سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اهمیت انجام تمرینات ورزشی در چیست؟

اهمیت انجام تمرینات ورزشی در چیست؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۴ بازدید کنندگان:۴۴۹ نویسنده:سامان موسوی

آیا تاکنون شنیده اید که ورزش نکردن برابر از دست دادن سلامتی تان می باشد؟ بله درست است. در صورتیکه بدن تان را با استفاده از ورزش تقویت نکنید سلامتی تان به خطر خواهد افتاد. برای مثال اگر ورزش نکنید ماهیچه های تان شل خواهند شد، عملکرد قلب و ریه ها با اختلال مواجه خواهد شد، عضلات به راحتی صدمه می بینند  و خیلی چیزهای دیگر. با وجود این موارد می توان گفت که ورزش نکردن همانند سیگار کشیدن برای افراد سیگاری خطرناک می باشد.زمانیکه اعضای بدن تان را به حرکت در می آورید به معنای این است که در حال ورزش کردن هستید. انجام ورزش به صورت منظم جهت رسیدن به تناسب اندام و وضعیت سالم بدنی مفید است. همچنین ورزش کردن منظم تا حد زیادی از بروز بیماری هایی همچون سرطان، فشار خون بالا، بیماری های قلبی، دیابت و غیره جلوگیری می کند. همچنین شما با ورزش کردن می توانید رون پیری خود را کاهش دهید.
زمانیکه مشغول ورزش کردن هستید بدن تان از انرژی شما جهت انجام کارها استفاده می کند. شما می توانید با استفاده از ورزش های ایروبیکی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری استقامت بدن تان را افزایش دهید. کسانی که نمی توانند ورزش های سخت را انجام دهند این ورزش ها پیشنهاد می شوند.
زمانیکه شما ورزش می کنید کالری بدن تان خواهد سوخت، در صورتیکه اضافه وزن دارید می توانید به کمک ورزش کالری بسوزانید و به تناسب اندام مناسب دست یابید.


ورش کردن دارای چه فوایدی می باشد؟

تمامی پزشکان و مربی های ورزشی توصیه می کنند که ساعاتی از زمان خود را به ورزش کردن در طول روز یا در طول هفته اختصاص دهند. می توان گفت دلیل عمده ای که اکثر افراد ورزش نمی کنند این است که از فواید آن آگاه نیستند، در ادامه به برسی فواید مثبت ورزش کردن می پردازیم:

 

 

  • فایده اول- ضربان قلب را کاهش می دهد: قلب یک بافت عضلانی می باشد و همانطور که اشاره کردیم عضلات می توانند به کمک ورزش قوی تر شوند. ازجمله ورزش هایی که باعث قوی تر شدن بافت عضلانی قلب می شوند می توان به ورزش های هوازی اشاره کرد. شاید از خود بپرسید که قوی تر شدن بافت های ماهیچه ای قلب به چه دردی می خورد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که زمانی که قلب تان قوی تر شود با هر ضربان خون بیشتری را پمپاژ می کند، درنتیجه تعداد ضربان قلب تان در طول روز به میزان زیادی کاسته خواهد شد و این باعث می شود که سال های زیادتری عمر کنید.

 

  • فایده دوم-  منجر به کاهش ابتلا به بیماری ها می شود. زمانیکه ورزش نکنید احتمال زیادی وجود دارد که خون در عروق بدن منعقد شود. ازجمله شایع ترین عوامل بروز بیماری های قلبی لخته شدن خون در بیماری های قلبی می باشد. شما می توانید با ورزش کردن احتمال این کار را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید.

 

  • فایده سوم- ورزش باعث بهبود وضعیت استخوان ها می شود. همانطور که در بالا اشاره کردیم انجام ورزش باعث می شود که جریان خون در بدن تان به میزان زیادی افزایش پیدا کند. این افزایش جریان خون باعث می شود که مواد مغذی بیشتری به سمت استخوان ها بروند. درنتیجه استخوان ها قوی تر شدن و احتمال شکستگی ویا پوکی استخوان در آنها کاهش می یابد.
     
  • فایده چهارم- بدست آوردن وضعیت بدنی مناسب.  همانطور که قبلا اشاره کردیم شما به کمک ورزش می توانید کالری های اضافی بدن تان را سوزانده و به تناسب اندام برسید. بدست آوردن تناسب اندام باعث می شود که اعتماد به نفس تان به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

همانگونه که اشاره کردیم ورزش کردن نه تنها به درمان بیماری ها کمک می کند بلکه از بروز آن ها نیز جلوگیری خواهد کرد. اکنون که فواید ورزش کردن را به شما گفتیم بهتر است دست از بهانه بردارید و شروع به وزش کنید. برای شروع می توانید به پارک نزدیک خانه تان بروید یا برای رفتن به محل کار کمی پیاده روی کنید.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام ورزش
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha