سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای کیک بوکسینگ

مزایای کیک بوکسینگ
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۴/۲۲ بازدید کنندگان:۵۹۹۱ نویسنده:سامان موسوی

دکتر فیل، دکتر اوز، تونی رابینز، متخصصان اطفال، فیزیولوژیست کودک و بسیاری از مربیان جهان بیش از همه به این واقعیت اشاره می کنند که هنرهای رزمی یکی از با ارزشترین چیزهایی است که شما می توانید به دنبال آن بروید. کاربرد هنرهای رزمی فراتر از دفاع از خود می باشد. بلکه در هر جنبه ای از زندگی می توانند به شما کمک کنند. در حقیقت بسیاری از کارشناسان معتقدند که در این دوران با افزایش آمار چاقی در کودکان  که باعث شده است که خشونت در زمین بازی افزایش یابد و ساختار خانواده رو به وخامت برود. به همین دلیل همانطور که میبیند فرزندانتان چگونه شنا یاد می گیرند باید آنها را تشویق کنید که هنرهای رزمی را نیز اینگونه فرابگیرند.

با توجه به فعالیتی که انجام می دهید ممکن است بهترین راه حل برای شما و فرزندتان این باشد که در یکی از کلاس های هنرهای رزمی ثبت نام کنید. در این مقاله به معرفی کیک بوکسینگ و  برسی مزایای آن می پردازیم تا در آخر بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و رشته ای که با شرایط شما سازگاری دارد را انتخاب کنید.

 

دفاع شخصی

 با انجام دادن تمرینات کیک بوکسینگ اعتماد به نفس شما بیشتر شده و نیاز به دفاع از خود به طور خودکار کاهش می یابد. به این دلیل که به مرور زمان،  شما با انجام دادن تمرینات و حرکات کیک بوکسینگ مهارت بیشتری  بدست خواهید آورد و به همین دلیل اعتمادتان نسبت به خودتان افزایش یافته و خیلی از نگرانی هایی که قبلا در مورد دفاع شخصی داشتید برطرف می شوند و اگر در موقعیتی قرار گرفتید که مجبور شدید از خود دفاع کنید آسیب کمتری نسبت به قبل خواهید خورد.

باید به کودکان آموزش دهیم که چطور یک موقعیت خطرناک را تشخیص داده و برای جلوگیری از آن چه کارهایی باید انجام دهند. منظور از آموزش، یاد دادن استراتژی های دفاع از خود می باشد.

 

توسعه شخصی

در اغلب ورزش ها،  شما درس های زندگی مانند "کار گروهی" را یاد می گیرید. اما در این رشته رزمی هدف ما از انجام دادن فعالیت ها این است که به نفع خود عمل کنیم. کودکان مهارت های زندگی را از ما یاد میگیرند به همین دلیل باید با دقت عمل کنیم تا بتوانیم آموزش های خوبی به آنها ارائه دهیم.

 

بهبود ورزشی

کیک بوکسینگ چندین مزیت دارد. اولا اینکه هماهنگی عمومی شما افزایش می یابد زیرا با استفاده از هر قسمتی از بدن تعادل آن افزایش می یابد. قسمت بالای بدن، سمت راست، سمت چپ، حرکت رو به جلو، حرکات جانبی، حرکات چرخشی، همه این ها شامل آموزش های کیک بوکسینگ می شوند. ما باید کشف کنیم که اعضای بدن ما خیلی بیشتر از آنچه که فکر می کنیم قابلیت انعطاف دارند.

 

تناسب اندام

تناسب اندام شامل سه بخش قدرت، انعطاف پذیری و استقامت است. ورزش کیک بوکسینگ در بین این سه بخش تعادل ایجاد می کند. از این رو  اعضای بدن ما کمبودهای خود را تا حد زیادی افزایش می دهند. به دلیل تعادل در سه بخش از پازل تناسب اندام، کمتر این احتمال وجود دارد که ورزشکار به خود آسیب برساند.

 

تندرستی

آموزش هنرهای رزمی یک پیوند ثابت با سلامت ورزشکاران در هر سنی که باشند برقرار می کند. به خصوص کودکان، و آن هم  به چند دلیل، اول اینکه این ورزش بزرگ است اما از آنجا که سرگرم کننده است برای بچه ها مهم نیست. بحث در مورد رژیم غذایی و سبک زندگی و عادت دانش آموزان بخشی از آموزش کیک بوکسینگ می باشد. به طوری که کودکان با آن عادات سالم را فرا میگیرند.

 

بهبود تمرکز و نظم و انضباط خود

بیشتر بچه ها اگر از آنها غفلت کنیم می توانند منحرف شوند. آنها یاد میگیرند که هنگام آموزش استاد با او تماس چشمی داشته باشند. برای توسعه توانایی حفظ تمرکز، باید بتوانیم اعضای خود را کنترل کنیم .مثلا برای زدن ضربه kayci باید دقت و مهارت فیزیکی زیادی داشته باشیم. با توجه به این واقعیت که تکنیک های کیک بوکسینگ می تواند برای دیگران مضر باشد ما موظفیم که به دیگران احترام بگذاریم و خویشتن داری کنیم.

بارها و بارها ثابت شده اند که افرادی که در هنرهای رزمی ماهر باشند رفتار بسیار محرمانه ای خواهند داشت.

 

کمربند سیاه

هدف ما در کیک بوکسینگ این است که مهارت های آن را یاد بگیریم و به مراتب بالاتر برویم. کسی که دارای کمربند سیاه است  دارای ویژگی هایی از جمله: احترام، شجاعت، انضباط شخصی و تعهد می باشد. کسانی که این ویژگی ها و مهارت ها را داشته باشند می توانند کمربند سیاه داشته باشند.

اگر شما به دنبال یک فعالیت مبتنی بر ارزش های اخلاقی خوب، رشد شخصی و آمادگی جسمانی و چیزی که اعتماد به نفس شما را افزایش دهد هستید ما ورزش کیک بوکسینگ را به شما پیشنهاد می کنیم.

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی کیک بوکسینگ مبارزات بوکس
پست های مشابه

نظرات کاربران

محمد سام در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۴ [۱۲:۲۵:۲۹ AM]

بوکس بهتراز کیک بوکسینگه،کیک بوکیسنگ از بوکس تقلب کرده.
قدمت بوکس خیلی زیاده ولی ام ام ای وکیک بوکسینگ نه،بوکس جزالمپیکه ولی این2ورزش نه.

هانی در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۲۰ [۶:۵۰:۱۰ PM]

هیچی جا هیجانه بوکس رونمیگیره

ارسال نظر
Captcha