سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه موی تای تمرین کنیم؟

چگونه موی تای تمرین کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۸ بازدید کنندگان:۷۲۶۰ نویسنده:قاسم نژاد

هنگام تمرین یک هنر رزمی (بدون توجه به سبک آن)، همیشه داشتن یک همکار برای تمرین با او بسیار مفید است. بدون شک، این راهکار بهترین روش برای بهبود است. هنگام تمرین با شخص دیگری مبارزه ی واقعی را شبیه سازی می کنید و به شما توانایی بهبود مهارت های به کار رفته در هنر تان را می دهد. برای مثال در موی تای، کار کردن با یک همکار به شما امکان تمرین زمان بندی، فاصله، هماهنگی مناسب و دقت را می دهد.

 

متاسفانه، ما همیشه قادر به انجام تمرین با هم باشگاهی هایمان را نداریم. اما جای نگرانی نیست. چون تمریناتی نیز که خودتان به تنهایی انجام می دهید، مزایای زیادی دارد. اگرچه تمرین با فرد دیگر مفید است، اما نباید تمرین کردن تنهایی توسط هیچ هنرمند رزمی نادیده گرفته شود.

 

کیسه بوکس

 

این مقاله تمرینی را به شما ارائه می دهد که به سوزاندن کالری زیاد و تمرین برخی از مهارت های ذکر شده در بالا کمک می کند. شما به فضای کافی برای تمرین، کیسه ی بوکس سنگین، طناب بازی و موسیقی مناسب برای برانگیختی تان برای تمرین نیاز دارید.

 

بخش 1: گرم کردن

 

  • تحرک و کشش- 10 دقیقه
  • طناب بازی- 2 راند (جمعا 6 دقیقه)
  • مشت بازی کردن با سایه ی خود- 3 راند (مجموعا 9 دقیقه)

 

هنگامی با سایه ی خود مشت بازی (بوکس) می کنید، تنبلی نکنید. چون هنگام تمرین با خود، حرکات اشتباه و نادرست بسیار راحت به عادات بد تبدیل می شوند. اجازه ندهید چنین چیزی اتفاق بیافتد. در هنگام تمرین، حریفی را درست جلوی خود تصور کنید. در هر سه راند با سرعت 70 درصد تمرین کنید.از حرکات مناسب سر و بدن استفاده کنید، روی سینه ی پا بایستید، روی حرکات پای خود تمرکز کنید، دفاع تان را انجام دهید و همیشه بعد از انجام ضربات به حالت قوی و مناسب برگردید.

 


کار خوب دیگری که باید هنگام تمرین بوکس با سایه ی خود انجام داد، تمرکز روی حرکات خاص در طول هر راند است. برای مثال:

 

راند 1

 

حرکات پا همراه با ضربه زدن گهگاهی. مثل دیوانه ها به اطراف حرکت کنید و فقط چند ثانیه برای ضربه زدن بایستید. محمد علی کلی، بوکسر بزرگ جهان، می گوید: این تمرین بهترین نوع تمرین برای یک بوکسر است. مثل یک پروانه حرکت کنید، و مانند زنبور نیش بزنید.

 

راند 2

 

در این راند ضربات زانو، لگد های فشاری ( که به آنها Teep گفته می شود) را تمرین کنید. در طول این راند نیز باید روی حرکات پا تمرکز کنید، اما با ضربه زدن به وسیله ی پایین تنه تان شروع کنید. تمام این حرکات باید سریع و تیز باشند. بعد از انجام ضربه و هنگام برگشت به حالت اولیه تان توقف نکنید.

 

راند 3

 

همه ی این تمرینات را با هم انجام دهید. در این راند تمام مهارت هایتان را با هم ترکیب کنید. دفاع، حرکات پا، ضربات مشت، ضربات لگد، زانو و آرنج تان را با هم تمرین کنید.

 

بخش 2: کار با کیسه ی بوکس

 

راند 1: 50  لگد فشاری


با چرخش کیسه در طول این راند کار کنید. وقتی کیسه به طرف شما چرخید، آن را با لگد فشاری تان متوقف کنید. به علاوه، برای افزایش زمان عکس العمل مطمئن شوید از حرکات پا استفاده می کنید. به هیچ وجه جلوی کیسه نایستید (منتظربرگشت آن نباشید). از این طرف به آن طرف حرکت کنید و به دور کیسه بچرخید.

 

راند 2: 50 لگد چرخشی با هر پا


قبل از آنکه سراغ پای دیگر تان بروید، تمام لگد های پای اول را انجام دهید. در طول این تمرین، لگد به پا، بدن و سر را تمرین می کنید. روی حداکثر چرخش، سرعت، قدرت و انقباض عضلات تمرکز کنید.

 

راند 3: 5 راند آزاد


در طول این بخش از تمرین، می توانید تمام تکنیک های به کار رفته را به دلخواه ترکیب کنید و آزادانه آنها را انجام دهید. از تمامی سلاح ها، الگو های پا، تکنیک های دفاعی و نمایشی (تظاهر به حمله) استفاده کنید.

 

برچسب ها: آموزش هنرهای رزمی سبک های هنر های رزمی موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha