العاده است، تمرین تای چی عمیق است و می تواند برای کسانی که تازه کار هستند ساده باشد. در اینجا به برسی چند ایده آغازگر عالی تای چی برای افراد مبتدی می پردازیم.


پیدا کردن مربی خوب

 

مربی تای چی

 

یک مربی خوب تای چی باید قادر به توضیح و نشان دادن نحوه انجام حرکات باشد. اگر حرکات مربی شما زمخت و بسیار عجولانه هستند باید سوالات خود را بالاتر ببرید. هنگامی که تا حدی حرکات را برای شما انجام داد باید تعادلی بین مفاهیم بزرگ (ترویج chi، متحد کردن فکر و حرکت) و نمونه های بسیار ملموس وجود داشته باشد (توسعه تعادل عضلات تهویه، هماهنگی بدن برای خنثی کردن نیروی فیزیکی و غیره). اگر مربی مدت زمان زیادی را صرف صحبت کردن در مورد توانایی های فوق  العاده یا توسعه استعدادها کرد اما نتوانست آن را به شما نشان دهد سوال بر انگیز خواهد شد.


حرکت روان بدون تغییر در سرعت (بجز فرم chen)

 

حرکات تای چی

 

همیشه داشتن موضع آرام یکی از نشانه های خوب می باشد. همچنین کلیدی است که هر حرکت در تای چی باید متصل شده باشد، حرکات کل بدن. کمر و میان تنه (مرکز یا Tan Tien) آغازگر تمام کارهایی است که ما انجام می دهیم.


ترویج تمرین روزانه

 

تمرین تای چی

 

اینکه تمرین تان ده دقیقه یا 2 ساعت است فرقی نمی کند آن را هر روز انجام دهید. زمان تای چی شما باید باید جدای ناپذیر و بی چون و چرا باشد.


عجله نکنید

 

تای چی

 

تای چی یک فرآیند مادام العمر است و هر قدم آن در طول مسیر لذت بخش خواهد بود. بسیار عاقلانه تر است که عمیقا بدانیم چند حالت از فرم و تمرین آنها چندین بار در روز بهترین راه برای یادگیری تای چی می باشد. شما یک تجربه بسیار رضایت بخش تر از تمرین عمیق تر خواهید داشت.


تمرین Yichuan (مدیتیشن ایستاده) به خوبی

 

حرکات تای چی

 

حالت های خاص Yichaun وجود دارند و شما می توانید از هر وضعیت فرم تای چی به جای مدیتیشن استفاده کنید. Yichaun به طور فوق العاده ای در ذهن شما برای انجام تمرین و توسعه توانایی های خود با ارزش می باشد. سعی کنید یک وضعیت را به مدت 10 دقیقه به صورت صاف، تنفس طولانی در شکم و خیره شدن به آن سوی افق را نگه داشته و تمام مفاصل را آرام و باز کند. هر زمانی که یک فکر یا حواس پرتی به سمت تان می آید تنفس طولانی و عمیقی داشته باشید. ایستادگی از طریق نارحتی بدست می آید نه درد. اگر اولین بار 10 دقیقه برایتان بسیار طولانی بود می توانید از 2 یا 5 دقیقه شروع کنید. شما می توانید موضع خود را آسانتر کرده و ایستادگی طولانی تری داشته باشید.


پشتکار داشتن

 

یادگیری تای چی

 

شما باید با تمرینات تان خود را به چالش کشیده از انجام دادن هر دقیقه آن لذت ببرید.


هشدارها


•    از معلمان سبک Guru اجتناب کنید.


•    در Taiji، تنها به تدریج زمان خود را در مدیتیشن ایستاده افزایش دهید، اگرچه ماهیچه ها هنوز به خوبی توسعه نیافته اند.


•    از زانوی خود محافظت کنید: وقی که زانویتان را خم کردید هرگز اجازه ندهید که بیشتر از مچ پایتان باشد. همچنین هنگامیکه وزن تان بر روی یک پا باشد از انجام دادن حرکات بیش از حد آرام جلوگیری کنید.


•    از پیشرفت کندتان در اوایل کار نا امید نشوید. بدن شما در حال یادگیری یک راه جدید برای حرکت می باشد، این زمان ممکن است طول بکشد.
 

برچسپ ها :
آموزش تای چی تای چی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha