سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کارهایی که نباید در باشگاه ورزشی انجام دهید

کارهایی که نباید در باشگاه ورزشی انجام دهید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۴ بازدید کنندگان:۳۸۱ نویسنده:سامان موسوی

زمانیکه شما به باشگاه می روید که تمرین کنید می دانید که باید چه کارهایی را انجام دهید. اما آیا به این اندازه در مورد کارهایی که نباید انجام دهید هم آگاه هستید؟ در ادامه این مقاله به برسی کارهایی خواهیم پرداخت که نباید در باشگاه ورزشی انجام دهید.


تصاحب نکردن تجهیزات ورزشی

همانطور که می دانید باشگاه جایی عمومی بوده و در صورتیکه شخصی تمایل داشت که با دستگاهی که شما با آن کار می کنید تمرین کند پس از اینکه تمرین خود را تمام کردید این اجازه را به او بدهید که  او هم از امکانات آنجا  استفاده کند. بدانید که هیچ کس تمایلی به لطمه زدن به شما را ندارد. همه آنها فقط  می خواهند که تمرینات شان را انجام دهند. در موقعی که بر روی دستگاه کار می کنید با دوستان تان ننشینید و شروع به صحبت کردن کنید.


نجهیزاتی که عرق شما بر روی آنها افتاده است را پاک کنید

هیچ چیز بدتر از این نیست که با دستگاهی که عرق دیگری بر روی آن است، کار کرد. این کار بسیار غیر بهداشتی است. قبل از استفاده از وسایل باشگاه، حوله خود را بر روی آنها قرار دهید. بعد از تمرین نیز عرق خود را از دستگاه پاک کنید. اکثر باشگاه ها دستمال های مرطوب را برای این کار توزیع می کنند.


پس از اتمام تمرینات وزنه ها را در همان جا رها نکنید

شرایطی را در نظر بگیرید که به دنبال چیزی هستید و نمی توانید آن را بیابید. قطعا حس و حال خوبی نخواهید داشت.  در صورتیکه پس از اتمام تمرینات تان وزنه ها و ابزار آلات قابل حمل را در جای خود قرار دهید تا دیگران نیز بتوانند به راحتی به آنها دسترسی داشته و با آن تمرین کنند. به همین دلیل توصیه ما این است که این مساله را رعایت کرده و سعی کنید پس از اتمام تمرینات آنها را در جای خود بگذارید.


وزنه ها را از پالا رها نکنید

شما باید مراقب افرای که در اطرااف تان مشغول تمرین هستند باخبر و هوشیار باشید. در صوتی که وزنه ها ار از فاصله بالا رها کنید نسبت افرادی که در اطراف شما بوده و مسغول تمرین هستند مراقب و با ملا حضه باشید.اگر  وزنه ها را از بالا رها نکنید امکان دارد که صدا یا لرزش آن تمرکز تان را از دست داده و هنمچنین با این کار احتمال دارد که به خود یا دیگران صدمه برسانید


انجان ندادن کارهای نا معقول

عده ای معدود باشگاه را جایی توهین آمیز برای خود تلقی می کنند. دلیل آن هم این است که به همه کمک می کند که اعتماد به نفس شان را بازیابند و به خاطر نداشتن اعتماد به نفس به انجام کارهای نا معقول گمارده شوند. یکی از کارهایی که تقریبا همه با آن مخالف هستند مورد تمسخر قرار گرفتن، شنیدن سخنان کنایه آمیز و به  روی آوردن عیب هایشان می باشد. سعی کنید که رفتارتان را عوض کنید و اینگونه نباشید.


تجاوز نکردن به حریم شخصی دیگران

اکثر باشگاه ها به هنگام صبح و بعد از کار بسیار شلوغ می شوند. ممکن است در این زمان ها فضای کافی برای انجام تمرین های خود نداشته باشد. اگر اینچنین است خودخواه نباشید و به حریم فرد دیگری وارد نشوید. سعی کنید نقطه ای را برای تمرین خود پیدا کنید، اگر پیدا نشد آرام باشید و تمرین دیگری را انتخاب کنید و یا صبر کنید تا فردی تمرینش تمام شود و جای خود را به شما دهد.


استفاده نکردن از تلفن همراه در باشگاه

هر چیزی جا و مکان خود را دارد، باشگاه اصلا جای این نیست که  موبایل تان را در دست گرفته و با آن کار کنید. هیچ چیز بیشتر از صحبت کردن با تلفن همراه انرژی باشگاه را مختل نمی کند. در صورتیکه تماس مهمی دارید و یا می دانید مدت آن طولانی است وسایل خود را برداشته، به بیرون از سالن یا محوطه تمرین بروید و تماس خود را پاسخ دهید. با این کار بیشتر بر روی مکالمه خود تمرکز دارید و اجازه می دهید دیگران از دستگاهی که استفاده می کردید، استفاده کنند.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha