سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

4 راه هوشمندانه برای بهتر و سریع تر کردن کاراته شما

4 راه هوشمندانه برای بهتر و سریع تر کردن کاراته شما
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۴/۱۸ بازدید کنندگان:۱۹۶۴ نویسنده:سامان موسوی

 

 

آیا می خواهید کاراته خود را بهبود دهید؟
البته، همه ما این را می خواهیم.
گاهی اوقات احساس می کنیم، به همان اندازه که می خواهیم پیشرفت نمی کنیم.
بخصوص زمانیکه یک تمرین کننده پیشرفته هستید.
در حقیقت تحقیقات نشان می دهد که کاهش پیشرفت تان باعث می شود که دیگر تمرین نکنید!
مگر اینکه فکری به حال آن کنید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد دارم 4 راه هوشمندانه را به شما یاد بدهم که موجب پیشرفت شما در کاراته خواهد شد.


تمرینات خصوصی

این بهترین روش برای این است که کاراته خود را قوی کنید. در آموزش های عمومی سنسی نمی تواند بر روی تک تک افراد تمرکز کرده و به صورت انفرادی با همه آنها کار کند. اما در تمرین خصوصی، شما اصطلاحات بسیار خاص وشخصی دریافت می کنید، این کار برای افراد حرفه ای بسیار مهم است.
تصور کنید 1-2 ساعت بازخورد شخصی و مداوم داشته باشید. این چیزی است که با آموزش خصوصی دریافت خواهید کرد.
من شخصا اگر مسافرت کنم سعی می کنم با اساتید محلی آن منطقه تمرین کنم، برای مثال هفته گذشته 2 ساعت با مربی دان 8 وینگ چون در هنگ کنگ تمرین کردم. همچنین این کار را با کاپوئرا در برزیل، کوبودو در اوکیناوا و یوچی ریو در آمریکا انجام دادم. به عنوان شخصی که این چیز را تجربه کرده است، با قاطعیت می توانم بگویم که رزمی کارانی که در کلاس های خصوصی شرکت می کنند 10 برابر سریع تر از رزمی کاران عادی پیشرفت می کنند.
متاسفانه آموزش های خصوصی گران هستند و اغلب افراد نمی توانند هزینه آن را بپردازند. یکی دیگر از مشکلات زمانبندی است، زیرا کلاس های خصوصی معمولا باید خارج از ساعات تمرین در باشگاه باشد به همین دلیل باید برنامه زمانی خود را با آن مطابقت دهید.


سمینارها و اردوها

شرکت در سمینارها و اردوها راهی عالی برای افزایش دانش شماست. آنها معمولا طیف وسیعی از موضوعات را در یک روز کامل پوشش می دهند.  علاوه براین، زمانیکه در سمینارها شرکت می کنید با افراد جدیدی آشنا خواهید شد. اگر روابط عمومی خوبی داشته باشید می توانید ارتباطات با آنها را حفظ کرده و از مزایای آن استفاده کنید.
دوستی هایی که با همدیگر شکل می گیرند، فارغ از سن، جنسیت و سبک می توانند سال ها ادامه داشته باشند. پیدا کردن سمینارها و اردوها سخت است و همچنین سفر به آنجا، مطابقت دادن برنامه زمانی خود با آن و مرخصی گرفتن از کار خود می تواند آن را پیچیده کند.


تدریس

ممکن است که از این گذینه تعجب کنید، اما به من اعتماد کنید.
تدریس به شما کمک می کند که بهتر یاد بگیرید. شما با این کار دانش خود را به چالش می کشید و برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر مجبور به تلاش خواهید شد. ساده ترین دلیل آن است وقتی که چیزی را به دیگران آموزش می دهید (مخصوصا مبتدیان یا بچه ها) مجبور هستید که درک خود را نسبت به آن بازبینی کنید.

مثل انیشتین که می گوید:
"اگر نمی توانید چیزی را برای یک بچه 5 ساله توضیح دهید، به معنای این است که آن را به درستی یاد نگرفته اید."به همین دلیل، آموزش راهی عالی برای بالا بردن دانش کاراته تان می باشد (به من اعتماد داشته باشید، من آموزش را از 16 سالگی شروع کردم).
سخت ترین بخش تدریس این است که شاید گروهی از دانش آموزان مشتاق و پرشور را داشته باشید که بطور مداوم می خواهند از شما چیزی یاد بگیرند. اگر بطور طبیعی رفتار نکنید ممکن است این کار استرس زا باشد. شما باید در ارتباط با مهارت های کاراته خود، تعامل اجتماعی، تعامل با دانش آموزان و والدین آنها راحت باشید.
اما پاداش های باور نکردنی دارد...


خواندن کتاب

یک کتاب خوب، زندگی شما را تغییر می دهد. به همین دلیل، تصور کنید که یک کتاب کاراته خوب پیدا کرده و خواندن آن به شما کمک کند که کاراته خود را بهبود دهید.
خودم عاشق کتاب خواندن هستم و همیشه قدرت آن را تجربه کرده ام. بسیاری از پیشگامان افسانه ای کاراته (Funakoshi, Mabuni, Konishi, Taira, Motobu) کتاب هایی در مورد کاراته نوشته اند که تعدادی از آنها به زبان انگلیسی ترجمه شده اند. اگر انگلیسی تان خوب باشد و بتوانید آنها را بخوانید می توانید چیزهای خوبی از آن ها یاد بگیرید.
متاسفانه یافتن کتاب های استثنایی کاراته کمی دشوار است.
از هر 10 کتابی که می خرید 9 تای آنها غیر مفید هستند. ممکن است که شما هم صدها کتاب در خانه داشته باشید، این کار می تواند گران باشد. خوشبختانه کتاب های دست دوم بسیار ارزان تر هستند، اگر بتوانید آنها را بیابید خیلی به نفع تان است.
با این حال، یادگیری کاراته از روی کتاب کمی سخت است، ویدیو بهتر است.


 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha