سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به هنر رزمی کراو ماگا

نگاهی به هنر رزمی کراو ماگا
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۹ بازدید کنندگان:۱۱۳۶۶ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله قصد داریم به برسی هنر رزمی کراو ماگا بپردازیم. همانطور که در مقاله های قبل نیز به آن اشاره کردیم با بیشتر رسانه ای شدن مبارزات رزمی تعداد افرادی که به رشته های مختلف رزمی روی می آورند روز به روز افزایش می یابد.


کراو ماگا نیز از این قاعده مستثنا نیست و به دلیل منحصر به فرد بودن آن هر روز افراد بیشتری به آن روی می آورند. بهتر است بدانید که کراو ماگا سیستمی ترکیبی از هنرهای رزمی و دفاع شخصی می باشد که در آن رشته هایی مانند بوکس ، جودو ، جوجیتسو و آیکیدو را با هم ترکیب کرده اند. البته در چند سال پیش رشته های رزمی دیگری ازجمله موی تای و وینگ چون نیز به آموزش های مربوط به کراو ماگا افزوده شده اند.


خنثی کردن تهدید در کراو ماگا

هدف اصلی از ایجاد کراو ماگا این بوده است که در کمترین زمان ممکن تهدیدات ایجاد شده را خنثی کندد. این هدف بر روی تمامی قوانین آن تاثیر گذاشته است. به خاطر اینکه هدفتان این می باشد که به مهاجم مسلط شوید و او را زمین گیر کنید تقریبا تمامی حرکات و ضربه ها در کراو ماگا مجاز می باشند. هنگامیکه زندگی تان در خطر است نمی توانید نگران آداب مبارزه باشید. به همین جهت فلسفه کراو ماگا این است که می توانید هر کاری برای نجات جان خود انجام دهید.


ساده بودن کراو ماگا

 

کراو ماگا


شما در کراو ماگا چیزی به نام کاتا یا حرکات پیچیده مربوط به رشته های رزمی را نخواهید دید.کراو ماگا فقط از ضربات، گرفتن ها و دفاع ها تشکیل شده است. نحوه طراحی آن به این گونه بوده است که هر شخص بتواند در کمترین زمان ممکن به صورت عملی از آن به صورت عملی استفاده کند.


دفاع و حمله در کراوماگا به صورت همزمان

تعداد زیادی از رشته های مختلف هنرهای رزمی با حرکات تدافعی و تهاجمی به عنوان حرکاتی مجزا و جدا از هم برخورد می کنند. بدین صورت که مثلا ابتدا باید دفاع کرده و هنگامیکه زمان مناسب برای حمله بوجود آمد حمله کنید. ازجمله نقات ضعف این راهکار این می باشد که بسیار انفعالی است و شما در بسیاری از اوقات خود را در چرخه ای پایان ناپذیر از حرکات دفاعی زندانی خواهید کرد.
هدف شخص مبارزه کننده در کراو ماگا این می باشد که همه حرکات تدافعی را با یک حرکت تهاجمی ترکیب کند. او به دنبال این می باشد که بتواند حمله مهاجم را مختل کرده و در همان هنگام حمله متقابل خود را نیز انجام دهد. به طور مثال اگر یک فرد مهاجم به دنبال این است که به گلوی شما ضربه‌ای وارد کند، شما نه تنها تلاش می‌کنید که حمله او را دفع کنید، بلکه به طور هم‌زمان به چشم‌ها، کشالة ران، یا گلوی او حمله متقابل انجام می‌دهید. هدف کلی این است که تهدید وارد به خودتان در اسرع وقت خنثی کنید. در واقع کراو ماگا ورزشی است که برای زنده ماندن در یک جنگ واقعی طراحی شده است.
 


حرکات پیوسته در کراو ماگا

 

حرکات کراو ماگا


یکی دیگر از قوانین کراو ماگا که مرتبط با قانون دفاع و حمله هم زمان می باشد قانون حرکت پیوسته است. هدف از حرکات پیوسته در کراو ماگا این می باشد که با دنباله ای پیوسته از حرکات تدافعی/تهاجمی بتواند که شخص مهاجم را از پای در بیاورد. هنگامیکه شخص مهاجم به ضد حمله تان پاسخ داد شما می توانید که با مشت ها، لگدها و ضربات سرتان پاسخ بیشتری به او بدهید تا بتوانید تهدید او را خنثی کنید. در قانون حرکت پیوسته، لازم است که مبارزه کننده به غریزه خود اتکا کرده و یک روتین از پیش تنظیم شده برای این قانون وجود ندارد.
 

بکار گیری سلاح در زمان مناسب در کراو ماگا

 

سلاح کراو ماگا


شما به سادگی می توانید سلاح های سرد و گرم را به کراو ماگا وارد کنید. علاوه بر این سلاح‌های سنتی، کراو ماگا به دانش‌آموز آموزش می‌دهد که از محیط و وسایل اطراف خود به عنوان سلاح استفاده کند. کلید، خودکار، کمربند، صندلی و تمام وسایل دیگررا می‌توانید با تکنیک‌های اصلی کراو ماگا ترکیب کنید تا فرد مهاجم را در اسرع وقت از پای درآورید.
 

برچسب ها: کراو ماگا مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha