سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

4 دلیل تمرین وارونه شدن

4 دلیل تمرین وارونه شدن
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۲۸ بازدید کنندگان:۱۲۹۵ نویسنده:قاسم نژاد

یوگا برای افراد مفید است، اما نه با روش های مشابه ورزش. اگرچه محققان هنوز هم در حال بررسی دلایل و چگونگی تاثیر یوگا روی بدن هستند، ما چندین راهنمایی خوب ارائه می دهیم.


یک روش برای بررسی دلیل متفاوت بودن نتایج تحقیقات، دیدگاه های متفاوت به طرز فعالیت هاست. یوگا از چندین لحاظ با اکثر برنامه های ورزشی متفاوت است، از جمله: شدت، تنفس، ضربان قلب، ریلکسیشن و غیره. اما این روشی که من می خواهم در اینجا تاکید کنم، واژگون کردن بدن است.

وارونه شوید


شما امروز چقدر وارونه شده اید؟ مگر اینکه میز وارونه (inversion table) داشته باشید یا هوادار سیلک و ژیمناستیک باشید، وگرنه جواب این سوال تقریبا هیچ است. بدن برای وارونه شدن به کار نرفته است. در واقع، در بسیاری واکنش های غیر ارادی ایستاده، ساختاری بسیار هوشمندانه دارد و به ما در حفظ وضعیت عمودی مان هنگام  چرخیدن کمک می کند.


غیر از تمرین یوگا، تنها زمانی که خم می شوم، زمانی است که به گربه ام در زیر تخت نگاه می کنم یا وقتی که بندهای کفشم را می بندم. اما تمرینات یوگا موضوع کامل و پر از موقعیت های نامنظم با گرانش زمین است.

1. اندوه زیاد


اگر حرف های من را باور نمی کنید، امتحان کنید. چند دقیقه بایستید و سپس با استفاده از یک تایمر به مدت 15 ثانیه نبض تان را بگیرید. سپس بنشینید و این کار را تکرار کنید. بعد، این کار را در حالت درازکش تکرار کنید و در آخر پاهایتان را به چیزی تکیه دهید.

 

وقتی که به پشت می خوابید، قلب تان برای رساندن خون به مغز بر خلاف گرانش زمین زیاد سخت کار نمی کند. موقعی که شما پاهایتان را بالا می برید، گرانش زمین به بازگشت جریان خون به قلب کمک می کند. بنابراین، قلب آهسته تر می زند. به همین دلیل، لگد زدن به بالا، روشی خوب برای کم کردن سرعت ضربان قلب است.  افراد با فشار خون بالا می توانند این حرکت را روی مبل انجام دهند یا سرشان را به چیزی تکیه کنند.

 

2. کمک به بازگشت وریدی خون به قلب

وارونه شدن و پاها را بالاتر نگه داشتن

 

فشار تولید شده توسط تلمبه زنی قلب و فشار سرخرگ ها به طور وسیعی مسئول فشار خون از سیاهرگ ها (ورید) و برعکس به قلب است. سیاهرگ ها دریچه های دو دری دارند، که از جریان بازگشتی خون به رگ جلوگیری می کند.

 

بنابراین سعی کنید پاهایتان کمی بالاتر از بدن (و قلب) قرار دهید تا خون بدون ریسک جریان بازگشتی و مانع به رگ ها جریان پیدا کند. این عمل خصوصا برای افرادی که تمام روز روی پا می ایستند، مهم است.


با این حال، با افزایش سن و زیاد سر پا ایستادن یا قطع جریان خون، این دریچه ها صدمه می بینند. (همیشه مادربزرگم به ما می گفت پاهایتان را جمع نکنید و روی درب عقب کامیون بنشینید.)

 

3. تقویت روحیه

وارونه کردن بدن


وارونه شدن احساس خوشحالی در شما ایجاد می کند. بچه ها را تصور کنید. وقتی یک بزرگسال بچه دوساله اش را وارونه می کند و بچه خنده اش می گیرد و از شدت خندیدن نفس نفس می زند.

 

4. بهبود عملکرد ایمنی بدن


وارونه شدن علاوه بر دوباره هدایت کردن و ساده کردن مسیر جریان خون، به جریان مایع لنفاوی نیز کمک می کند.
لنف جریان بینابینی و شامل گلبول های سفید خون زیادی است. وقتی ما جریان لنفاوی زیادی داریم، ورم می کنیم، خصوصا در دست ها و پاها. در نتیجه، داشتن فعالیت و تحرک به حرکت این مایع در سیستم لنفاوی و بازگشت آن به قلب کمک می کند و می تواند دوباره به جریان خون وارد شود.


اما گاهی اوقات فعالیت کافی نیست یا در رابطه با گرانش زمین یک طرفه است. وارونه شدن به جریان لنفاوی و عملکرد آن کمک می کند. در طول فرایند بازگشت این جریان، غدد لنفاوی، مایع لنف را بررسی می کنند و برای مبارزه با هر گونه عفونت مشکوک برنامه ریزی می کنند. عملکرد موثر این سیستم ما را سالم تر نگه می دارد.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha