سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

قبل از ثبت نام در کلاس های رزمی به 5 اصل زیر توجه کنید

قبل از ثبت نام در کلاس های رزمی به 5 اصل زیر توجه کنید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۳ بازدید کنندگان:۱۳۲۳۹ نویسنده:سامان موسوی

روزانه صدها نفر که به هنرهای رزمی علاقه مند هستند در کلاس های آن ثبت نام می کنند. ولی تعداد خیلی کمی از آنها این مسیر را تا رسیدن به درجات بالا طی می کنند. دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد چرا ورزشکاران در نیمه راه خسته و دلسرد می شوند.


یکی از دلایل مهمی که باعث بازماندن رزمی کار از کلاس های رزمی می شود عدم تطابق پیش فرض ها و تصورات این هنرجویان با حقیقتی است که با آن روبرو می شوند. بعضی اوقات نیز انتخاب اشتباه یک سبک یا یک کلاس رزمی و پیامدهای حاصل از آن می تواند دلیل این کار باشد. به همین دلیل به برسی 5 موردی می پردازیم که باید قبل از پیوستن به کلاس های رزمی درنظر بگیرید.


•    دلیل تان را از پیوستن به کلاس های رزمی معلوم کنید.

شما باید مشخص کنید که دقیقا به دنبال چه هدفی می گردید؟ می خواهید یک قهرمان ورزشی باشید؟ به دنبال فلسفه هنرهای رزمی هستید؟ هر یک از این هدف ها نیازمند انتخاب رشته و سبک خاصی می باشد. اگر در صورتی که فقط به دنبال جنبه های ورزشی در هنرهای رزمی هستید و نا آگاهانه در یک رشته رزمی شروع بکار کنید امکان دارد که خیلی زود کلاس را ترک کنید. علاوه بر این، در صورتی که به دنبال هنرهای رزمی هستید و در کلاسی که در آن سبک های رزمی تمرین می شوند شرکت کنید هم احتمال اینکه در آینده کلاس را ترک کنید بسیار زیاد است. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که قبل از هر چیزی دلیل خود برای پیوستن به هنرهای رزمی را مشخص کنید.


•    زیاد بر روی تبلیغات سبک ها و باشگاه ها حساب باز نکنید.

دیگر چیزی که قبل از رفتن به کلاس های رزمی لازم است بدانید این است که بر روی تبلیغات سبک ها و کلاس ها چندان حساب نکنید. اما دلیل آن چیست؟ تبلیغاتی که شما در رسانه ها می بینید شاید فقط 30 درصد از کلاس های رزمی باشد که وجود دارند.یعنی اگر تکیه شما برای پیدا کردن یک سبک یا مربی فقط آگهی های مطبوعاتی باشد، شما عملا خودتان را از تعداد زیادی از سبک ها و مربیان محروم کرده اید. علاوه بر این آگهی دهنده ها نیز معمولا راه درست تبلیغ کردن را نمی دانند. در اکثر آگهی ها معمولا بدرد بخور ترین بخش همان بخشی است که شماره تلفن و آدرس باشگاه را نوشته اند!


•    سابقه مربی را چک کنید

قبل از پیوستن به کلاس هنرهای رزمی در مورد مربی کلاسی که می خواهید بروید به خوبی تحقیق کنید. اینکه آن مربی چند بار توانسته به مقام قهرمانی برسد یا اینکه دارای مدرک معتبر مربی گری می باشد بسیار مهم است. ولی به یاد داشته باشید که حتی داشتن این موارد دلیل آن نمی شوند که مربی خوبی باشد. مساله آموزش یک چیز دیگر است، افراد زیادی وجود دارند که از توان فنی بسیار بالایی برخوردار هستند ولی قادر به انتقال معلومات خود به دیگران نیستند و در مقابل مربیانی وجود دارند که اگرچه دارای عناوین قهرمانی جهانی نیستند اما به خوبی می توانند فن آموزش و دانسته های خود را به دیگران منتقل کنند.


•    زمانبر بودن هنرهای رزمی

باید بدانید که ورزش های رزمی زمانبر هستند به این معنی که برای رسیدن به مراحل بالا در آنها نیاز به چندین سال تلاش و کوشش می باشد. به همین جهت، قبل از ثبت نام در کلاس رزمی، خودتان را برای دوره آموزشی چند ساله آماده کنید و از مربیان و سبک هایی که به شما وعده استادی در مدت زمان کوتاهی را می دهند دوری کنید.


•    جدی گرفتن نکات ایمنی

شما باید به طور کامل نکات ایمنی که در مورد رشته رزمی شما وجود دارد را جدی بگیرید و پس از ثبت نام در کلاس رزمی اقدام به تهیه وسایل ایمنی مورد نیاز آن رشته بکنید و به هیچ وجه به خاطر پرداخت هزینه کمتر از وسایل غیر استاندارد و بی کیفیت استفاده نکنید چراکه بعضی اوقات وسایل غیر استاندارد ممکن است شرایط آسیب دیدگی جدی را برای شما فراهم کنند. همچنین از مربی تان بخواهید تا نکات ایمنی مورد نیاز را به شما بگوید.

 

برچسپ ها :
سای هنر رزمی هنر های رزمی هنرمند رزمی
پست های مشابه

نظرات کاربران

مدریک در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۶ [۴:۴۸:۵۴ PM]

با سلام من 26سال سن دارم و شهر سنندج هستم بهترین رشته برای من کدام است راهنمایی بفرمائید

حسین در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ [۲:۵۵:۰۹ PM]

سلام
شما میگید که فقط 30 دزصد از کلاس های رزمی توی تبلیغات هست پس 70 درصد بقیه رو چجوری پیدا کنیم

امین رحیمی در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۶ [۱:۵۸:۱۱ PM]

عالی

ارسال نظر
Captcha