سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سادگی کار، آن را سرگرم کننده می کند

سادگی کار، آن را سرگرم کننده می کند
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۱۲ بازدید کنندگان:۶۲۳ نویسنده:سامان موسوی

وقتی دانش آموز سال دوم دبیرستان بودم در یک دوره آموزشی فیزیک شرکت کردم. معلم خوبی داشتم. فیزیک می تواند نسبتا دشوار و پیچییده باشد، درک قوانین، نظریه ها و معادلات ریاضی  در آن سخت است. با این حال، کلاس فیزیک اصلا برایم سخت نبود بلکه لذت بخش ترین کلاس من در دوران دبیرستان بود. به چه دلیلی؟  زیرا معلم من فلسفه "KISMIF"   را تدریس می کرد و آن را برای ما ساده می کرد، به همین دلیل برای ما سرگرم کننده بود. به جای نشستن در اطراف و خواندن کتاب های درسی و حفظ معادلات، سفرهای  علمی می رفتیم و آزمایش های عملی انجام می دادیم تا بتوانیم اصل فیزیک را درک کنیم. چه نتیجه ای داشت؟ کلاس پر از دانش آموزانی بود که نه تنها از معلم و کلاس لذت می بردند، بلکه چیزهای زیادی هم می آموختند.

 

نکته این داستان کوچک من چه بود؟ نکته این است که در بسیاری از جهات، ورزش هم به همان شیوه است. در جهان ورزش، به نظر می رسد که دانش آموزان تمایل بیشتری برای انجام کارهای پیچیده دارند. به دلایلی، این ایده اساسی که روالی پیچیده ، روالی موفق است وجود دارد. درحالیکه در برخی موارد این حالت،  وجود ندارد. با این حال، با جرات می توانم بگویم که اکثر روال های پیچیده که موفق می شوند احساسی هستند.

 

اول از همه، باید کشف کنید که چه می خواهید و به چه برنامه آموزشی نیاز دارید. با دانستن اینکه شما چه می خواهید و نیاز به انجام چه کاری دارید، باید بتوانید در مسیر درست قدم بردارید. با این حال باید طرح کلی از برنامه متناسب با خود که می خواهید انجام دهید داشته باشید تا بتوانید زمانی برای انجام دادن آن تخصیص دهید. مورد بعدی انتخاب تمرین و حرکاتی است که نه تنها برای شما مفید باشد بلکه بتوانید از انجام دادن آن لذت ببرید (احساس می کنم که لذت بردن یکی از عوامل نادیده گرفتن سختی های تمرین است و آن را بسیار آسانتر می کند و به شما انگیزه می دهد). نیاز ندارید که در اول کار همه تمرینات کتاب را انجام دهید، می توانید در ابتدا تمریناتی را انتخاب کنید که از انجام دادن آن ها احساس راحتی می کنید.

 

برای مثال بیایید به برنامه آموزشی جدید من نگاهی بیاندازیم. در سال جدید می خواهم مقداری از چربی اضافه بدن خود را بسوزانم، بر روی تهویه عمومی خود کار کنم و مقاومت خود را به سطح نسبتا بالایی ارتقا دهم. من کار با هالتر، تردمیل ، دمبل و کتل بل را دوست دارم و از تمرین کردن با آنها لذت می برم. همچنین برای یادگیری بهتر، فیلم آموزش تهویه مطبوع از "تونی چاچین"  (Tony Cecchine) را تهیه کردم. با ترکیب ایده های او و روش من، توانستم روال زیر را ایجاد کنم:

 

هر صبح: از دوشنبه تا جمعه

 

تهویه مطبوع

3 تا 5 روز در هفته و به مدت 15 تا 60 دقیقه در هر روز  بر روی تهویه خود کار می کنم. یکی از این تمرینات مربوط به تهویه مطبوع آهسته دویدن است. با انجام دادن این تمرینات روحیه شما بهتر می شود و احساس بهتری نسیبتان می شود.

 

 

شب ها

 

دوشنبه

  • کار با دمبل  و انجام تمرینات فشاری به تعداد 18 تا 20 مجموعه، و هر مجموعه  شامل 6 تا 8 عدد باشد.
  • چرخاندن چکش 3-5 x 6-8
  • 30 تا 40 ثانیه استراحت بین ست ها (انجام بشین پاشو یا چرخاندن خود در هنگام استراحت بین ست ها)

 

 

چهار شنبه ها

  • گرفتن و چرخاندن چانه 18-20 x 1-5
  • 30 تا 40 ثانیه استراحت بین ست ها(چرخاندن مچ دست در هنگام استراحت بین ست ها)

 

سه شنبه ها

همان تمرینات دو شنبه را انجام می دهم.

 

 

شنبه ها

کشیدن- روز سرگرم کننده

  • کشیدن چیزی به فاصله 200 تا 100 متر.
  • انجام کارهای سرگرم کننده و لذت بخش (مانند انجام دادن حرکات موزون و برخی تمرین های تهویه عمومی)

اگر هنگام برنامه ریزی برای طراحی روال خود از اصل KISMIF استفاده کنید، من موفقیت شما را تضمین می کنم.

آموزش سخت، استراحت سخت، بازی سخت

 

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha