سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ساده ترین حرکات دفاع شخصی که باید یاد بگیرید

ساده ترین حرکات دفاع شخصی که باید یاد بگیرید
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۲۱ بازدید کنندگان:۲۸۶۸ نویسنده:سامان موسوی

 


شما در 4 رشته رزمی کمربند مشکی دارید و همچنین جوجیتسوی برزیلی را ابداع کرده اید. اما آیا واقعا می دانید که در شرایط عادی زندگی اگر درگیری پیش آمد چگونه از خود دفاع کنید؟ مطمئنا ما توصیه نمی کنیم که هر کدام از این حرکات را برای حمله به هر کسی استفاده کنید، اما اگر واقعا کسی به شما حمله کرده و می خواهید از جان خود دفاع کنید می توانید هر کدام از این حرکات را بکار گیرید تا از خود دفاع کنید.


از گرفتن مچ دست تان جلوگیری کنید

 

دفاع شخصی


سعی نکنید تا با کشیدن حمله کننده مچ دست خود را آزاد کنید. به جای آن، مچ دست خود را بچرخانید تا انگشت شست تان با انگشت شست حریف در یک خط قرار بگیرند، بازوی خود را خم کرده و دست خود را با زاویه ای که از هم باز می شود بکشید.


لگد کشنده به زانو

 

دفاع از خود


این ضربه ای است که اغلب در MMA و موی تای زده می شود و بحث های فراوانی در مورد اینکه این ضربه باید ممنوع شود یا نه بوجود آمده است. خوشبختانه در خیابان هیچ قانونی وجود ندارد، بنابراین تنها کاری که باید بکنید این است که پای خود را به سمت زانوی مهاجم پرتاب کنید تا او را ناتوان کرده و وقت کافی برای زدن یک مشت یا لگد دیگر داشته باشید. به این ترتیب حریف تان با آسیب دیدگی زانو نمی تواند شما را تعقیب کند و شما می توانید از مهلکه بگریزید.


انسداد گیوتین

 

آموزش دفاع شخصی


گرفتن و فشار دادن گردن حرکت محبوبی در جوجیتسو و MMA است که در هر دو حالت ایستاده یا خوابیده عمل می کند. این کار مانع از خون رسانی به مغز و همچنین تنفس صحیح مهاجم می شود و برای چند ثانیه گیج می شود، شما در این چند ثانیه فرصت دارید تا از او دور شوید. برای انجام این کار حریف خود را به سمت پایین سینه و زیر یکی از بغل هایتان بکشید (اگر بوی بغل تان بد باشد که چه بهتر). سر او را کشیده و ساعدتان را زیر گلوی او قرار دهید. دست تان را ببندید و سعی کنید حریف تان را خفه کنید تا تسلیم شود.


یک ضربه به سر بدون درد

 

تکنیک های دفاع شخصی


هنگامی که به دنبال ضربه به سر هستید حریف خود را با پیراهن بگیرید و به سمت خود بکشید. این باعث می شود که بازوها و فشاری که از قسمت بالای سرشان محافظت می کند آزاد شوند، بنابراین زمانیکه به سر او ضربه می زنید سرش نیز حرکت کرده و فشار روی جمجمه اش کاهش می یابد. فقط مطمئن باشید زمانیکه با سر به او ضربه می زنید سرتان رو به پایین باشد وگرنه بینی تان می شکند.


فریاد بزنید و جیغ بکشید

 

دفاع از خود


ممکن است برای بعضی از شما مزخرف به نظر برسد اما فریاد کمک می تواند روی مهاجم تاثیرگذار باشد. فریاد زدن می تواند مهاجم را از راه خود منحرف کند و حواسش را پرت کند، به همین دلیل فرصتی برای فرار یا حمله به او خواهید داشت. همچنین این کار یک سیگنال به دیگران می فرستد تا به شما کمک کنند و فورا با پلیس تماس بگیرند، اما سعی کنید همزمان با آن قدرت خود را نیز حفظ کنید. یک کلمه هنر رزمی سنتی در این مورد وجود دارد و آن kiai است.


ضربه به چشم

 

ضربات هنرهای رزمی


توضیح این مورد بسیار ساده است. با انگشت هایتان چشم هایش را فشار دهید و آنوقت او نمی تواند چیزی ببیند. فقط به یاد داشته باشید که چشم هایش را آنقدر تند فشار ندهید که بترکند، زیرا در این صورت شاید به گونه ای دیگر دچار دردسر شوید.

اینها 6 حرکت ساده برای دفاع شخصی بودند، اما بهترین گزینه در هنگام حمله یک مهاجم فرار کردن است. آیا در این لیست حرکتی وجود دارد که احساس می کید آن را نادیده گرفته ایم؟ در پایین همین پست نظر خود را در این مورد بنویسید. همچنین اگر حادثه ای برای تان پیش آمده ممنون می شویم تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

 

برچسب ها: دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha